Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Francija piešķirs ordeni Rundāles pils direktoram Imantam Lancmanim 14

 Otrdien, 29.oktobrī, Francijas vēstnieks Latvijā Stefans Viskonti pasniegs Ordeni mākslā un literatūrā Rundāles pils direktoram Imantam Lancmanim, portālu informēja Francijas vēstniecībā Latvijā.

Francijas amatpersonas ordeni pasniegs, lai pateiktos Lancmanim par ieguldījumu, attīstot Francijas un Latvijas attiecības kultūras jomā.

"Imants Lancmanis - kaislīgs franču valodas cienītājs un neapšaubāms Eiropas klasicisma eksperts - ir viens no labākajiem franču kultūras pazinējiem," sacīja vēstniecības pārstāvji. "Pasniedzot šo ordeni, Francija ir gandarīta par to, ka var pagodināt šo latviešu personību par viņa ievērojamo darbību Francijā un par to, ka viņš pratis parādīt savas valsts piederību Eiropas kultūras telpai," pauda vēstniecība.

Lancmanis bijis festivālu "Pārsteidzošā Latvija" un "Francijas pavasaris Latvijā" goda prezidents.

Ordenis mākslā un literatūrā ir Francijas goda apbalvojums, ko 1957.gada 2.maijā iedibināja Kultūras ministrija. Ar šo ordeni tiek apbalvotas personas, kuru radošie darbi ir snieguši īpašu devumu mākslas un literatūras jomā un kas ir veicinājušas mākslas un literatūras prestižu Francijā un pasaulē.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

pele

Šis kungs patiesi ir Latvijas lepnums. No viņa burtiski izstaro inteliģence un gara aristrokrātija! Kaut mums vairāk būtu tādu gaišu kultūras cilvēku!

pirms 6 gadiem, 2013.10.21 15:18

LGP

Apsveicu no visas sirds! Mums vajadzetu visiem but tadiem patriotiem,neskatoties ne uz ko.

pirms 6 gadiem, 2013.10.21 17:09

Novadniece

Apsveicu! Ļoti liels prieks un esmu lapna, ka mūsu novadā ir šāds godājams cilvēks.

pirms 6 gadiem, 2013.10.21 19:56

Daina

Latvija lepojas!
Par likteni tu nezūdies,
Ne slavini, ne sodies, –
Kā Antejs zemei pieskaries
Un atkal tālāk dodies.
(Valdis Grēviņš)

pirms 6 gadiem, 2013.10.22 10:45

Godmanis

Lancman, ātri atnes 3 aliņus, aukstus, ātri.

pirms 6 gadiem, 2013.10.22 16:29

centrs

Latvijas gods un lepnums, ļoti patīkami, visu to labāko !!!

pirms 6 gadiem, 2013.10.23 08:58

Novadnieks

Dažs labs Rundāles novada iestādes vadītājs un arī daži speciālisti kas ieņem attiecīgos amatus varētu ļoti daudz pamācīties no Lancmaņa kunga kā komunicēt ar padotajiem, būt laipniem un pieklājīgiem.

pirms 6 gadiem, 2013.10.23 10:06

Vietējās ziņas