Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Vecumniekos izdzīvo 4. maija stāstu 13

Vecumniekos par Latvijas neatkarības atjaunošanas svinību vietu pirmo reizi bija izraudzīts nesen izveidotais Aizupes parks Upes ielā.
Labiekārtotajā teritorijā, kas svētkos bija īpaši saposta un greznota, 4. maija stāsts tika izdzīvots koncertprogrammā «Par mūsu balto galdautu». Pacilātā noskaņojumā sapulcējušies ļaudis baudīja tautas nama amatiermākslinieku priekšnesumus. Paši sev un sanākušajiem svētku noskaņu radīja jauktā kora «Maldugunis» dalībnieki (diriģente Sindija Druva), vidējās paaudzes deju kolektīva «Vēveri» tautumeitas un tautudēli (vadītāja Sarmīte Vēvere), bērnu vokālā ansambļa «Zīļuki» un Vecumnieku vidusskolas 3. – 4. klašu vokālā ansambļa dziedātāji (vadītāja Dace Starta).

Īpašs bija brīdis, kad Vecumnieku evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Roberts Otomers iesvētīja Vecumnieku novada karogu. Tā autors ir grafiķis un dizainers Vladimirs Ladusāns. Diemžēl mākslinieks šo zīmīgo mirkli nesagaidīja, jo pērn devās mūžībā. Karogu darinājusi rotaslietu meistare no Iecavas Ginta Zaumane. «Liels paldies par uzticēto darbiņu. Es ceru, ka turpmāk katrā Vecumnieku novada sētā ik dienu izskanēs tik daudz labu vārdu, domu un darbu, cik adatas dūrienu man izdevās ielikt šajā karogā,» viņa sacīja. Šis ir pirmais novada karogs, ko šūdinājusi māksliniece.

Iedzīvotāji ar ģimenēm izmantoja iespēju nofotografēties uz viena no četriem romantiskajiem tiltiņiem un uzrakstīt novēlējumu Latvijai. Vēlāk bildes un vēlējums ieguls īpašā simtgades albumā, kas tiks dāvināts Vecumnieku pagasta muzejam.
Vakarpusē tautas namā bija iespēja bez maksas noskatīties režisores Kristīnes Želves dokumentālo filmu «Mērijas ceļojums».

Plašāk – «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā 8. maijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

šie to pēdējo

Ko tik nevar izdzīvot ... Naudu,mantu un pat prātu.

pirms 2 gadiem, 2018.05.06 10:10

es

Divains komentārs tik jaukam pasākumam...

pirms 2 gadiem, 2018.05.06 17:57

Lasītāja

Jā, ļoti jauka ideja Aizupes parkā rīkot šādus pasākumus. Paldies, bija brīnišķīgi! Ļoti skaistas fotogrāfijas, arī par tām paldies!

pirms 2 gadiem, 2018.05.06 19:16

Dejotāja

Fotogrāfijas ir tiešām ļoti skaistas, var atkal tās skatoties baudīt svētku fīlingu .

pirms 2 gadiem, 2018.05.06 22:01

lasītāja

žanna prot savu darbu, tikai novadā nav kas to novērtē.

pirms 2 gadiem, 2018.05.06 23:45

Skats no malas

Vai Žannai kāds izteica pateicību par ieguldīto darbu karoga tapšanā un atvainojās par neslavas celšanu ?

pirms 2 gadiem, 2018.05.06 23:41

pārdoma

Pie šī notikuma vieslielākais paldies Žannai. Skumji, ka mēs joprojām kā dziļajā sociālismā baidāmies no godprātīgiem cilvēkiem.

pirms 2 gadiem, 2018.05.07 07:55

boļševiks

Kamēr pa zemes virsmu staigās tādi plānprātiņi, kuri uzskatīs, ka sociālisma celšanas laikā Latvijā nebija godprātīgu cilvēku, Latvija turpināsies pašreizējais ārprāts, tas ir vispārēja sabiedrības deģenerācija un valsts izlaupīšana.

pirms 2 gadiem, 2018.05.07 08:11

Skumjas

Kāpēc visa novada karogu iesvēta tikai Vecumnieku ļaudis? Kāpēc nebija aicināti iedzīvotāji no citiem pagastiem? Kaut vai tikai pārvaldnieku līmenī. Ļoti nekrekta darbība no organizatoru puses!!!

pirms 2 gadiem, 2018.05.07 13:06

Tāpēc

Tāpēc ka neinteresē mūsu " vadońiem" pārējie pagastini

pirms 2 gadiem, 2018.05.07 23:16

Novadnieks

Pasākums bija izdevies godam. Paldies par to kultūras darbiniekiem.
Liels kauns par domes PR cilvēkiem. Karogs Žannas vadībā aizsākās un tapa. Paldies viņai par to. Bet kas tagad domē darbojās? Vadītāja ar tik nabadzīgu valodu, ka nevar salikt kopā saliktu pakārtoti teikumu, rakstīt nemāk, uz jautājumiem atbild prasti vai neatbild vispar. Novadam neslavu ceļ.
Sētniece savu vīru par vietnieku iekārto, sekretāres savus vīrus par šoferiem.
Zelta sile novadā.

pirms 2 gadiem, 2018.05.08 22:59

Piekrītu

Un visu dara ar tādu attieksmi it kā pasākumi būtu kā drausmīgs slogs un apgrūtinājums. Tad jau nevajaga mocīties, ja darbs tā lauž kaulus un ir nepatīkams .Iztēlojas ka briesmīgi strādā, bet neko no rezultātiem nevar redzēt, tukša darīšana

pirms 2 gadiem, 2018.05.11 13:56

Inga berziņa

Es apbrīnoju cilvēkus ,kas visus aprunā un viss ir slikti,bet paši slēpjas zem pseidonīma.

pirms 2 gadiem, 2018.05.15 18:48

Vietējās ziņas