FOTO: Vecumnieku novada pagasti 4.maija svētku rotā 17

Vecumnieku novadā, tāpat kā citur, «Covid-19» pandēmijas ierobežojumu dēļ arī šopavasar 4. maija svinības izpalika. Radošākie kultūras jomas speciālisti meklēja veidu, kā radīt noskaņu, lai Brīvības svētkos ikviens justos pacilāts.

Valsts Neatkarības atjaunošanas dienā daudzviet bija padomāts par svētku noformējumu. Ciemu galvenās ielas rotāja karodziņi ar Latvijas, novada un pagasta simboliku, sabiedriskās vietās priecēja kompozīcijas, pavasara ziedi. Par to «Bauskas Dzīve» pārliecinājās, apceļojot Bārbeles, Kurmenes, Skaistkalnes, Stelpes, Vecumnieku pagasta centrus Vecumnieku novadā.

Tomēr ne visur Latvijas valstiskuma vēsturē nozīmīgajai dienai – 4. maijam – izrādīts pienācīgs gods, lai gan neatkarības atjaunošana 1990. gadā no Latvijas toreizējās sabiedrības prasīja tikpat lielu uzdrīkstēšanos kā neatkarības deklarēšana pēc Pirmā pasaules kara 1918. gadā.

«Vallē par maija svētkiem aizmirsts. Kauns, ka pašiem un caurbraucējiem jāskatās uz paputējušiem Lieldienu rotājumiem. Ievēroju, ka pie viena apgaismes staba dekors ar Valles pagasta ģerboni piestiprināts «augšpēdus»…» skumjās pārdomā dalās kāds vietējais.
Patriotisku un līksmu noskaņu var radīt arī puķu dobē iesprausts sarkanbaltsarkans karodziņš vai ap laternas stabu apvīta lentīte. Šādā dienā katrs sīkums ir mīļš un izteic Latviju. Svētku noskaņu smēlos saulē, dabā un pārdomās par to, kā nonācām līdz neatkarības atjaunošanai, tomēr rūgtums ir, ka Valle šoreiz palika nesaposta.»

Vairākos pagastos šo dienu svinīgu vērta balti klāts galds, tērpšanās goda drānās, lai piedalītos virtuālajā tautastērpu gājienā, augstu mastā celti karogi. Zīmīgi, ka šogad īpašs gods ticis novada karogam, jo, kā sacīja pagastos uzrunātie kultūras ļaudis, «tā ir pēdējā iespēja ar to rotāties – kas zina, kāds karogs plīvos pēc administratīvi teritoriālās reformas».

Pievieno komentāru

Komentāri 17

sniegaroze

Nu ļoti "pliki" Valles pagastā ar to svētku noformējumu... Diemžēl.

pirms mēneša, 2021.05.05 13:40

roze

Valle atkal topā ar saviem stulbajiem rotājumiem......

pirms mēneša, 2021.05.05 20:40

Skolnieciņš

Roze, kāpēc Tu zaimo dievturību? Manuprāt, senlatvju spēka zīmes ir bezgala skaistas. Roze, Tu kaut kā ātri esi aizmirsusi sentēvu Dievus. Vārdu sakot, tipiska nodevēja. Laikam Kangars ir Tavs īstais vārds.

pirms mēneša, 2021.05.06 12:04

nezinis

Ļoti nepieciešams skaidrojums katrai zīmei, kas izmantotas svētku dekoros un kāpēc tieši ŠĪS zīmes attiecīgajā vietā. Par Valli liels kauns. Varētu jau izbeigt tās plastmasas puķes, olas, zaķus u.tml. bāzt publiskās vietās!

pirms mēneša, 2021.05.05 19:28

viszinis

Zivs pūstot no galvas. Valles pagasts degradējas no pārvaldes vadītājas I.Radziņas šaurā redzes loka.

pirms mēneša, 2021.05.06 08:31

Valle

Radziņa nekad nav bijusi līdere! Laiks aiziet!

pirms mēneša, 2021.05.06 21:17

skumjais

kārtējo reizi pārliecināmies par "ļoti viedo" novadu!

pirms mēneša, 2021.05.05 23:07

Skolnieciņš no likteņupes

Ir apritējis 31 gads, kopš 1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Tajā laikā Melnais bruņinieks tika gāzts no sava troņa un tika iegrūsts Daugavas atvara dzelmē. Latvju Dievu dēls Lāčplēsis uzvarēja savu naidnieku – Melno bruņinieku. Diemžēl Lāčplēša uzvaru aptumšoja daudzie Kangari, kas savā mantrausībā turpināja kaitēt latviešu tautai. Par laimi, visu redzošie un mūžam varenie sentēvu Dievi neļaus nedz Kangariem, nedz Melnajam bruņiniekam kaitēt latviešu tautai, kamēr vien latvieši ticēs savu senču Dieviem. Ticība sentēvu Dieviem ir latvietības pamats. Ticība Latvju Dieviem ir latvietības nākotne. Nepadosies naidnieku priekšā, saglabāsim ticību sentēvu Dieviem. Būsim spēcīgi un neuzvarami. Mīlēsim un godāsim savu Tēvzemi – Latviju! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna! Visa slava Latvju Dieviem!
Ar lepnumu par Latviju, Skolnieciņš no likteņupes
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#Latvija #LatvijasRepublika # neatkarība #04.05.1990. #04.05.2021. #4.maijs #LatvjuDievi #SentēvuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #ZemesMāte #pagāni #rituāli #buršanās #maģija #dievturība #sentēvi #tradīcijas

pirms mēneša, 2021.05.06 12:00

Skolnieciņš no likteņupes

Šodien ir īpaša diena. Visa Latvija svin 31. Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienu. Tieši 1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu". Šis Augstākās padomes lēmums iezīmēja padomju okupācijas beigas. Pēc ilgas un smagas cīņas Latvijas Republika atguva savu neatkarību, bet latviešu tauta atguva savu brīvību. Padomju vara tika gāzta, un Latvija atdzima kā fēnikss no pelniem. Lai gan pašlaik Covid-19 pandēmija ir aizēnojusi svētku prieku, tomēr nezaudēsim ticību savās sirdīs. Turpināsim ticēt sentēvu Dieviem. Turpināsim ticēt Latvju Dieviem. Stiprināsim latvietību caur lūgšanām Latvju Dieviem un sentēvu pagāniskajiem rituāliem. Latvju Dievi kopš tālas senatnes ir aizstāvējuši latviešu tautu. Arī šoreiz Latvju Dievi mums palīdzēs. Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
Ar lepnumu par Latviju, Skolnieciņš no likteņupes
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#Latvija #LatvijasRepublika # neatkarība #04.05.1990. #04.05.2021. #4.maijs #LatvjuDievi #SentēvuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #ZemesMāte #pagāni #rituāli #buršanās #maģija #dievturība #sentēvi #tradīcijas

pirms mēneša, 2021.05.06 12:04

ROZE

Kādu cieņu pret mūsu Valsts simbolu - karogu redzam Kurmenē? Kauns!!!

pirms mēneša, 2021.05.06 16:26

arhitekte no malas

Neizprotami, ka "intelektuālā dome" nav spējusi saprast, ka jāalgo ainavu arhitekts, lai piem. Valsts svētkiem veltītie noformējumi novadā būtu novadu vienojoši (jautājums - cik esam vienoti?) Šajos svētkos novada koptēls kā vienmēr nebija, katrs pagasts atsevišķi - pabriesmīgi!

pirms mēneša, 2021.05.06 20:50

kultūršefiņš

No manas algas prom ne kripatas! Jūtos kā prezidents!

pirms mēneša, 2021.05.06 21:08

skumjš fakts

Patiesi skumji, ka jums - manā dzimtajā pusē - nav spēcīga (domāju prātā, inteliģencē resp. intelektuālis) personība, kas spētu "uzrunāt" tautu. Skaļi teikts, bet būtiski!

pirms mēneša, 2021.05.06 21:14

valliete

Žēl jau, ka tā, bet zinu vienu - nekad un nekas pašiem vietējiem nebūs labi. Citur vienmēr ir labāk. Nez kāpēc runāt un aprunāt vienmēr izdodas, bet, piemēram, uzņemties iniciatīvu un sava pagasta labā veidot kaut ko skaistu, to nevēlas neviens. Kāpēc? Kāpēc paši vietējie negrib parūpēties par savu vidi? Vai jāgaida uz pārvaldes vadītāju? Taču redzams, ka tā nav viņas stiprā puse.
P. S. Un par Lieldienu dekoriem nepiekrītu, tie bija skaisti un priecēja gan vietējos, gan arī garāmbraucējus un zaķi jau sen kā aizcilpoja prom pirms maija svētkiem.

pirms mēneša, 2021.05.08 15:24

Vallis

Kas ir pārvaldnieku stiprās puses?

pirms mēneša, 2021.05.12 07:55

Kauns....

Vislielākais kauns Vallei par karoga zaimošanu un necieņu pret mums dārgo Lavijas valsti. Pie Krīču veikala karoga gals vienās skrandās.Karoga pacēlāji ir viltus patrioti un nevis patiesi pēc būtības.

pirms mēneša, 2021.05.08 15:31

Vietējās ziņas