Gailīšu pagastā atjauno asfalta segumu 2

Bauskas novada Gailīšu pagasta autoceļam Pāce-Ķelotne, ko izmanto satiksmes un skolēnu autobusi, atjaunots asfalta segums 828 metru garumā. Pirms tam brauktuves bija diezgan briesmīgas - ļoti bedrainas, teic pensionāre Edīte Barānova, Pāces iedzīvotāja. Cilvēki nezināja, kā izbraukt. Ceļu Pāce-Ķelotne vietējie vairs neizmantoja un uz autoceļu Bauska-Uzvara brauca gar veco krogu. Irina Aglinska, vietējā veikala pārdevēja, uzsverot uzlabojuma vajadzību, min paveiktā nepilnības: «Ceļu vajadzēja labot, tikai žēl, ka asfalts nav uzlikts iepriekšējā platumā pie dzīvojamām mājām. Tagad lietusūdeņi no brauktuves vidus satek malās un cilvēkiem, novietojot auto, jākāpj peļķē. Par to ļaudis izsaka neapmierinātību. Ja remontēja, tad vajadzēja asfaltēt līdz pat ieejām ēkās. Man uz darbu jāiet pa zālīti, jo uz celiņa, kas tagad ir zemāks par ielu, sakrājas ūdens. Darbs izskatās nepabeigts.»Vietējās pašvaldības attīstības un plānošanas nodaļas vecākā speciāliste Laila Kalniņa skaidro, ka lietusūdeņu aizvadīšana no brauktuvēm Pācē tiks sakārtota kopā ar ūdenssaimniecības rekonstrukciju, kas sāksies nākamgad. Ceļa Pāce-Ķelotne rekonstrukcija paredzēta projektā «Gailīšu pagasta Pāces ciema autoceļu rekonstrukcija». Tā realizāciju atbalstīja Lauku atbalsta dienests. Infrastruktūras atjaunošanas tehnisko plānu izstrādāja akciju sabiedrība «Ceļuprojekts», darbus veica ceļu būves firma «Viona». Nepietiekamo līdzekļu dēļ projekts realizēts daļēji - atjaunots tikai autoceļš Pāce-Ķelotne. L. Kalniņa teic, ka tiek meklētas iespējas piesaistīt finansējumu pilnīgas ieceres realizācijai, proti, arī brauktuves Dzeltenais krogs-Pāce un tilta pār Īslīces upi remontam.Līdz šim paveiktajā ieguldīts 59 521 lats (ar PVN). No minētās summas Ls 43 619 ir Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējums, bet Ls 15 902 - vietējās varas līdzfinansējums. Jāpiebilst, ka labotajai brauktuvei Pāce-Ķelotne uzklāts asfalts piecu centimetru biezumā. Novada domes pārstāve stāsta, ka minimālais melnā seguma biezums ir četri centimetri. Tik vien uzlikts Uzvaras ielai Gailīšu pagasta centrā. Tur bija laba pamatne, to nevajadzēja ņemt nost un varēja klāt minimālo kārtu. Šo risinājumu izmanto, kad līdzekļi ir ierobežoti.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Darbs tika veikts pavirši,kādas izskatās it kā remontēto ceļu malas.Tie koku zari,kas traucēja tika necilvēcīgi nolauzti,vēl tagad ceļa malās mētājās,kur gribēja tur raka kaudzes vēl šodien nav nolīdzinātas.Lai kādreiz vietējā prese nofotogrāfē un sabiedrībai parāda arī kā strādā,kādas naudas paprasa,kāda ir kvalitāte.Tajā pašā laikā strādāja Latvijas gāzes darbinieki,kuriem bija jāveic rakšanas darbi,malači izraka,aizbēra,vēl zālīti iesēja kur bij rakuši.Bet asfaltētājiem jākaunās par šādu paviršību.Lai pagasta atbildīgās personas pieņem kādus mērus.

pirms 9 gadiem, 2011.10.24 13:30

atkal au neapmierinātie. - jums celiņu līdz mājai izremontēt??!! Varbūt arīi Jūsu privātā īpašuma dzīvokļus izremontēt, vecos klozetpodus nomainīt?!! Nu ziniet ko visam ir savas robežas!!

pirms 9 gadiem, 2011.10.23 08:40

Vietējās ziņas