Gailīšu pagastā ģimeniskā konkursā meklē supervecmāmiņu + FOTO 2

Bauskas novada Gailīšu pagasta Uzvaras kultūras centrā «Kamarde» 7. novembra vakarā tika rīkots ģimenisks saiets un konkurss «Supervecmāmiņa».

Bērnu, mazbērnu un citu ģimenes locekļu atbalstītas, sešas vecmāmiņas izpildīja desmit dažādus uzdevumus, žūrijas locekļi vērtēja paveikto un kronēja superīgāko omi.

Gailīšu pagasta kultūras darba organizatorei Ilutai Puķītei ideja par šādu sarīkojumu bijusi jau sen: «Mums apkārt ir daudz jauku, modernu un foršu vecmammu, kuras saviem mīļajiem velta tik daudz rūpju. Nolēmām, ka vismaz vienu vakaru uzmanības centrā ir jābūt viņām.» Iluta uzskata, ka šādi pasākumi stiprina ģimeni un vairo mīlestību.

Žūrijas komisijā bija Gailīšu pagasta pārvaldes vadītājs Aleksandrs Gurkovskis, bibliotekāre Ilga Pētersone un vietējais iedzīvotājs jeb, kā pasākuma vadītāja pieteica, šīs dienas vectētiņš Andris Luņevs.

Lai noskaidrotu, kura no sešām pretendentēm pelnījusi supervecmammas titulu, dāmām bija jāveic arī mājasdarbs – vajadzēja pagatavot salātus. Roku veiklību omes pārbaudīja mazmeitu bižu pīšanas sacensībās, atjautību un prāta asumu atsvaidzināja puzles likšana un krustvārdu mīklas minēšana. Skatītāju ovāciju un aplausu pavadībā omes uz laiku pina vainadziņus, zīmēja sniegavīrus, nācās mizot arī kartupeļus un piešūt pogas.

Nomināciju «Smaidīgākā vecmamma» ieguva Maija Čuža. Viņai ir divi mazbērni, par sevi Maija saka: «Vairs neesmu dulla, galvenais ir veselība, pārējo nopirksim.» Titulu «Stilīgākā vecmamma» saņēma Jautrīte Līvmane. Viņai ir desmit mazbērnu, Jautrītes moto – «suņi rej, bet karavāna iet tālāk». «Es iesaistos visādās ambrāžās. Neesmu no tām omēm, kuras sēž mājās. Konkurss ir lielisks, apkārt tik daudz jauku cilvēku. Fantastisks vakars,» apliecina J. Līvmane.

«Fifīgākā» Uzvaras vecmāmiņa ir Ligita Kapele, kura ieguva arī skatītāju simpātiju balvu. Viņas moto – «dzīve čammas nemīl». L. Kapelei ir četri mazbērni. Par šarmantāko vecmāmiņu kronēja divu mazbērnu omi Ingūnu Kalniņu, kura apgalvo, ka «dzīve ir skaista». Kā rūpīgākā vecmamma tika sumināta piecu mazbērnu ome Lilija Patmalniece- Mustermane.

Par  «Supervecmāmiņas» titula īpašnieci kļuva Mārīte Bluša, kuras trīs mazbērni omi pieteikuši konkursam. «Esmu gandarīta par saviem bērniem un mazbērniem. Cilvēki bieži aizmirst, ka pasaulē vissvarīgākais ir ģimene, kurai jācenšas veltīt pēc iespējas vairāk laika,» noteic supervecmāmiņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Mazdēls

Pasākums bija ļoti sirsnīgs. Paldies organizatoriem!

pirms 5 gadiem, 2015.11.09 16:17

Elīna

Man nevajag pieteikt savus mīļos nekādiem konkursiem, viņi man tāpat ir paši superīgākie, gan kā vecāki, gan vecvecāki... Bet prieks, ka šajā pagastā ir arī pasākumi kuri iesaista mūsu vecākās paaudzes

pirms 5 gadiem, 2015.11.10 21:48

Vietējās ziņas