FOTO un VIDEO: Bauskā egle oficiāli iedegta; «Baltais briedis» durvis vēris 21

Sestdien, 14. decembrī, Bauskas Rātslaukumā sarīkots Ziemassvētku tirdziņš, atvērta notikumu māja «Baltais briedis» un oficiāli iedegta pilsētas lielā egle.

Notikumu māja «Baltais briedis» sestdien pēc pulksten 14 atvērās bez īpaša pieteikuma un uzaicinājuma. Teltī sanākušos ar dažādām atrakcijām sagaidīja dzīvnieku un pasaku tēli. Varēja uzrakstīt vēstuli Ziemassvētku vecītim, makšķerēt papīra piparkūku vīriņus, Brieža vadībā mest riņķus uz ragiem, Lauvēna uzraudzībā salikt sniegavīru. Bērni šajās izklaidēs iesaistījās priecīgi un aktīvi.

Visvairāk ļaužu sanāca uz vokālās grupas «Pigoriņi» koncertu – «Baltais briedis» bija vecāku, vecvecāku un bērnu piepildīts. Ivo, kam meitiņa dzied «Pigoriņos», priecīgs par šādu svētku norises risinājumu. Kad uzzinājis, ka meitai jāuzstājas egles iedegšanas pasākumā, domājis – vai tiešām būs laukā lietū jādzied?! Bet te – tik plaša, mājīga un silta telts.

Toties tirdziņš gan noritēja lietū un vējā. Tirgotāju ap divdesmit. Piedāvājumā gan amatnieku darināti koka izstrādājumi, gan rotaslietas, vietējais vīns, „Jāņa kūpinājumi” no Jaunjelgavas novada atveduši arī kūpinātus samus, bija maize un miltu izstrādājumi no Lielvārdes puses un citas preces.

Sestdien pēc plkst. 17.30 Ziemassvētku tēli – rūķi Laimiņš un Zvaniņš, sniegavīrs Olafs un Maršals no Ķepu patruļas – kopā ar pasākuma apmeklētājiem un Bauskas novada domes priekšsēdētāju Arnoldu Jātnieku iededza svētku egli. Pēc pirmā sauciena spuldzītes neiedegās, tikai pēc otrā. Kad egle iemirdzējās, reizē ar lietusgāzi pār sapulcējušamies novadniekiem nolija vēl zeltaina konfeti lietutiņš.

Šodien, 15. decembrī, «Baltajā briedī» Ziemassvētku sarīkojumi turpinās; tāpat ikviens tur gaidīts arī rīt, parīt, aizparīt un tā – līdz 1.janvārim.Pievieno komentāru

Komentāri 21

aistēts

Es vēl tur nav kāju spēris,
Durnums mani nav vēl ķēris

pirms gada, 2019.12.15 14:23

Paldies

Paldies pasākuma rīkotājiem.
Bijām vakar un šodien. Bērnam ļoti patika.
Un paciņa šogad bērniem arī forša.
Kā arī paldies Bauskas muzejam par jaukajām Ziemassvētku darbnīcām sestdien!

pirms gada, 2019.12.15 18:54

jop

loti labs pasākums , priecīgi gan bērni gan vecāki !

pirms gada, 2019.12.15 22:34

madara

Malači-tā turpināt! Prieks maziem un lieliem garantēts!

pirms gada, 2019.12.16 10:29

Grinčs

Es nezinu par ko priecāties. Par šķidro egles iedegšanas pasākumu uz kuru viena maza sauja baušķu bija novākušies ar galveno pilsētas iemetēju Solvitu priekšgalā? Uz koncertiņu atvilkušies bērneļu vecāki, vecvecāki, draugi un radi. Tirdziņš, kur spīguļojušos krāmus nopirkt, jo visi normāli andelmaņi, aizdevušies uz pievilcīgāku noieta vietu. Ja špiko, te es domāju Balto briedi, no citām pilsētām, tad izpildījumu arī varēja pamācīties. Pie reizes iemetu acis Instagramā, kā par Bauskas egles iedegšanas pasākumu un briedi jūsmo tauta. Absolūti neviena posta, izņemot paša Baltā brieža un Andra Dūmiņa (ko arī varētu pieskaitīt pie brieža saistītajiem) pašslavināšanos.

pirms gada, 2019.12.16 11:52

grinčam

Un ko tu tur vilkies visiem citiem līdzi? Un vēl ar tādu nicinājumu pret baušķenikiem, bērniem un viņu vecākiem, ar tādu attieksmi labāk pist dīvānā, un apkārtējie cilvēki būs laimīgi, ka tevis tur nav. Paģiras vajag izgulēt mājās. Nemaitā citiem cilvēkiem svētkus.

pirms gada, 2019.12.16 12:38

?

Vai domāji, ka ar rupeklībām kaut ko panāci? Katram šajā valstī ir atļauts paust savu viedokli. Ja kādam iekoda tas un jāizslej adatas kažokā, nav mana vaina.

pirms gada, 2019.12.16 13:11

Pat klaunam jāsmejas

Ir tāds sociālo tīklu supervaronis Žiga, varbūt viņu paaicini un tad reāli šis ar visiem trīsstāvīgajiem "iepirdīs" par Tevis izslavēto, diženo pasākumu!

pirms gada, 2019.12.16 13:13

klauna smeejeejam

Jaa, es interī skatijos Ziga blogus, baigais vecis! ta dod valjaa triisvaardiigos ka prieks, un ir vinam savs viedoklis par visu, un seko vinam ari daudzi, jaa , vinjam muti neaiztaisisi

pirms gada, 2019.12.16 16:35

!

Jā, Žigu paaiciniet uz Bausku, viņš nekautrējoties pateiks pilnīgi visu ar veselu buķeti necenzēto, kas baušķiem ir tik ierasta lieta.

pirms gada, 2019.12.16 17:44

Joske

Ko nu “baušķiem” tur daudz vajag?! Ķeksīša pēc copy paste izpildīts. Tā nu sanācis, ka brīvdienās uz leišiem braucu, tuvu mums tā robeža, degviela lētāka, citas preces arī bez akcijas krietni mazākās summās, var svētku dāvanas iepirkt i pie reizes acīm baudījumu sagādāt. Nerunāšu jau par Klaipēdas, Kauņas vai Viļņas piedāvājumu. Tie ir grandiozi un lieliski. Taču arī mazie miesti neatpaliek. Iegadījos Anīkšču egles atklāšanas pasākumā. Pilsēteli vienmēr gribas salīdzināt ar Bausku, Šventoji upes ielejā (a mums pat vairāku ūdenskrātuvju ielejas), nedaudz zem 10 tūkstoši iedzīvotāju (nu labi Bauskai vairāk par 8000, bet iepriekš arī mums bijuši tie 10 tūk.) nekāda dižā ražošana, bet lūk atšķirība tūristi ANĪKŠČOS paliek pat uz vairākām dienām. Nenoliedzami pretendē uz vienu no tūrisma centriem valstī. 7. decembrī galveno egli te iededza upē un ar tādu šovu, salūtu, kāds piederas galvaspilsētai – videoinstalācijas, dejojošas strūklakas, populārās leišu dziedātājas Jazzu uzstāšanās. Pat lietus netraucēja fantastiskajiem mirkļiem. Netālu no galvenās egles sev mājvietu ir atradis Ziemassvētku vecītis, kuram tur īpaša rezidence, viņš tur uzkavēsies līdz pat 5. janvārim. Īpašs svētku tematikā izrotāts vilcieniņš kursē pa pilsētu. Miesta parkā saveidotas dažnedažādas eglītes ( no auduma deķīšiem, no dabas veltēm, arī egļu zariem) tiltiņi izgreznoti gaismu virtenēm. Baltie tirgotāju namiņi saslieti un gaida pircējus. Visu apbrīnas vērto jau nenosauksi. Te darbojas SPA viesnīca un brīvdienās tā ir izpārdota. Ir arī lielais peldbaseins pilsētā, kur bez baseina ir infrasarkanā, turku, lietuviešu, kā arī sāls pirts, īpašs sildošs sols, hidromasāžas baseiniņš utt. Kosmosa istaba, zirgu muzejs, eņģeļu muzejs, garākā pastaigu taka galotnēs, labirintu trase, apgrieztā māja, mazbānītis kursējošs, rodeļu trase,kas ziemā pielāgota kalnu slēpošanai, veloceliņu paradīze utt. – visu jau te neuzskaitīsi. Bauska šķiet bāzējās tik uz trīs bastioniem – pilīm, bet, lai te kāds paliktu ilgāk, neviens nedomā. Izbrauc cauri un čūš. Nošpikotais baltais briedis te arī nelīdzēs. Atrunas – nav naudas tam, nav naudas šitam – tik tālāk mūs atstumj nekurienē. Nav te vadītāja ne novadā, ne kultūrā.

pirms gada, 2019.12.16 13:47

LTV Ziņu dienests

Igaunijas pilsēta Pērnava nolēmusi gadumijā nerīkot svētku uguņošanu! Tā vietā pilsētas pašvaldība paziņojusi, ka koncentrēsies uz pilsētas izrotāšanu un laba piemēra rādīšanu citiem.
“Mēs labāk ieguldīsim vairāk līdzekļu pilsētvides izrotāšanā ar dažādiem gaismas rotājumiem, nekā izsviedīsim tūkstošiem eiro debesīs," paziņoja Pērnavas mērs Romeks Kozenkraniuss. Pērn pilsēta Jaungada uguņošanā, kas ilga astoņas minūtes, iztērēja četrus tūkstošus eiro, vēsta laikraksts "Postimees". Pilsētas mērs norādījis, ka atteikšanās no svētku uguņošanas nozīmē arī rūpes par apkārtējo vidi un drošību. Pilsētas vadība uzskata, ka uguņošana cilvēkiem nepiedāvā neko jaunu, turklāt nobiedē gan daļu cilvēku, gan dzīvniekus, jo negaidīts troksnis tos satrauc.

pirms gada, 2019.12.16 15:36

!

dala taisnibas ir- tie saluuti liki gaisaa izsauta nauda. nu paskatijaas, papriecaajaas , aizmirsa,., labak naudu ieguldit , ilgspelejošaas lietaas, kas veel un veel atgadina par seviim un priecee ļaudis.

pirms gada, 2019.12.16 16:41

Pans Kleksis

A mums ne salūta, ne izrotāta pilsētvide :-(

pirms gada, 2019.12.16 17:43

Kleksis

Lika pagaidīt, nekas tuvosies vēlēšanas tad jau mūsu kalpi sāks iznesties...

pirms gada, 2019.12.19 18:03

Ja

Un nav mums radošu uzņēmēju kā Anīkšķos, kas varētu piedāvāt dažādas interesatas lietas, lai gribētos Bauskā uztureties ilgāk.

pirms gada, 2019.12.16 19:05

Skatuve pacieš visu

Ļaužu ielīksmošanai, līdz ar to arī novērtēšanai ievietots ļoti apšaubāmas kvalitātes priekšnesums

pirms gada, 2019.12.19 13:25

Vietējās ziņas