Gada balvai izvirza pasaules čempionāta posmu blakusvāģiem Stelpē

Ogres kultūras centrā 20. novembrī notika motokrosa laureātu apbalvošanas pasākums. Uz pasākumu bija ielūgti daudzi spēcīgākie Latvijas motokrosisti, tai skaitā arī Tomass Šileika no Skaistkalnes.

Latvijas Motosporta federācija (LaMSF) aizvadīto sezonu vērtē kā sekmīgu arī starptautiskā līmenī – no liela mēroga pasākumiem uz Latviju atvestas piecas starptautiskas godalgas. Vislielākā atzinība tika pasaules čempionam blakusvāģos Kasparam Stupelim.

Laureātu sarakstā par dažādiem sasniegumiem bija arī Tomass Šileika un Bauskas novada Gailīšu pagasta Mūsas ciema blakusvāģu kantētājs Elvijs Mucenieks.

Diemžēl dažādu izmaiņu dēļ E. Mucenieks šogad palika bez pasaules čempionāta medaļas. Viņa ieguldījums palīdzēja beļģim Janam Hendriksam izcīnīt bronzas godalgu un francūzim Valentīnam Žiro sudraba medaļu. Par nožēlu, arī pirms jaunās sezonas E. Mucenieks ir vienīgais no augsta līmeņa kantētājiem, kam vēl nav braucēja. 

Divus apbalvojumus saņēma Edgars Ralfs Ozoliņš no Vecumnieku novada Valles pagasta Taurkalnes – MX85 klasē viņš šogad izcīnīja gan Latvijas čempiona titulu, gan Latvijas kausu, pārstāvēja mūsu valts izlasi starptautiskās sacīkstēs. Latvijas čempionu medaļa Kristeram Drevinskim no Vecumniekiem – viņš aizvadītajā sezonā startēja Ventspils motokrosa komandas «Rodeo» sastāvā, kas kļuva par Latvijas čempionu klubu sacensībās.

Atzinības raksts piešķirts Stelpes Pīlādžu mototrases īpašniekam Ērikam Pīlādzim. LaMSF izvirzījusi arī savus kandidātus nominācijai «Latvijas Gada balva sportā», un nominācijā «Gada notikums sportā» izvirzīts pasaules čempionāta posms blakusvāģiem motokrosā Stelpē, kas šogad notika pirmo reizi. Turklāt atklātībā nonācis 2016. gada provizoriskais sacīkšu kalendārs – 31. jūlijā paredzētas sacensības Stelpes trasē, bet Ķegums diemžēl no kalendāra pazudis, un nav parādījies arī gaidītais Viļakas posms. Interesanti, ka Beļģijas blakusvāģu motokrosa mājaslapā, acīmredzot, lai labāk izprastu trases atrašanās vietu, norādīts – Bauska, Stelpe.

«Uz šo situāciju var paskatīties no vairākām pusēm. Viens posms Latvijā – tas ir labi, arī diviem posmiem nav ne vainas, bet trīs jau būtu par daudz. Svarīgi, lai visi posmi notiktu vienlīdz augstā līmenī. Pasākums ir jāpasniedz ļoti labi, un tas ir milzīgs ekonomiskais slogs, ko ne vienmēr var pavilkt. Šis gads mototrasei tomēr bija mīnusos,» stāsta Ēriks Pīlādzis. Nākamgad viņš tomēr cer, ka izdosies plānotais. «Pie pasākuma strādā vesela komanda, jo viens to nevar paveikt. Vajag daudzus «āķīšus», kvalitatīvas, interesantas lietas, lai piesaistītu skatītājus, lai visiem ir forši. Mēs vēl ļoti daudz ko izdarīsim,» teic Ē. Pīlādzis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas