FOTO: Vecumniekos uzbur Ziemassvētku noskaņu 10

Vecumnieku novada centrs otro adventi sagaidīs svētku rotā. Piektdienas, 4. decembra, vakarā pie tautas nama priekā un gaišumā iemirdzēsies lielā egle.

Par to, lai Ziemassvētku gaidīšanas laiks būtu skaists, gādājuši novada pašvaldības saimniecības nodaļas darbinieki un tautas nama saime. Ceturtdien, 3. decembrī, spuldzīšu virtenēs un greznojumos ietērpta lielā egle, pušķotas mazās eglītes, bet dienu iepriekš – kur bijuši, kur ne – atplestām žagaru rokām un šallēm ap kaklu atsteigušies sniegavīri.

Jana Goževica, tautas nama vadītāja, «Bauskas Dzīvei» pauž, ka «Covid-19» izplatības ierobežošanas dēļ ieviestie stingrie noteikumi šoreiz liedz organizēt svinīgu eglītes iedegšanas brīdi, kā bijis citkārt. Lai bērni un pieaugušie neskumtu, ka dziesmas, dejas un rotaļas kopā ar vecīti adventes laikā izpaliek, nolemts Ziemassvētku gaisotni uzburt ar skaistām dekorācijām un izrotātām dažāda lieluma eglītēm, uz kurām no 12 metru augstuma noraugās pati staltākā, 2. decembrī no tuvējā Zvirgzdes meža pārvestā.

Lielā egle nolūkota jau pirms trim gadiem, kad Aivars Petruševics, novada domes saimniecības nodaļas vadītājs, kopā ar a/s «Latvijas valsts meži» pārstāvjiem izraudzījies svētku rotu. Šis skujkoks toreiz ievērots un atstāts rezervē; nu pienākusi reize to nozāģēt, lai pušķotu un greznotu. 

«Vakar atvestas un tautas nama priekšā izvietotas eglītes, šodien notiek rotāšana. Acis priecēs trīs objekti – lielā egle, sniegavīri un afišu stabs, būs arī sīkāki atribūti un papildinājumi. Dekorācijas veidojām pašas, improvizētās sniega bumbu figūras ir pietiekami lielas un košas, prožektoru izgaismotas, tās piesaistīs uzmanību arī tumsā. Nepacietīgākie jau paguvuši šajā «fotostūrītī» nobildēties! Afišu stabu rotā gaismas virtenes un tur būs iekārtots «Labo domu pasts». Iedzīvotāji speciāli izvietotās kastītēs varēs atstāt savu vēlējumu vai apsveikumu, ko var sagatavot jau mājās. Pēc tam visi labie vārdi būs izlasāmi tautas nama «Facebook» kontā,» atklāj J. Goževica.
Šogad rotājumu krājumi papildināti, un egļu zaros iestiprinātas dažāda izmēra bumbas, baltas un sudraba lentītes. Galveno egli izgaismos 15 jaunas divu veidu gaismas virtenes, bet virsotnē celta no iepriekšējiem gadiem saglabājusies lielizmēra sniegpārsla, ko galotnē iestiprināja Arvīds Gulbis un Imants Zaļais.

«Šogad greznojumos dominē sievišķīgi un romantiski akcenti rozā un sudraba toņos. Gribējām, lai ir atšķirīgi, lai nav, kā citus gadus,» noskaņu raksturo J. Goževica. Savukārt Inga Rakusova, tautas nama mākslinieciskās daļas vadītāja, piebilst, ka nav bijis nemaz tik viegli nepieciešamajā daudzumā rozā bumbas sagādāt, jo lieltirgotavās tieši šīs krāsas dekori izrādījušies vispieprasītākie.

Pastaigas laikā pie tautas nama piestāja bērnudārza audzēkņu grupiņas un mazie mirdzošām acīm vēroja, kā svētki ienāk Vecumniekos. Uzmanību piesaistīja sniegavīru saime un milzīgā egle, kam galotni ne saredzēt. Vita Vēvere, pirmsskolas pedagoģe, teic, ka rīta cēlienā bērni no aplikāciju papīra veidojuši dekorus, līmējuši eglītes, bet nu tās var apskatīt brīvā dabā.

Ja nevar sanākt kopā un publiski priecāties, lai šajā nomācošajā laikā vismaz uzmundrina un gaišu prātu dara spuldzīšu virtenes un spoži rotājumi, noteica kāda garāmgājēja. Katram pamanāmi arī dārznieces Līgas Veismanes veidotie dekori pie puķu statīviem centrā.
Svētku egles tiek noformētas arī citviet Vecumnieku novadā, ciemu centros turpinās rotājumu izvietošana.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Skolnieciņš no Pokaiņu meža

Mani mīļie tautieši, necirtīsim Ziemassvētku egles mežā! Labāk atstāsim eglīti mežā, lai eglīte aug un priecē Dabas Māti. Mēs visi esam Dabas Mātes bērni, tāpēc katram no mums ir tiesības uz dzīvību. Dabas Māte ir mūsu Radītāja. Dabas Māte mūs mīl. Cienīsim dzīvību, kuru mums devusi Dabas Māte. Neatņemsim dzīvību eglītēm, ļausim tām dzīvot, plaukt un zelt! Saudzēsim kokus – Dabas Mātes bagātību. Mīlēsim visu dzīvo dabu! Iepriecināsim Dabas Māti ne tikai ar vārdiem, bet arī ar darbiem. Iedegsim uz galda zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Aizlūgsim Dabas Māti par mūsu tautas labklājību. Lai Dabas Mātes svētība ienāk katrās mājās! Lai Dabas Māte ir ar mums! Lai slavēta Dabas Māte mūžīgi mūžos!
Ar mīlestību un saticību, Skolnieciņš no Pokaiņu meža [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#daba #mežs #egles #DabasMāte #LatvjuDievi #Senpokaiņi #svētmežs #sentēvi #LatvjuDievuSvētība #iecietība #sapratne #draudzība #Skolnieciņš #pagāni

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.04 20:43

matrjoška

Vai Latvijā Ziemassvētki saistās ar sniegavīriem? Vajadzēja vēl ģedmarozu!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.05 13:49

!!!

Laikam neesi sniega vīru vēlis, tad vari tā rakstīt.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.05 17:48

Vita

Sen jau vajadzēja atbilstošāss vietās iestādīt eglītes. Drīz vien izaugtu un būtu, ko pušķot katru gadu, nebūtu mežā jāzāģē.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.05 18:43

...

Nu gan,tauta,nekas NAV labi!Tad NĀCIET un SĀCIET darīt!Kas ir par neapmierinātību,idejas galdā un uz priekšu!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.05 19:15

Vita

Aizej un apskaties! Jaunir iestādīta un aug!!!!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.06 21:49

marta

stulbi!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.06 10:25

SVīrs

Iepriekšējos gados Bauskas rātslaukumā tingeltangelu uzbūvēja un uzturēja par lielu naudu. Vai šogad tiešām neatrodas kādi līdzekļi maziem darbiņiem un kaut visas tās dekorācijas kas bija tajā mājā, salieciet ap eglīti šogad. Lai vismaz eglīte nav tik vientuļa un laukums tik tukš. Pat šādi vienkārši sniegavīri rada prieku, bez lieliem izdevumiem. Egle ir ko nu vairāk..... It kā pandēmija, bet svētku rotājumi jābrauc skatīties un priecāties uz citām pilsētām.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.07 09:04

Vietējās ziņas