FOTO: Vecumniekos Lieldienas ienāk atturīgi 4

Pūpolsvētdienā, 5. aprīlī, un dienu iepriekš «Bauskas Dzīve» devās Vecumnieku ielās, lai lūkotu, kā novada centrs saposts pavasarim un Lieldienām.

Dobēs un stādījumos augsne uzirdināta, zaļajos un oranžajos lielizmēra puķupodos iedzīvojušās atraitnītes un hiacintes. Zālienā pie tautas nama aiz stilizēta dēļu žoga koķeti paslēpušies daži no koka ripām darināti zaķi, neliels pulciņš garaušu sasēduši arī uzkalniņā pie ieejas kultūras iestādē, taču košus un krāsainus akcentus, kā tika solīts, nemana. Askētiskā stilā veidots noformējums arī pie domes ēkas, kur abpus bruģētās taciņas satupuši dabai pietuvinātos toņos darināti zaķu bērni.

Uzrunātie vietējie ļaudis vērtē, ka no videi draudzīgiem materiāliem radītajiem dekoriem «nav ne vainas», taču tie jau iepriekš redzēti un ir «pārāk vienkārši»; cerējuši sagaidīt ko jaunu, košu un «acīs krītošu». «Dzīve jau nav apstājusies, cilvēki tāpat centrā apgrozās, cauri Vecumniekiem brauc mašīnas, gribējās lai šajā krīzes laikā, kad rūpju «pāri galvai», vismaz krāšņi izskaistinājumi dod iemeslu pasmaidīt un atgādina, ka tuvojas Lieldienas. Visvairāk prieka jau vajag bērniem,» sacīja kāda kundze labākajos gados, kura savu vārdu nevēlējās atklāt.

Pamanāms ir Lieldienu noformējums Rīgas ielā 40, Rīgas–Skaistkalnes šosejas malā. Ne viens vien ievērojis, ka šajā privātīpašumā tiek piedomāts par svētku rotu gan Meteņos, gan Jāņos un citās gadskārtu reizēs. «Šajā laikā kopā pulcēties nedrīkst, izklaides nenotiek, taču nevienam nav liegts rosīties savā mājā, sētā un izdaiļot svētkiem. Man vienmēr ir, ko darīt. Sakopju dobes, pārcilāju savas rotājumu kastes, kur «vesela bagātība», un nu pagalmu grezno pūpolzari, zaķi, krāsainas oliņas, putnu būrīši… Man kā mazam bērnam patīk tādas lietas un ir «niķis» arī ceļa malā pie iebrauktuves pagalmā novietot kādu kompozīciju, lai arī citiem prieks,» teic saimniece Mārīte Vītola. Viņa iznes no istabas lielu un mīkstu zaķa kungu, ko nosēdina pie olu groziem, «lai sargā». Citus gadus šis garausis sagaidījis Vecumnieku tirgus apmeklētājus, kad Lieldienu gaidās rīkotas jautras lustes pircējiem un pārdevējiem. «Man ir daudz zaķu, visādu lietu un dekoru. Gadiem tos esmu vākusi,» «Bauskas Dzīvei» atklāj Mārīte, kura agrāk savā pagalmā organizējusi tematiskus sarīkojumus bērniem. Viņa rūpīgi pārliecinās, vai rotājumi savā vietā turas gana stipri, lai vējš neaizpūš, un sakārto šalles zaķiem, jo «naktis vēl ir aukstas». «Lai ar to vīrusu ir, kā ir, bet Lieldienas tuvojas, un es šos svētkus gaidu,» noteic enerģiskā un izdomas bagātā pensionāre.

Par svētku noskaņas radīšanu pie veikaliem centrā tirgotāji nav domājuši. Citus gadus Lieldienu rotājumi bijuši pie veikala «Elvi», bet šogad dekorāciju nav arī tur. «Bauskas Dzīve» novēroja, ka daži individuālo māju īpašnieki pie ieejas izvietojuši kādu kompozīciju vai pūpolzarus, citi prieku raduši, ar oliņām dekorējot augļukokus.

Misas ciema centrā Pūpolsvētdienā par gaidāmajām Lieldienām liecināja tautas nama logos no iekšpuses piestiprināti musturaini olu apveidi zaļā un dzeltenā krāsā, bet Stelpē pie pamatskolas koka zaķi un putni katlā uz ugunskura «vārīja» krāsainas olas.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Lieldienu zaķis

Novada kultūras darbinieki taču "pārstrādājušies" savos kabinetos !

pirms gada, 2020.04.07 07:34

Pūpoliņš

Muļķības !
Vecumniekus rotā milzu zaķis.

pirms gada, 2020.04.07 11:42

Saulīte

Varbūt šodien uzradās, no meža atlēca jo vakardien nebija neviens zaķis.

pirms gada, 2020.04.07 12:01

buļlakovs

Domes amatpersonu skaitu un to algas nepieciešams palielināt un tad viss sāks kruķīties.

pirms gada, 2020.04.07 13:55

Vietējās ziņas