FOTO: Vecumniekos satiekas retrotehnikas lietpratēji 5

Svētdienai neierasti daudz automašīnu, motociklu un ļaužu 14. jūnija rītā apgrozījās Vecumnieku centrā. Uzmanību bija izpelnījies šaipusē pirmoreiz rīkotais retrotehnikas tirgus, ko apmeklēja motorizēto spēkratu entuziasti no malu malām, arī no Lietuvas.

Ingus Liepa, tirgus pārvaldnieks, «Bauskas Dzīvei» atklāj, ka bija pieteikušies ap 30 pārdevēju, taču sabrauca vairāk.

Iecere organizēt šādu tirdziņu radusies Aināram Ābeltiņam, mototehnikas entuziastam, 1979. gadā Vecumniekos dibinātā moto kluba «Liesma» atjaunotājam un vadītājam, domubiedru grupas «Club 79» dalībniekam. «Jā, tā ir mana un Māra Barana ideja. Aizbraucu ciemos pie viņa uz Zvirgzdi un, spriežot par motolietām, atskārtām, ka «nekas nenotiek». Nolēmām uzrīkot tirgu. Priecājos, ka ir atsaucība un sabraukuši «čomi» no visas Latvijas – Viļakas, Talsiem, Tukuma un citām vietām,» teic Ainārs.

Lielākā puse klātesošo – antīkās tehnikas restauratori, kuriem šī aizraušanās ir vaļasprieks. Satiekoties var pārrunāt jaunumus, apmainīties ar verķiem un palepoties ar kādu savu meistardarbu.

Tirgus ideja «nošpikota» Ikšķilē, taču Vecumniekos galvenais akcents ir retrotehnika. «Mūsu tēma ir «moči» un mopēdi, nevis seni krāmi. Es citiem piedāvāju to, kas pašam lieks un palicis pāri, restaurējot mototehniku. Tirgus – tā ir arī iespēja sastapt tikpat dedzīgus domubiedrus. Lūk, uz Vecumniekiem atbraucis viens mans draugs pat no Lietuvas,» stāsta Māris.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Andele

Manuprāt, šis bija apmeklētākais pasākums Vecumnieku novada pastāvēšanas vēsturē. Malači gan organizātori , gan apmeklētāji.

pirms gada, 2020.06.15 16:19

!

Krietni jau aizrunājies, bet lai tiek. Un pasākums tiešām bija apmeklēts

pirms gada, 2020.06.16 09:03

Aikāsāp

Kāds ceļš uz Vecumniekiem!!! Kauns par ceļu pārvaldei,nepļauts,nekopts

pirms gada, 2020.06.16 11:25

Vietējās ziņas