FOTO: Vitālija Jermolajeva īpašo izstādi Rundālē apmeklē vairāk kā 200 skatītāju 1

Rundāles multifunkcionālajā centrā no 28. jūnija līdz 19. jūlijam ar īpašu izstādi viesojās mirdzošo gleznu teātris «Inner light». Gaismas glezniecības metodiku izveidojis mākslinieks Vitālijs Jermolajevs, informē kultūras darba speciāliste Rundālē Lilita Lauskiniece.

Katra mākslinieka radītā glezna slēpj sevī gaismas noslēpumu. Viņš pats šo efektu dēvē par «inner light» jeb iekšējo gaismu. Īpašā apgaismojumā viņa darbi sāk mirdzēt, un skatītājam redzamās gleznas vietā parādās cits, tās iepriekš it kā paslēptais variants. Gleznotājs veiksmīgi apvienojis savu jauno «fluorescento» tehniku ar labākajām tradicionālās glezniecības tradīcijām. Pāreja no dienas uz nakts gleznu var būt ļoti pakāpeniska, piedāvājot skatītājam milzīgu transformējošu tēlu daudzveidību.

Rundāles multifunkcionālajā centrā skatītājiem bija dota iespēja vērot desmit autora gleznas. Pats mākslinieks teic, ka tikai divās vietās – Pēterburgā un Rundālē – viņa darbs ir ticis izmantots meditācijas istabā.

Izstāde bija ļoti neparasts, negaidīts piedāvājums, un to personalizētos apmeklējuma laikos ir apskatījuši 207 apmeklētāji – gan lieli, gan mazi, bet pārsteigums par mainīgo gleznu pārvērtībām atmirdzēja visu acīs, atklāj L. Lauskiniece.

Mākslinieks uzskata, ka tagad ir laiks, kurā Gaismai ir ārkārtīgi svarīga nozīme, jo tā ļauj cilvēkam noticēt labajam. Arī pats mākslinieks ir prieka, ticības un labestības pilns.
To varēja just 20. jūlijā, izstādes noslēguma personalizētajā pasākumā, kurā muzicēja skolotājas Inetas Rozentāles audzēknis Enzo (Zhuan Yang) un tika kopīgi radīta Laimes putna glezna, kura uzmirdzēja negaidītās nokrāsās.

Ziedi, mūzika, pateicības vārdi radīja patiesu prieka sajūtu par iespēju pabūt iekšējās gaismas starojumā – «inner light».

Mākslinieks dzimis Kazaņā, izglītību ieguvis Kazaņas mākslas skolā. 1973. gadā absolvējis toreizējo Ļeņingradas Mākslas akadēmijas Repina vārdā nosaukto glezniecības, tēlniecības un arhitektūras institūtu. 1983. gadā beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas dizaina kursus. Kopš  2004. gada dzīvo Jūrmalā.

Vitālijs Jermolajevs ir Latvijas Arhitektu savienības loceklis, «Unione Cattolica Artisti Italiani» loceklis, Pasaules mākslas fonda eksperts, rakstnieku un publicistu Starptautiskās asociācijas loceklis, Krievijas radošās mākslinieku savienības loceklis.Viņš ir starptautiskās mākslas skolas «Inner light» dibinātājs Jūrmalā.

Māksliniekam bijušas vairāk nekā 60 personālizstādes dažādās pasaules valstīs, Maskavas, Sanktpēterburgas, Kazaņas muzejos, Mākslas galerijā Vatikānā. Viņa gleznas atrodas mākslas kolekcijās Eiropā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas