Gadatirgū Rīgā labi startē Bauskas, Īslīces un Iecavas topošie uzņēmēji

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku gadatirgū 12. decembrī tirdzniecības centrā «Rīga Plaza» Bauskas un Iecavas novada skolas pārstāvēja vairāk nekā desmit firmas. Topošo uzņēmēju konsultantes šī gada startu vērtē kā ļoti veiksmīgu, uzsverot – ar katru reizi pieaug konkurence un piedāvāto produktu kvalitāte.

Īslīces vidusskolu pārstāvēja trīs SMU, kas 127 dalībnieku konkurencē startēja izcili, vērtē skolotāja Rita Straumīte. Rūta Skotele, Amanda Skultaite un Undīne Ūdrēna no 8. klases ar SMU «Veselība un skaistums» produktiem – ekoloģiskiem skrubjiem un katra cilvēka dzimšanas gadam piemērotām tējām – ieguva balvu nominācijā «Labākais stends». SMU «Krāsainais eirīts», ko vada 4. klases audzēkne Luīze Helviga un Kārlis Helvigs no 9. klases, ar apgleznotiem burtnīcu vāciņiem un spēlēm ieguva nomināciju «Inovatīvs produkts».

SMU «Health elixir» uzņēmēji Andrejs Vargušenko un Jurģis Puiķis no 10. klases ar ekoloģiskiem muguras un kāju masāžas spilventiņiem ieguva Rīgas Biznesa skolas (RBS) simpātiju balvu.

Bauskas Valsts ģimnāzijas un Bauskas sākumskolas SMU «AZK», kurā darbojas brāļi Kaspars un Kristers Kalēji, ieguva nomināciju «Uz zināšanām balstīts SMU». «Šo nomināciju piešķīra pirmo reizi, tāpēc jo lielāks prieks, ka tieši mani audzēkņi to ir ieguvuši,» «Bauskas Dzīvei» pauž pedagoģe Solvita Lauzēja.

No Iecavas vidusskolas Rīgas gadatirgū vislabāk veicies «Fine Times», kas bija pieteikta jaunajā nominācijā par zināšanās balstītu produktu, informē pedagoģe Antra Pāruma. Arī šī SMU uzņēmējas Džūlija Rodenkirhena un Betija Celitane no 11. klases saņēma RBS simpātiju balvu. Iecavnieku SMU tirdziņā izcēlušies ar kvalitatīviem, perfekti nostrādātiem produktiem, raksturo A. Pāruma.

Līdzīgi situāciju raksturo Bauskas 2. vidusskolas pedagoģe Iveta Leitlante: «Esmu patiesi gandarīta, ka pēc vairāku gadu darba mums izveidoti vairāki spēcīgi SMU, kas spēj vienā tirdziņā nopelnīt ap 100 eiro. Jaunieši domā kā īsti uzņēmēji, un tieši tas ir mūsu darba mērķis.»

Mācību firmas savus produktus piedāvās Ziemsvētku tirdziņos Bauskā un kaimiņu novados.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas