Gada putna zīmējumu konkursā augstāko novērtējumu saņem arī Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas audzēkne 2

Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) Gada putna – laukirbes – zīmējumu konkursā šogad saņēmusi rekordlielu darbu skaitu – 444 zīmējumus, to skaitā arī darbus no Bauskas, Griķu un Vecumnieku skolām, „Bauskas Dzīvi” informēja LOB komunikācijas speciāliste Kitija Balcare.

LOB ornitologs Agnis Bušs stāsta, ka Gada putns – laukirbe – ir iedvesmojis gan mazus, gan lielus izpausties mākslā, viņš akcentē: "Viens no ceļiem, kā mācīties iepazīt putnus, ir tos uzzīmēt pašiem. Sakām lielu paldies katra darba autoram, arī autoru skolotājiem un vecākiem, un ceram, ka dalība konkursā rosinās arī tālāku interesi par Latvijas putnu daudzveidības izzināšanu ne tikai uz papīra, bet arī dabā."

Bērnu kategorijā vecumā līdz 17 gadiem žūrijas augstāko novērtējumu saņēmuši sešu autoru, viņu vidū arī  Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas audzēknes Sonoras Putnieces (11 gadu), zīmējumi.

Īpašu paldies LOB saka aktīvākajām skolām, kuru skolēni un audzēkņi piedalījās konkursā, tai skaitā Ata Kronvalda Durbes pamatskolai, Baldones mākslas skolai, Bauskas mūzikas un mākslas skolai, Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskolai, Griķu pamatskolai, Jaunpiebalgas mūzikas un mākslas skolai, Jumpravas pamatskolai, Kaunatas vidusskolai, Maijas Pīlāgas Lēdurgas mākslas un mūzikas skolai, Majoru vidusskolai, Mazsalacas mūzikas un mākslas skolai, Meņģeles pamatskolai, pamatskolas "Rīdze" sākumskolai, bērnudārzam "Krācītes", Saldus vidusskolai, Saulkrastu vidusskolai, Talsu 2.vidusskolai, Vecumnieku mūzikas un mākslas skolai un Vecumnieku vidusskolai.

No 444 šogad saņemtajiem konkursa darbiem 422 darbi tika iesūtīti bērnu vecuma kategorijā, bet 22 darbi iesniegti pieaugušo kategorijā. Konkursā bija jāiesniedz jebkādā tehnikā veikts zīmējums, kurā attēlots 2021.gada putns - laukirbe. Katrs dalībnieks varēja iesniegt tikai vienu zīmējumu.

Kā vēstīts, lai mudinātu sabiedrību aizdomāties par videi draudzīgu saimniekošanu laukos, LOB par šī gada putnu izvēlējās lauku putnu sugu - laukirbi (Perdix perdix). Laukirbe ir izteikta nometniece, kas paliek ziemot Latvijā. Laukirbe ir rūsgani brūni raibs, drukns baloža lieluma putns ar samērā īsām, spēcīgām kājām un īsu asti. Laukirbes kā lauku putni sastopamas laukmalās, grāvmalās, mežmalās, krūmājos, pļavās, ganībās, labības laukos, ziemā arī apdzīvotu vietu tuvumā.

Laukirbe ir samērā grūti konstatējama slēptā dzīvesveida dēļ, tādēļ īpaši svarīga ir šīs sugas novērojumu ziņošana. Par saviem laukirbes novērojumiem ikviens aicināts ziņot portālā vai mobilajā lietotnē "Dabasdati.lv". Gada putna akciju LOB rīko jau 26.reizi.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

!

Abām autorē ir talants. Apsveicu, patiesi skaisti.

pirms 24 dienām, 2021.07.12 22:16

Vietējās ziņas