Gaidāma laba ķiploku un sīpolu raža

Sīpolus tirgo, ķiploki daudziem vēl briest dobēs. Bauskas novada Brunavas saimniecībā «Lejas AR» vāc sīpolus. Saimniece Ilze Aņūne teic, ka, salīdzinot ar pagājušo gadu, sīpoli sākti ievākt vēlāk.

«Sīpoliem ir labas, lielas galviņas. Ļoti svētīgs bija lietus, kas nolija pirms Jāņiem, jo ap saulgriežiem sīpoliem sāk piebriest galvas, tādējādi, ja ir sauss, tad arī augšana aizkavējas,» stāsta I. Aņūne. Saimniecībā sīpoli tiek audzēti 20 hektāru lielā platībā. Ražu realizē caur kooperatīvo sabiedrību «Baltijas dārzeņi». Pašlaik cena esot salīdzinoši augsta – 45 centi kilogramā par fasētiem sīpoliem ar miziņu, bet mizotie – par 65 centiem. I. Aņūne prognozē, ka, sākot ar šo nedēļu, cena kritīsies.

Vecumnieku novada Kurmenes pagasta piemājas saimniecības «Gabužēni» saimnieks Jānis Zariņš jūlija beigās plāno novākt ķiplokus. Viņš teic, ka ķiploki šogad izskatoties ļoti labi. Nekas tiem nav traucējis augšanas laikā. J. Zariņš uzskata, ka šogad raža būs labāka, it īpaši salīdzinot ar aizpagājušo gadu, kad visi ķiploki izsala. Ražu plānots pārdot tirdziņos, bet par cenu saimnieks vēl nespriež: «Jāskatās, kāda cena būs Centrāltirgū, pēc tās arī pielīdzināšu.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas