Gailīšu pagasta komanda uzvar Iecavas futbola čempionātā 2

Par Iecavas novada atklātā čempionāta 7x7 futbolā uzvarētāju 19. augustā kļuva Bauskas novada Gailīšu pagasta vienība «FK Uzvara».
Iecavas novada futbola čempionātā 7x7 piedalījās sešas komandas: iecavnieki – «Lats uz nedēļu/FK Partyzāns», «Eiro 42», «Ballu Motors», «Santos», jelgavnieki – «FK 87» un Gailīšu pagasta komanda – «FK Uzvara».

Vienības izspēlēja divu apļu turnīru, cīņā par zelta godalgu tikās 1. un 2. vietas ieguvēji, par bronzu sacentās 3. un 4. vietas ieguvēji. Uzvarieši uz čempiona titulu pieteicās grupu spēlēs. Pirmajā aplī «FK Uzvara» bez problēmām guva panākumus visās piecās spēlēs, grūtāko ar 2:0 – pret tikpat spēcīgo pretinieku «FK 87» no Jelgavas. Nelielu pretestību spēja izrādīt «Ballu Motors», taču arī šis pretinieks pārspēts ar 4:1. Vārtu attiecība pirmajā aplī uzvariešiem iespaidīga – iesisti 32 vārti, ielaisti tikai četri.

Meistarīgi spēlēja arī jelgavnieki. Viņi zaudēja «FK Uzvara», taču pārējos pretiniekus nežēloja. Panākumi atlikušajās spēlēs ar vārtu attiecību 40:5. Labākie no Iecavas komandām pirmajā aplī izrādījās «Lats uz nedēļu/FK Partyzāns», kuriem divi zaudējumi un trīs uzvaras.

Otrajā aplī topošie čempioni piedzīvoja divus zaudējumus Viens no tiem piešķirts par neierašanos uz spēli, lai gan pēc turnīra tabulas viedokļa nedz «FK Uzvara», nedz pretiniekam «Lats uz nedēļu» tai nebija nozīmes. Otrs zaudējums pret sīvākajiem pretiniekiem «FK 87» ar 3:6. Otrajā aplī bez zaudējumiem cīnījās jelgavnieki, bet labākie no Iecavas šoreiz «Ballu Motors» – trīs uzvaras.

Cīņā par trešo vietu tikās divas Iecavas komandas – «Lats uz nedēļu/FK Partyzāns» pret «Ballu Motors». Pirmajā puslaikā «latnieki» uzbruka biežāk. Komandas spēlētājs Raimonds Ivenkovs divas reizes trāpīja pa vārtu pārliktni, bet bumba spītīgi nešķērsoja vārtu līniju. «Lats uz nedēļu/FK Partyzāns» izdevās gūt vārtus, tiesa, ar pretinieku komandas spēlētāju palīdzību, jo bumbu savos vārtos raidīja «Ballu Motors» spēlētājs Kristaps Maskalis. Pēc zaudētiem vārtiem otrajā puslaikā «motornieki» uzbruka vairāk, taču nesekmīgi. Pretuzbrukumā vārtus guva E. Ružello, nodrošinot uzvaru «Lats uz nedēļu/FK Partyzāns» cīņā par trešo vietu ar rezultātu 2:0.

Finālā 19. augusta vakarā tikās «FK Uzvara» un «FK 87». Spēles sākumā uzvarieši mērķtiecīgāk virzījās uz pretinieku vārtiem, vairākkārt tos bīstami apdraudot. Pēc pirmajiem neveiksmīgajiem mēģinājumiem uzvariešiem izdevās uzlauzt pretinieku vārtus, gūstot divus vārtus pēc kārtas. Līdz pirmā puslaika beigām jelgavnieki vienus vārtus atguva, un rezultāts pēc puslaika bija 2:1 «FK Uzvara» labā.

Otrā puslaika sākumā uzvarieši palika mazākumā. Jēkabs Perševics saņēma otro brīdinājumu spēlē, atstājot komandu mazākumā. «FK Uzvara» «iesēdās» aizsardzībā, prasmīgi aizstāvoties, un ne tikai. Realizējot savas iespējas pretuzbrukumos, «FK Uzvara» guva vēl divus vārtus mazākumā, nodrošinot komfortablu pārsvaru un pārliecinošu uzvaru finālmačā. «FK Uzvara» spēlētājs Jēkabs Perševics ar 15 gūtiem vārtiem kļuva par turnīra otro rezultatīvāko spēlētāju, Emīlam Dzenim 12 vārti turnīrā.

«Finālā komanda prasmīgi spēlēja aizsardzībā. Visa turnīra garumā spējām savākties teju optimālā sastāvā, kas deva rezultātu. Spēlējām kā komanda – saliedēti,» tā «FK Uzvara» kapteinis Kaspars Priedols.