Gailīšos ienākusies jauno gurķu raža 9

Pusdienu un vakariņu galdā arvien biežāk varam celt vietējo zemnieku audzētos dārzeņus. Salāti, redīsi, lociņi Bauzes tirgū parādījās jau pirms Lieldienām. Maija pirmajās dienās realizācijai nodoti pirmie gurķi, kas izaudzēti Gailīšu pagastā.Bauzes tirgū mežotniece Vija Jankūna savā siltumnīcā audzētos zaļumus sāka tirgot aprīļa pēdējās dienās. Salāti, dillītes, redīsi - viss smaržo, kā tikko dārzā nošķīts. Aizmetušies arī gurķi, vēl nedēļas divas, tad tos varēs tirgot. «Grūti šogad mazajiem dārzeņu audzētājiem. Ziema bija auksta, gara, daudz naudas iztērēts apkurei. Arī pērk šopavasar krietni mazāk nekā pirms gada,» atzīst V. Jankūna.Turpat līdzās salātus no dārzniecības «Kristāli», kas atrodas Bauskas pievārtē, tirgo Katrīna Šimko. Pirmie salāti jau realizēti pirms Lieldienām. «Pircēju kā jau tirgū brīvdienās vairāk, darba dienās pārdot var mazāk. Tomēr cilvēki labprāt izvēlas vietējos zaļumus, nevis importa,» novērojusi K. Šimko.«Bauskas Dzīve» tirgū pārliecinājās, ka salātus pārdod vēl vairāki apkaimes zemnieki. Par diviem latiem 3. maijā te varēja nopirkt gurķus, kas audzēti Cēsu pusē. Bija arī tomāti, kas atceļojuši no Lietuvas. Veikalos Bauskā, Uzvarā, maija pirmajās dienās nopērkami gurķi, kas izauguši SIA «Ints un Co» dārzniecībā Gailīšu pagastā. Uzņēmuma vadītājs Ints Jākobsons «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka pirmā gurķu raža šogad veikaliem nodota nedaudz vēlāk nekā pērn: «Ziema bija gara, auksta, tāpēc arī ražot gurķi sāka vēlāk. Esam reālisti, ieguldīt siltumnīcu apkurē varam tik daudz naudas, lai ar izaudzētajiem dārzeņiem un ziediem varētu to atpelnīt,» skaidro uzņēmējs. Gurķu, salātu apjomi šogad ir apmēram tādi paši kā pērn. Gailīšu pagastā izaudzēto var iegādāties galvenokārt vietējos nelielajos veikalos. Lielveikalu tīkliem vietējā uzņēmēja piedāvātās produkcijas apjomi nešķiet saistoši. Strādniece Leokādija Gaižauska «Bauskas Dzīvei» apliecina, ka gurķus audzē divās siltumnīcās, realizēšanai tie paredzēti uzreiz pēc novākšanas. Izaugušie dārzeņi netiek uzglabāti, tāpēc var iztikt bez īpašām ķīmijas piedevām. «Kad norauju tikko izaugušo gurķi un pārgriežu to uz pusēm, tad man jājūt, kā tas smaržo un ka garšo pēc gurķa. Tad to var likt galdā,» vietējo dārzeņu prioritāti pār importa produkciju uzteic L. Gaižauska.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

tikai nevajag Olga

Nu kāpēc jāmelo- gurķi maksā 1.50 Ls.Un tas nav dārzniecībā, bet gan Bauskā veikalā "Rozīte" un kioskā pie Hipotēku bankas.

pirms 10 gadiem, 2011.05.05 14:53

olgai

Kur iepirkies? Dārzniecībā gurķi nemaksā 2 Ls, kaut ko būsi sajaukusi.

pirms 10 gadiem, 2011.05.05 14:42

naģa

olga,vai tu savu sāpi nevarētu aprakstīt latviski, lai var saprast, kas tevi nospiež?

pirms 10 gadiem, 2011.05.05 06:45

gurkovskis

Iesaku pašiem aibraukt uz dārzniecību un nopirkt gurķus,būs lētāk! Un garšīgāk!

pirms 10 gadiem, 2011.05.05 06:43

olga

Malaci gan, bet ne jau 2Ls kg. Leishiem sanaak uz pusi leetaak, kaa taa?
Taa, ka veel meenesi pacietiishos un saveejos eediishu!
Par kimikaalijaam un meeslojumu paskas staatiit nevajag, bez taa jau nekas tirgum nesanaaks!

pirms 10 gadiem, 2011.05.04 22:47

gurķojamies

Superīgi!!!!!lai dzīvo zaļie gurķīši:)):)):))

pirms 10 gadiem, 2011.05.04 21:22

vietējā

Ņammīgi gurķīši un tepat uz vietas! Nu kas var būt labāks par šo! Paldies dārzniecībai!

pirms 10 gadiem, 2011.05.04 19:30

zzz

Tie, kas strādā ar siedi viss sanāk- jā gurķīši gandrīz kā no lauka. To pašu var teikt par puķēm. Vienkārši fantastiski. Lai Tev un Tavam kolektīvam veicas.

pirms 10 gadiem, 2011.05.04 17:49

gurķis

Gurķi tiešām garšīgi, smaržīgi.Malači!

pirms 10 gadiem, 2011.05.04 17:09

Vietējās ziņas