Foto: Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā svin Latvijas simtgadi

Ar pedagogu un audzēkņu koncertu, mākslinieces no Rundāles novada Īras Rozentāles gleznu izstādi un grāmatas «Vecumnieku ļaudis» atvēršanu Vecumnieku mūzikas un mākslas skolā 15. novembrī tika atzīmēta Latvijas 100. dzimšanas diena.

Trīs sarīkojumā izskanējušos stāstus vienoja zīmīgs nosaukums «Latvijā iepogāti». Tam iedvesma gūta novadnieka Knuta Skujenieka daiļradē – dzejolī «Poga», kas tulkots vairāk nekā 30 valodās.

Pirms koncerta apmeklētājus sagaidīja un ar cepumiem pogas veidolā cienāja tēli, kas tapuši, iedvesmojoties no rokoperas «Lāčplēsis» varoņiem. Tērpu autori un performances dalībnieki – mākslas programmas 5. klases audzēkņi un skolotāja Antra Gustsone.

««Vecumnieku ļaudis» – tas ir stāsts par novada vēsturiskajām personībām, kas iepogātas tuvākā vai tālākā laika nogrieznī. Tas ir stāsts par to, kā mākslas programmas audzēkņi ceļo laikā un satiek nozīmīgas personības – Knutu Skujenieku un grāfu Komarovski Kurmenē, hercogu Jēkabu Vecumniekos un daudzus citus,» sacīja viena no grāmatas autorēm, mākslas skolotāja Anda Sproģe. Viņa kopā ar radošo komandu – dzejnieci Ginu Viegliņu-Vallieti, mazajiem māksliniekiem, apgāda «Jumava» redaktori Evu Jansoni, vēsturisko faktu zinātāju Ainaru Ķieni un citiem palīgiem – divu gadu laikā īstenoja šo projektu, lai valsts simtgadē taptu grāmata par novada ļaudīm.

Izstādes «Nepabeigtā simfonija» atklāšanā klāt bija arī gleznotāja Īra Rozentāle.
Koncertā izskanēja brīnišķīgi skaņdarbi audzēkņu, skolas absolventu un pedagogu izpildījumā. Noslēgumā dziedāšanā iesaistījās arī apmeklētāji.

Svētku sarīkojumā piedalījās Vecumnieku novada draugi no Gruzijas – Sačheres pašvaldības pārstāvji, kuri Latvijā uzturēsies līdz 19. novembrim. Svētku programmai tika piepogāts arī viņu muzikālais sveiciens un apsveikuma vārdi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas