FOTO: Vecumnieku vidusskolā iezvana jauno mācību gadu 6

Vecumnieku vidusskolā 2. septembrī svinīgi sācies jaunais mācību gads. Šajā dienā netrūka ne saules un smieklu, ne atkalredzēšanās prieka, jo skolēni, vecāki un pedagogi kārtējā darba cēliena sākumu bija gaidījuši ar nepacietību. Īpaša šī diena bija 59 pirmklasniekiem – «meitenēm kā odziņām, puisīšiem kā podziņām», kā izskanēja pašu visjaunāko skolēnu izpildītajā dziesmā, un, protams, 13 jauniešiem, kuri šogad absolvēs 12. klasi.

Kad karodziņiem greznotajā Baltās skolas priekšā sapulcējušies ar aplausiem un ovācijām savā pulkā uzņēma 1. klases skolēnus, viņu audzinātājas – Anitu Čerpinsku, Ivandu Ievenieci, jauno skolotāju Danuti Pauniņu – un vecākus, kad visi kopā nodziedāja Latvijas valsts himnu, ar veiksmes vēlējumiem klātesošos uzmundrināja novada pašvaldības un izglītības iestādes vadības pārstāvji.

Aivars Ķiņķevskis, Vecumnieku vidusskolas direktors, pauda prieku par to, ka pēc vasaras brīvlaika skolēnu sejās vairs nav noguruma, un visi atkal ir «gatavi jauniem darbiem un jaunām uzvarām».

«Šajā mācību gadā Vecumnieku vidusskolu par savu sauks 578 audzēkņi, no tiem 393 mācīsies 1. – 12. klasē. Pēc ilgiem gadiem atkal ir trīs pirmās klases, un 12. klases audzēkņiem šorīt bija liels izaicinājums visus no Mazās skoliņas atvest uz šejieni, jo katram pie rokas bija jāpaņem vismaz pa četriem skolēniem, citam – pat pieci,» viņš sacīja. Labus vārdus izglītības iestādes vadītājs veltīja «foršajai 12. klasei» un visiem pārējiem, vēlot «daudz labu darbu, prieku katru dienu – tad cilvēks būšot laimīgs». A. Ķiņķevskis atzina, ka šis gads nebūs viegls, tas būs pārejas periods, gatavojoties nākamā gada 1. septembrim, kad jauno mācību saturu sāks apgūt 1., 4., 7. un 10. klašu skolēni.

Jānis Kovals, novada domes priekšsēdētāja vietnieks, atzīmēja, ka Vecumnieku vidusskolas audzēkņu skaits ik gadu palielinās, radot izaicinājumu pašvaldībai, bet piepildot skolu ar smiekliem un dzīvību. «Fotostūrītī redzams, ka līdz vasaras brīvlaikam ir 272 dienas. Novēlu ikvienam nevis gaidīt un vilkt strīpiņas, bet katru dienu izmantot, lai gūtu jaunas zināšanas!» viņš sacīja. J. Kovals pasniedza ziedus skolas vadībai, kas «tur rūpi par skolēniem un palīdz gūt panākumus».

1. – 4. klašu mācību pārzine Rolanda Ķiņķevska sveica 173 sākumskolas bērnus, viņu vecākus, skolotājus un visus pārējos, jo daudziem piepildītākā un emocijām bagātākā ir jaunā mācību gada pirmā diena, kad valda prieks, gan steiga, gan miers, dzirkstoša enerģija darīt, mācīties, pētīt, atklāt, veidot, atrast, vinnēt. Viņa atgādināja pagājušā gadsimta 20. – 30. gados zināmā pedagoga Jāņa Grestes atziņu, kurš paudis – pats svarīgākais ir iemācīt skolēniem domāt. «Jaunā, kompetenču pieejā balstītā sistēma mācīs domāt, jo dzīvē tiks jautāts – vai tu vari, vai spēj un proti, nevis – vai tu zini, taču jāatceras – lai varētu un prastu, ļoti daudz arī jāzina,» uzsvēra pedagoģe.

To, ka skolā bērni gan mācās, gan pēta, dzied, dejo, zīmē un aizraujas ar citām lietām, atgādināja direktora vietniece ārpusstundu darbā Sanita Roga. Arī šajā mācību gadā ieceru ir pārpārēm, aktivitātēs aicināti iesaistīties arī paši mazākie – pirmklasnieki.

Ar lepnumu tika pieteikti jaunie floristi un viņu skolotāja Līga Lauriņa, kuri vasarā krietni pastrādājuši. «Jūlija nogalē un augusta sākumā meitenes cītīgi gatavojās un jau trešo reizi piedalījās Starptautiskajā ziedu paklāju festivālā, kas šogad Ventspilī notika no 2. līdz 4. augustam. Iepriekš gūtā pieredze un darbs devis arī rezultātus. Vecumnieku jaunās floristes starp jauniešu komandām ieguva otro, bet kopvērtējumā – ceturto vietu. Tā kā goda pjedestālu aizņēma Igaunijas un Krievijas floristi, būt pirmajiem starp Latvijas pārstāvjiem – tas ir liels sasniegums,» uzsvēra L. Lauriņa. Viņa aicināja uzgavilēt meitenēm un sveica «olimpisko sešnieku» – Lindu Liberi, Anastasiju Kovaļkovu, Elīzu Līvu Vētru, Čelsiju Viktoriju Geriku, Everitu Žeiri un Vitu Kalniņu.

Īpaši emocionāls bija mirklis, kad, turot rokās seno skolas zvanu, tika ieskandināts jaunā mācību gada sākums. Šoreiz atbildīgais brīdis bija uzticēts 12. klases audzēknim Matīsam Platajam un pirmklasniekam Artūram Ciunelam.

Pēc tam, kā ierasts, skolēni, pedagogi un vecāki apmeklēja Zinību dienai veltīto dievkalpojumu Vecumnieku baznīcā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Nepoņal

«Šajā mācību gadā Vecumnieku vidusskolu par savu sauks 578 audzēkņi, no tiem 393 mācīsies 1. – 12. klasē ----a kur mācīsies atlikušie 185?? Bērnudārzā?

pirms gada, 2019.09.04 09:56

Zinu

Tieši tā, ka visi pārējie 185 ir pirmsskolas jeb bērnudārza audzēkņi.

pirms gada, 2019.09.04 11:25

aste

Bet bērnudārzs tak nav vidusskolas sastāvdaļa

pirms gada, 2019.09.04 12:57

astei

Redz, ka ir gan b/d vsk. sastāvdaļa!

pirms gada, 2019.09.04 13:38

@@@

Netika pieminēti lielākie skolas pīpētāji, dzērāji un "bandīti", kuru šajā skolā netrūkst. Protams, svētku dienā jau nevajag, bet šodien jau var sākt pie kafejnīcas stūra pīpēt tā , ka zila migla apkārt.No rupjībām ausis vīst. Skolā ļoti klibo disciplīna, jo visu kontrolē vecāki, kuri savas atvases audzina pēc principa "ābols no ābeles tālu nekrīt". Direktors un skolotāji šajā skolā neko nenosaka. Baidās no agresīvajiem vecākiem.

pirms gada, 2019.09.04 12:48

Christy Walton

Meklējat aizdevumu konsolidācijas aizdevumu, nenodrošinātus aizdevumus, biznesa aizdevumus, hipotēku kredītus, automašīnu aizdevumus, studentu kredītus, personiskos aizdevumus, riska kapitālu utt.! Es esmu privāts aizdevējs, es sniedzu aizdevumus uzņēmumiem un privātpersonām ar zemu un saprātīgu procentu likmi 2%. Sūtīt uz e-pastu: christywalton355@gmail.com

pirms 10 mēnešiem, 2020.01.24 11:13

Vietējās ziņas