FOTO un VIDEO: Gaismas ceļš apkārt Latvijai vijas arī caur Vecumnieku, Bauskas un Rundāles novadu 8

Biedrības «1836» šī gada aktivitāte ir Gaismas ceļa skrējiens apkārt Latvijai, kura gaitā ar nestajām lāpām iededz ugunskurus dažādās vietās pie valsts robežas. Skrējiena finišs paredzēts 20. jūnija novakarē Kolkas ragā, bet 17. jūnija pēcpusdienā un naktī skrējiens veda cauri mūsu novadiem.

Skrējiens sākās 16. jūnijā Krāslavā. Divas komandas paņēma savas gaismas lāpas un devās pretējos virzienos. Komandām attiecīgi piešķīra nosaukumus kā vējiem – «Ziemeļaustrenis» un «Dienvidrietenis», un mūspusē ieradās Dienvidrieteņa komandas.

Vispirms maršruts 17. jūnija pēcpusdienā šķērsoja Kurmenes pagastu, kur skrējējus pie Kurmenes ciema centrālā ceļu krustojuma sagaidīja Kurmenes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Sils un tautas nama vadītāja Sarmīte Ķīse, un vēl virkne interesentu. Jau labu laiku pirms skrējēju ierašanās turpat iesildījās uzņēmuma «Metrum» komandas pārstāvji. Šeit dalībnieki ir no Rīgas un Jelgavas. Jautāti par šādas aktivitātes izvēli, visi rāda uz Eduardu Pāķi – aktīvu dažādu skrējienu dalībnieku, kas sakūdījis savus biedrus uz šādu pasākumu.
Izrādās, ka uzreiz pēc tam, kad šo iniciatīvu izsludināja internetā, gandrīz visi skriešanas posmi bijuši aizņemti.

«Sākumā bija kāds pieteicies uz Kurmenes posmu, un skatījāmies, ka brīvās vietas varētu būt kaut kur pie Krievijas robežas vai Saldus. Bet tad Kurmenes posms atbrīvojās un mēs izvēlējāmies šeit skriet – ļoti laba vieta, tuvu dzīvesvietai. Turklāt vide ir ļoti skaista,» saka komandas kapteinis E. Pāķis.

«Priecājamies par uzņēmīgiem cilvēkiem un jautrām tradīcijām,» saka Gaismas ceļa dalībnieku sagaidītāja Sarmīte Ķīse.

Skrējēji ieradās nedaudz negaidīti – nevis pa ceļu gar veikalu, bet gan no upes puses. Viņiem līdzi vairāki vietēji, arī bērni. Tomēr uzreiz pēc finiša kļuva pamanāms, ka problēmas rada augstā gaisa temperatūra – lāpas nesējs Mārtiņš Ēķis no Ikšķiles ar lāpu paguva iekurt ugunskuru un pēc pāris minūtēm lūdza palīdzību, jo reiba galva.

«Jūtos gandrīz dzīvs. Vēl īsti nevaru saprast, kas un kā notiek, bet drīz būs labi. Karstais laiks tomēr  atstāj savu iespaidu,» vēlāk «Bauskas Dzīvei» stāstīja M. Ēķis. Vēl pēc brīža viņš atzina, ka problēma nav bijusi pat lāpa, kas nesverot daudz, bet gan tieši lielais karstums.
«Skrienu rogaininga sacensībās – tur ir garas distances, šogad skrēju 12 stundas pavasarī, kad gaisa temperatūra ir ap nulli. Pa purviem un mežiem. Iesaku visiem, jo tas ir ideālākais sporta veids, lai iepazītu savu Latviju un iemācītos sacensties pašam ar sevi,» teic skrējējs. Viņa padoms nākamajai komandai – esot jāskrien lēnāk, nevajag pārvērtēt savus spēkus. Un galvenais – kad paņem lāpu, nevajag ļauties emocionālajam pacēlumam un uzreiz sākt skrējienu ātrā tempā.

Kopā ar Mārtiņu skrēja Gints Eglītis un Māris Sperga no Salaspils un baušķenieks Jānis Eimuss. «Rīgā skrienam maratonu, piedalāmies «Stirnu buka» sacensībās. Parasti skrienam no rīta vai vakarā, bet pa dienas vidu tādā saulē bija grūti,» atzīst salaspilieši. Tomēr dalību Gaismas ceļa stafetē viņi nenožēlo. «Ir gandarījums, ka tas paveikts. Tas bija tā vērts. Dabas skaistums pie pašas robežas ir neaprakstāms,» saka vīri no Salaspils.

Vairāk par šo tematu lasiet laikrakstā «Bauskas Dzīve» piektdien, 19. jūnijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Raitim

Taviem sporta šortiem gadu laikam tikpat cik taviem dēliem. :))

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.18 23:59

Jānis

Darīt nav ko cilvekiem. Būtu sākuši strādāt.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.19 06:14

Vests

Vienkārši nav kur likt enerģiju.Un lielākajai daļai darbs sēdošs+klaviatūras klabināšana.Balto apkaklīšu lāsts.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.19 09:33

Vestam

Kur problēma? Ja jau "baltās apkaklītes" kārtīgi padara savu darbu un pēc darba izliek savu fizisko enerģiju šādā veidā, tad tas ir tikai apsveicami.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.20 13:26

Dīkdieņu skrējiens

pat tukšajiem Latvijas laukiem

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.19 10:24

Forests Gamps

Es arī skrēju , un tikai skrēju , līdz sapratu , ka no tās nav jēgas.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.19 17:01

centis

tiesam nav ko darit,kas no ta mainisies,

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.20 22:06

Vietējās ziņas