FOTO: Valles evaņģēliski luteriskā baznīca svin 235 gadu jubileju 4

Nozīmīga gadskārta apritējusi Vecumnieku novada vecākajam luterāņu dievnamam – Valles baznīcai. 16. augustā ar svētku dievkalpojumu atzīmēta 235 gadu jubileja. Šajā dienā atskatīšanās uz lūgšanu nama pastāvēšanas garo mūžu un pēdējos piecos gados paveikto nebija vienīgais lielais notikums.

Svētkos Valles draudzē pirmoreiz viesojās Liepājas diecēzes bīskaps Hanss Martins Jensons, kurš šajā amatā ir četrus gadus, taču līdz šim nav iznācis apmeklēt kalpošanas teritorijas tālāko vietu – Valli.

Draudzes ganam Robertam Otomeram šis laiks iekrāso nozīmīgu posmu personiskajā biogrāfijā – pirms desmit gadiem – 2010. gada 14. augustā – viņš ordinēts par mācītāju.

Īpaša šī diena bija draudzes priekšnieces vietniecei un diakonijas vadītājai Diānai Ruģelei, kura par uzticīgu kalpošanu vairāku gadu desmitu garumā saņēma Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas augstāko apbalvojumu – «Uzticības vairogu», kam ir 200. kārtas numurs. Kopš apbalvojuma dibināšanas 2005. gadā, mūspuses novados tāds pasniegts pavisam 13 cilvēkiem, t. sk. sešiem Vecumnieku novadā. «Lai jūsu stāsts iedvesmo kalpot arī citus!» sveicot draudzes pārstāvi un pateicoties par nopelniem, vēlēja bīskaps. D. Ruģele ilgi nevarēja atgūties no pārsteiguma un neslēpa aizkustinājumu.

Atskatu uz piecu gadu laikā draudzē paveikto sniedza Dace Anna Zvaigzne, aktieru Amtmaņu muzeja vadītāja. Kopš iepriekšējās apaļās jubilejas – 230. gadskārtas – piedzīvotas lielas pārmaiņas. Pēc Jura Morica kalpošanas 2016. gada sākumā par mācītāju kļuva R. Otomers. Šajā laikā iedibinātas jaunas tradīcijas – Krusta ceļa gājieni, ekskursijas u. c.; izveidota svētdienas skola, rīkotas nometnes, draudze iesaistījusies Baznīcu nakts organizēšanā, rīkotas izstādes, citas aktivitātes. Izdevies iegūt finansējumu Aizkraukles rajona partnerības atbalstīto divu vērienīgu projektu īstenošanai – torņa fasādes renovācijai; pārseguma atjaunošanai un bēniņu telpas izbūvei, kam līdzfinansējumu atvēlējusi novada pašvaldība.

Uz paveiktā kopumu un daudzu valliešu ieguldījumu sava dievnama pastāvēšanā D. A. Zvaigzne attiecināja Mātes Terēzes savulaik sacīto, ka «mēs nespējam paveikt lielus darbus, bet spējam paveikt mazus darbus ar lielu mīlestību», un tādos ik dienu sevi apliecina Valles ļaudis.

Draudzes vadība ar piemiņas velti un baltu gladiolas zobenu pateicās ikvienam, kas sniedzis atbalstu un palīdzējis, kā arī saņēma aicināto viesu apsveikumus un laba vēlējumus. Svētku izskaņā ar Romana Grantovska dziesmu «Svētī, Kungs!» klātesošos priecēja Otomeru ģimene – mācītājs, viņa sieva un četri no septiņiem bērniem; koncertu sniedza Baldones senioru vokālais ansamblis «Dziedātprieks».


Plašāk – «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā 21. augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

!?

Ko ta Saldābola skraida pa visām baznīcām - Skaistkalne, Valle... Tās taču dažādas konfesijas.

pirms gada, 2020.08.21 11:10

!!!

Tomēr Saldābola ir izpratusi distances ievērošanu- vairs nelec apskaut, pieglaust savu vaigu, - stāv rāmi.....

pirms gada, 2020.08.21 12:45

skolotājs

Viņai vajadzētu distancēties no jebkādiem varas gaiteņiem. Šeit ar gribēšanu daudz, daudz par maz.

pirms gada, 2020.08.21 14:49

Vietējās ziņas