Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Fotostudija iemūžina Latvijas garšu

Valsts svētku priekšvakarā tautas fotostudija «Bauska» atzīmēja trīs svarīgus notikumus vienā dienā: jau ceturto gadu pēc kārtas atklāja izstādi par godu Latvijas Republikas neatkarības dienai, svinēja Latvijas jubileju un iesvētīja gandrīz līdz galam izremontētās izstāžu zāles telpu.

Darbos var sajust mīlestību pret Latviju. Notverti neredzēti rakursi dabā, fotogrāfi, šķiet, pusvalsts apbraukājuši, lai «noķertu» aktuālu notikumu kadrus, īpaši dominē Dziesmu svētku motīvi. Šī veltījuma radīšanā ar saviem darbiem izstādē piedalījās 17 fotogrāfi.

Vairāk nekā 50 gadu pieredzi fotomākslā guvušais Laimonis Šulcs izstādē izcēlās ar fotomomentiem no Bauskas pils. Viņš ir absolūti pārliecināts: «Mākslā jābūt izlēmīgam. Ja es redzu piemērotu mirkli kadru radīšanai, es apzinos, man viss ir jāpamet un jādodas knipsēt, jo īstā gaisma dabā negaida, kamēr pabeigsim savus rutīnas darbus.» Laimoņa pils kadri atšķiras ar košajām rudens krāsām un jaunu rakursu atrašanu ierastām lietām. Piemēram, amatieris koku uz kraujas malas nofotografētu kā vienkāršu koku, taču Laimonis skatījies plašāk, līdzeno Zemgali pārvērtis par paugurainu ainavu.

Uz izstādi ieradušies bija sirdslietas draugi no Jūrmalas, Limbažu un Rīgas fotoklubiem. Jūrmalas studijas biedrs Ivars Krūmiņš izteicās vērtējoši par baušķenieku veikumu: «Fotogrāfijas vieš optimismu. Ja Bauskā būšu atkal pēc pāris nedēļām un pretī nāks smaidīgs cilvēks, es skaidri zināšu, ka viņš redzējis šo izstādi.»

Rīdziniece Sigita Lapiņa un viņas studijas mācekļi pie Bauskas fotogrāfiem bija ieradušies pirmo reizi. Šis bijis tāds kā sadarbības meklēšanas brauciens. Māksliniece ir pārliecināta: «Jo tālāk pieredzi no galvaspilsētas meklēsim, jo vairāk gūsim.»

 Viņai ir liela pieredzes bagāža un savs skatījums uz fotogrāfu kā profesionāli: «Mani studijas biedri ir guvuši labus rezultātus pasaules līmeņa konkursos. Tam pamatā ir smags darbs, jo reti kad sanāk «cūcenes» jeb laba fotogrāfija bez prasmēm. Meistars aiz objektīva nedrīkst rūkt dusmās, bezspēkā vai vienaldzībā. Katrs «noķertais» mirklis ir spēks, un ne velti aizvien pastāv tautības, kas neļauj sevi fotografēt, jo bilde – tā ir enerģija.»

Fotostudijas izremontētās telpas ir gaišas un sakoptas. Bauskas fotostudijas vadītāja Linda Kaufmane un visi pārējie biedri priecājās par jauno fotorāmju piestiprināšanas tehniku pie sienas, vairs nevajadzēs izmantot spraudītes, striķīšus un citas alternatīvas. Vēl drīzumā fotostudijas standartiem tiks uzstādītas attiecīgas žalūzijas un izveidots apgaismojums izstāžu zālē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas