FOTO: Stelpes pagasta seniori ballē izkopj muzikālo talantu 1

Vecumnieku novada Stelpes pagasta viedākie ļaudis un cilvēki ar īpašām vajadzībām tradicionālo jaunā gada balli sāka, kopīgi izpildot svinīgo latviešu dziesmu «Nevis slinkojot un pūstot». Pamatskolas zālē bija pulcējušies vairāk nekā 30 senioru.

12. janvāra pēcpusdienā par saviesīgu noskaņu rūpējās pieredzes bagātais Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra mūziķis Jānis Ļūmanis, kurš dziedāja un spēlēja akordeonu, ar priekšnesumiem uzstājās vietējais sieviešu vokālais ansamblis «Nianse» (vadītāja Iveta Grantiņa), dzeju runāja Egils Neliuss, bet par izklaidi gādāja šosezon izveidotais amatierteātris «Re, mēs te!» (režisore Māra Lagzdiņa).
Pagasta kultūras darba organizatore Sandra Neliusa klātesošos sveica ar Ivetas Pudānes dzejas rindām. Turpinot vārsmās pausto dzīves patiesību, viņa ikvienam novēlēja «būt mājās tad, kad nāk jauna diena, nekavēties drūmajā vakardienā, neraizēties par rītdienu, bet domāt un darboties tagad».

Sanākušos sveica pagasta pārvaldes vadītājs Ingars Štelfs, novada pašvaldības izpilddirektore Aiga Saldābola un sociālā dienesta vadītāja Ina Jankeviča.

S. Neliusa pateicās Sarmītei Čekmarjovai, kura aktīvi iesaistās pagasta sabiedriskajā dzīvē un sapurina arī citus, savukārt rosīgākie pensionāri sacīja paldies kultūras darba organizatorei par paveikto iedzīvotāju labā. «Ja nebūtu Sandriņas, arī mēs te nebūtu,» apgalvoja S. Čekmarjova.

Par senioru muzikālo talantu izkopšanu visu pēcpusdienu rūpējās J. Ļūmanis, kurš iedrošināja ņemt rokās mūzikas instrumentus un viņam piespēlēt, kā arī dziedāt un iesaistīties rotaļās. Viesis bija pārsteigts par vareno «kori» un muzikāli izglītotajiem stelpiešiem, kuri zināja vārdus gan mūsdienās populārām latviešu dziesmām, gan tām, kas sarakstītas 50. gados, kad Raimonds Pauls vēl nekomponēja, piemēram, Jāņa Ozoliņa «Tālu stiepjas tumši sili». Maestro dzimšanas dienā (12. janvārī R. Paulam apritēja 83) Stelpē skanēja arī viņa radītas kompozīcijas.

J. Ļūmanis portālam teic, ka Stelpē nokļuvis pavisam nejauši. Vasarā sastapis stelpieti, skolotāju Ritu Urtāni, ar kuru nebija redzējies 50 gadu. Viņu ceļi krustojušies tolaik, kad abi studējuši – Rita izglītību ieguvusi universitātē, Jānis – toreizējā konservatorijā. «Tā kā mūsu augstskolas atradās blakus, draudzējāmies. Manā kursā mācījās viens Viļa Lāča dēls – Juris, bet Ritas kursā otrs – Leonīds. Tad nu rīkojām kopīgas ballītes – no Leo puses bija meitenes, no Jura puses – zēni,» stāstu atklāj mākslinieks.

Svētkos neizpalika dejas, atrakcijas, tradicionālā kopbilde ar «izlozētiem» aksesuāriem, cienasta baudīšana un saviesīgas sarunas. Katram bija iespēja atsaukt atmiņā pērn izteikto kvēlāko vēlēšanos, kas bija uzrakstīta uz papīra «rociņas».

Maiga Kurčanova no Beitiņiem «Bauskas Dzīvei» atzina, ka atbalsta šādu kopā sanākšanu un cenšas balli apmeklēt katru gadu. Sarīkojumā jutusies gaidīta, turklāt īpaši aizkustinoši bijis klausīties programmā iekļauto pašas rakstīto dzeju. «Sirsniņā ir laimes sajūta, apmierinājums, jo dzejā esmu atklājusi to, kas mīt manā dvēselē. Paldies Sandriņai (Sandrai Neliusai – aut.), ka viņa mani «izcēlusi saulītē»; jūtos atplaukusi,» sacīja lirisko daiļdarbu autore.

Jau daudzus gadus Stelpē ir tradīcija īpašā sarīkojumā kopā pulcināt pagasta pensionārus. Vietējie atceras, ka arī pirms novada izveides rīkotas vecļaužu Ziemassvētku balles, kas bijušas ļoti kupli apmeklētas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

absolvente

Skolotāja R.Urtāne vēl joprojām tik jauna-jo jauka,lai gan pēdējo reizi viņas stundā sēdēju pirms 31 gada

pirms gada, 2019.01.16 19:33

Vietējās ziņas