FOTO UN VIDEO: Vecumnieku novada amatiermākslinieku saime sāk jauno sezonu 7

Vecumnieku novada amatiermākslinieku pulku, verot kārtējās sezonas priekškaru, vienoja racēja atklāsmes gars. Sarīkojumā Skaistkalnes tautas namā sestdienas, 26. oktobra, vakarā radošie kolektīvi no Bārbeles, Kurmenes, Misas, Skaistkalnes, Stelpes, Valles un Vecumniekiem apliecināja uzticību skatuvei un klātesošajiem, izpaužoties katrs savā veidolā.

Svētki, kas pirmoreiz notika 2009. gada 30. oktobrī, ik rudeni rosinājuši amatiermāksliniekus atklāt izvēlētās tēmas izpratni, un šīs reizes variācija bija «Vajag tik rakt!». Dziedošā aktiera Edgara Liepiņa spēcīgais teiciens bija izraudzīts par sarīkojuma vienojošo motīvu.

Priekšnesumi, kas šoreiz bija jo daudzveidīgi, izpelnījās sirsnīgus un ilgus aplausus. Kultūras iestāžu pārstāvji, savā uzrunā ievijot arī pa sarkastiskai niansei, deva mājienus amatiermākslinieku dzīves pārraugiem.

Jānis Retenais, kurš Vecumnieku tautas nama vadītāja amatā pabija nepilnus divus mēnešus un 25. oktobris bija viņa pēdējā darba diena, dalījās ar pamanīto un aicināja novada kultūras cilvēkus «norakt vienreiz to slikto aprunāšanu aiz muguras un atļauties pateikt sejā, ko domā par otru». Savukārt Dace Anna Zvaigzne, Valles pagasta kultūras dzīves organizatores pienākumu izpildītāja, katram savam kolēģim vēlēja saredzēt «gaismu tuneļa galā» un dāvāja simbolisku gaismas lodi, kas atgādināja mirdzošu siltu sniega piku.

Sarmīte Zariņa, Skaistkalnes tautas nama sieviešu vokālā ansambļa «Vēl mazliet» vadītāja un jauniešu deju kolektīva «Vanadziņi» koncertmeistare, pauda, ka «lielie racēji drīkst grābt šķipelēm, bet mazie racēji rok bez naudiņas un tad vēl viņiem kaut kas jāpierāda, jāatskaitās», tādējādi atklājot pašvaldības «pārlieku centīgo rakšanu» amatierkopu darbības ikgadējā izvērtēšanā.


Plašāk – laikraksta „Bauskas Dzīve” drukātajā versijā 29. oktobrī.
Pievieno komentāru

Komentāri 7

Hugo

Jūtos vīlies... Jauna komanda, nu tik būs.... Beigās - nepilni divi mēneši...

pirms gada, 2019.10.28 10:47

Dejotāja

Tas bija koncerts-revolūcija, tikai klātesošajai vadībai šķiet ne silts, ne auksts...

pirms gada, 2019.10.28 11:00

Jānim

Pagastmājā tā ir iktdiena Jānīt! Malacis, ka nepaliki. ....

pirms gada, 2019.10.28 11:19

Vanadziņs

Koncertmeistares vēstijums - kā "kulaks uz acs " par šķipelēm pirms novadu reformas, un tas bārdainais varēja vismaz bārdu nodzīt !

pirms gada, 2019.10.28 11:31

bitīt matos

Zinot Jāņa muzikālo vēsturi un sasniegumus, Kultūras nams likās jau pašā sākumā tāda nereāla vieta ...

pirms gada, 2019.10.28 14:46

Ko?

Taa ir taisniiba ka vecumnieku tautas nams meklee jaunus darbiniekus atkal?

pirms gada, 2019.10.30 18:39

sesks

kas tas par blēžu prototipu melnās brillēs un platmalē,Latvijas pagastu kultūras namos jāveicina un jāizzzina latviskais - folkloras ,Dainu mantojums!
Kā ir ar eksprezidentes VVF Saules Dainām,vajadzētu viņas rādīt plašākai publikai,jāceļ latviskā pašapziņa!
Negribās tās lugas skatīties kurās zemteksti par aizbraukšanu un iedzeršanu bāriņōs.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.09 19:39

Vietējās ziņas