Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Vecumniekos notiek Krāmu tirgus

Vecumniekos sestdien, 14. aprīlī, uz andelēšanos brīvā dabā īpaši tika aicināti lietotu mantu pārdevēji un pircēji. Ierasts, ka novada centrā reizi gadā – martā vai aprīlī – tiek organizēts Krāmu tirgus. Šī tradīcija aizsākta 2011. gada pavasarī un laika ritumā iedzīvināta.

Apmeklētājus jau ceturto gadu izklaidēja Vecumnieku bibliotēkas amatierteātra grupa «Mūsmājas». Kamēr Zāra (Vēsma Petruševica) un Ābrams (Jānis Ļustiks) apstaigāja tirgotājus un piedāvāja «pa daže kapeike» nopirkt mantas no saviem groziem, Emīlija (Maruta Davidenko), Saimniece (Mārīte Boša) un Trīne (Baiba Škrjaba) sarīkoja savu laiku nokalpojušo priekšmetu izsoli. No ārzemēm bija atbraucis arī Joske (Māris Petruševics). Literāro tēlu rosīšanos aktīvi atbalstīja Ilona un Māris Dombrovski.

«Ļoti lab’ mant’, tikai jānopucē,» vairākus gadu desmitus vecu koka logu slavēja Emīlija, nosakot sākuma cenu – viens eiro. Pēc brīža uzradās pircējs. Tā kā vairāk gribētāju nebija, viņš kļuva par mantas jauno īpašnieku. Asprātīgi komentējot preces iespējamo pielietojumu, izsolē tika piedāvāts arī gludeklis, «fleksis», urbjmašīna, putekļsūcējs, tiesa, ne pēdējās piecgades ražojums, bērnu auto sēdeklītis un lelle Bārbija. Lai gan klātesošie tika aicināti nekautrēties un neuzgriezt muguru brīvdabas skatuvītei, kur notika izsole, vīri un sievas bija diezgan kūtri uz solīšanu un labāk izvēlējās palikt malā stāvētājos vai pulcējās vietās, kur dzīvāka rosība.

Aktīvāka andelēšanās notika pie krāmu tirgotājiem. Šoreiz lietotas mantas piedāvāja septiņi pārdevēji.

Vietējais iedzīvotājs Ēvalds Drevinskis «uz letes» bija izlicis dažādas rezerves daļas tehnikai – lietas, kas pašam vairs nav vajadzīgas. Vairākas hidrauliskās šļūtenes pa 2 eiro gabalā iegādājās Māris Krauklis, kurš sacīja: «Tie nav krāmi, tās ir veču rotaļlietas. Mums dzelži ir kā mazam bērnam lācītis.» Arī no Stelpes atbraukušais Ilmārs Auniņš ieinteresēti apskatīja piedāvājumu un īpaši pētīja traktora uzkares atsaiti. Anatolijs Zikovs ikreiz ir starp Krāmu tirgus dalībniekiem. Šoreiz viņš bija atvedis infrasarkano lampu, dzirkles aitu cirpšanai, kas izmantojamas arī mazdārziņā zāles griešanai, izturīgus koferus zilā un brūnā krāsā, kas lieti iederētos muzeja krājumā vai teātra rekvizītu glabātavā; arī uzgriežņus, šeibītes, dažādus darba rīkus un instrumentus.
Andis Klinovičs cerēja pārdot šujmašīnu «Podoļsk», diemžēl pircējs mantai neuzradās.

Vairākas lietas par lētu naudu izdevās notirgot Genādijam Kuzņecovam, kura preču klāstā bija gan dzelzs trose, gan milzīga izmēra traktora atslēga un citi verķi. Viņš izrādīja nelielu dzelzs lāpstu, kas savulaik nākusi «komplektā ar žiguli». Kāda sieviņa esot to aplūkojusi, pētot, vai rīks būšot gana labs palīgs kapiņu sakopšanā.

Valērijs Davidenko piedāvāja iegādāties pagājušā gadsimta 60. gadu ugunsdzēsēju ķiveri, gāzmasku, senlaiku ēveli un citas mantas. Kāds andelmanis no Lietuvas bija atvedis koka rotaļlietas.

Kā jau tirgus dienā, pircēji varēja tikt arī pie medus, dārzeņiem, konservējumiem, desām un žāvējumiem, rokdarbnieču un amatnieku darinājumiem u. c. Pavasara saulīte bija likusi sarosīties arī stādu tirgotājiem un mazdārziņu īpašniekiem, kuri steidza iegādāties zemes darbiem nepieciešamo.
Gan pārdevēji, gan pircēji varēja iestiprināties ar virējas Mārītes Vītolas gatavoto «krāmu» zupu, kas tapusi no 12 – 14 sastāvdaļām.

«Izsolei pietrūka dinamikas, varbūt nākamreiz jācenšas atrast veidu, kā cilvēkus «ieraut azartā», tad Krāmu tirgus izvērstos par krietni jautrāku notikumu,» vērojumos ar «Bauskas Dzīvi» dalās kāda apmeklētāja. Tirgus pārvaldnieks Ingus Liepa solīja ieteikumus ņemt vērā un nākamreiz izdarības organizēt vietā, kur allaž visvairāk publikas – tuvāk ieejai placī no Bērzu ielas puses.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas