Gada pirmajās ballēs Bauskas novadā daudz apmeklētāju 10

Jauno gadu daudzi Bauskas novada iedzīvotāji sagaidīja svētku ballēs. Jautri un muzikāli pasākumi risinājās Brunavas pagasta Grenctālē, Īslīces pagastā, kā arī Bauskā.

Brunavietis Artis Červinskis bija viens no balles vadītājiem Grenctāles kultūras namā. Viesi uz karnevālu tika gaidīti jau 31. decembrī desmitos vakarā. «Bija plānots, ka karnevāla tērpos būs daži apmeklētāji, viņiem bijām sarūpējuši dāvaniņas. Taču ballētāju bija ļoti daudz, līdzās karnevāla kostīmos tērptajiem ieradās dāmas vakartērpos un kokteiļkleitās. Šāda apmeklētāju ieinteresētība priecē,» savus vērojumus pauž A. Červinskis.

Balles organizatori bija parūpējušies par vairākiem atraktīviem priekšnesumiem. No filmas «Kaukāza gūstekne» bija ieradies biedrs Saahovs, kurš ļoti vēlējās precēties. Klauns Serdžio no Milānas uz dueli izaicināja grupas «Uzmini nu» pianistu Raiti Sirmani. Klaunam, spēlējot ar slotas kātu, nācās piekāpties pianistam, kurš par duelēšanās ieroci bija izvēlējies vijoli. Bija arī citas jautras spēles un atrakcijas, tostarp amizanta loterija. Gadu mijā virs Grenctāles debesīs uzplauka salūta ziedi.

«Šoreiz jaunā gada sagaidīšana bija citādāka nekā citkārt. Vēl nākamajās dienās zvanīja ballētāji un pateicās par jauko vakaru. Interesanti, ka Grenctālē uz balli bija ieradušies ne tikai vietējie, bet arī citu novadu ļaudis, pat rīdzinieki,» stāsta A. Červinskis.

Īslīces kultūras namā jaunais gads sākās ar ballīti «Mierīgi laimīgi». Kultūras nama vadītāja Aiga Baltalksne stāsta, ka ballētāju bija daudz, taču zāle nebija pārpildīta, kā citu gadu: «Muzicēja Edijs Šnitke un Jānis Strazds, viņu pavadībā dejotājiem bija kur izvērsties visas balles garumā.»

Bauskas kultūras centrā ballētājus pēc pusnakts gaidīja grupa «Klaidonis». Kantri mūzikas ritmos jauno gadu iedejoja ap 250 balles dalībnieku. Kultūras centra speciālists Jānis Dūmiņš atzīst, ka viens otrs balles viesis ieradās slapjos apavos, jo pirms tam Rātslaukumā bija vērojis salūtu. Aculiecinieki stāsta, ka Bauskā tas esot bijis krāšņs.

Ballē līdztekus dejām viesi iesaistījās arī dažādās izklaidēs. Neviens vien pauda prieku par jaunā gada politiskajām aktualitātēm: Lietuvas pievienošanos eirozonai un Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības padomē.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

politiskais klaidonis

Par prezidentūru iepriecinātie ieradās aiz sajūsmas pieslapinātās biksēs

pirms 6 gadiem, 2015.01.04 13:13

secinājums

"Neviens vien pauda prieku par jaunā gada politiskajām aktualitātēm: Lietuvas pievienošanos eirozonai un Latvijas prezidentūru Eiropas Savienības padomē"
Pat Jauno gadu sagaidot nebeidz pārsteigt normālus cilvēkus ar savu plānprātību.

pirms 6 gadiem, 2015.01.04 20:59

Forši!

Prieks, ka tik daudz jauku pasākumu :)
Manai sunenei gan bija šausmīgas dienas: salūtu dēļ bija jāslēpjās zem galda :D

pirms 6 gadiem, 2015.01.05 12:04

Bauska

Ja Grenctālē, tad tik tiešām super pasākums.

pirms 6 gadiem, 2015.01.07 08:11

Vietējās ziņas