Gaismas ceļš vīsies arī pa mūspuses novadiem 6

Sagaidot vasaras saulgriežus, apkārt Latvijai pa 1836 ceļu, kas ved gar robežu, tiks nestas gaismas lāpas. Tās izgaismos Latviju un 17. jūnijā sasniegs arī mūspuses novadus – Vecumniekus, Bausku un Rundāli, veidojot gaismas un mīlestības ceļu.

Skrējiens sāksies otrdien, 16. jūnijā, plkst. 10, Krāslavā, no kurienes katra ar savu gaismas lāpu ceļā dosies divas komandas – «Ziemeļaustrenis» un «Dienvidrietenis», lai katra pa savu pusi, nesot gaismu, apmīļotu Latviju. 20. jūnija novakarē abi «vēji» satiksies Kolkas ragā.

Apvienojoties biedrībai «1836», taku skrējienu rīkotājiem «Stirnubuks.lv» un Dinam Vecānam, kurš 2017. gadā apskrēja apkārt Latvijai, kā arī brīvprātīgo tempa turētāju komandām, nepilnu sešu dienu laikā tiks pieveikts ceļa posms, lai izgaismotu valsts robežu. Dalībnieki mainīsies aptuveni ik pēc 20 km, nodrošinot gaismas ceļa nepārtrauktu ritējumu, un katrā šajā vietā tiks iedegts ugunskurs.

Skrējiens vīsies pa 1836 ceļu, kas 2018. gadā tika dāvāts Latvijai tās simtgadē. «Skrējiena laikā no vienas uguns tiks iedegti ugunskuri visapkārt Latvijai, veidojot gaismas un mīlestības ceļu. Ikvienam būs iespēja attālināti sekot līdzi šai akcijai, jo tikai kopā mēs varam izdziedāt ceļu kā Lielvārdes jostas rakstus – gaišā latviskā gara spēkā,» uzsver organizatori.

«Esam gandarīti, ka varam īstenot šādu projektu. Manuprāt, ir būtiski cilvēkiem atgādināt, ka Latvija ir skaista zeme, kur ir ļoti daudz ko redzēt un ar ko lepoties. Šis skrējiens ir tikai par un ap Latviju, tāpēc esam izvēlējušies optimālu distanci, kas ļaus izbaudīt skrējienu un pierobežas dabu,» teic biedrības «1836» vadītājs Enriko Podnieks.

«1836 kilometru garais ceļš, kas būs skrējiena distance, pirms diviem gadiem tika izveidots par godu Latvijas simtgadei. Tas simbolizē ceļu uz brīvību un ļauj ieraudzīt mūsu valsts unikalitāti dabā, vēsturē un cilvēkos. Šis gads visā pasaulē radījis lielu neziņu un licis domāt par to, kādas ir mūsu prioritātes. Veidojot šo gaismas ceļu, vēlamies dalīties priekā, pateikties mūsu tautai un Latvijai, vairojot gaismu sevī.»

Gaismas ceļā dosies 46 vienības pa Ziemeļu pusi un 41 – pa Dienvidu robežu, iededzot 87 ugunskurus un izgaismojot Latviju. Katru vienību noteiktā vietā un laikā sagaidīs gaismas ceļa vēstnesis.

«Komandas «Dienvidrietenis» tempa turētāji Vecumnieku novadu sasniegs trešdien, 17. jūnijā, kad lāpas nesēji ieradīsies no Neretas novada Ērberģes. Viņus Kurmenē sagaidīs gaismas ceļa vēstnesis Jānis Sils, pagasta pārvaldes vadītājs,» «Bauskas Dzīvi» informē Jānis Kovals, Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks. Pēc tam skrējēji dosies uz Skaistkalni, kur viņus uzņems pagasta pārvaldes vadītāja Ineta Skustā. «Pašvaldībai jāgādā par ugunskuru un jānodrošina, lai tas degtu divdesmit minūtes,» teic J. Kovals un piebilst, ka «šī akcija ir liels izaicinājums, jo ierobežojumi pastāv un tie jāievēro, tāpēc ikvienam ir svarīgi saprast, ko šajā laikā var un ko nevar atļauties».

Kurmenē skrējēji ieradīsies ap plkst. 16.30. Centrā pie dīķa degs ugunskurs un lāpu saņems nākamā komanda. Plānots, ka plkst. 17.05 tikts dots starts tālākam posmam. No Skaistkalnes gaismas nesēji ceļā dosies plkst. 18.56, no Jaunsaules (gaismas ceļa vēstnese Liene Vackare) – plkst. 20.47, no V. Plūdoņa muzeja (Elīna Kūla-Braže) – plkst. 22.45, no Kaucmindes Saulainē (Ieva Kirkila) – jau 18. jūnijā plkst. 0.36, bet no Svitenes parka (Ieva Kirkila) tālāk uz Jelgavas novada Eleju – plkst. 2.59. Skaistkalnē stafeti no iepriekšējā posma skrējējiem pārņems Una un Jēkabs Nākumi (komanda «Sausās straumes kauss»), kuri lāpu nogādās Jaunsaulē.

Rimants Liepiņš, taku skrējiena seriāla «Stirnu buks» izveidotājs, «Bauskas Dzīvei» precizē, ka minētais laiks, kādā paredzēts starts katrā no gaismas ceļa pieturvietām, var nedaudz mainīties, jo «ceļš ir ceļš un var gadīties arī neparedzēti apstākļi».

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Antikorona

Dīvānā tupēdami, tauciņus audzēdami? ????

pirms gada, 2020.06.17 14:04

Kristīna

Jauka ideja,samīļot Dzimteni!
Tāds ka attīrīšanās rituāls ,kādu senči piekopa.

pirms gada, 2020.06.16 13:41

toreiz un tagad

rituālus senči piekopa, tikai bez "projekta" kuram piesaistīta nauda

pirms gada, 2020.06.16 21:32

Auseklis

Te var sekot gaismas nesējiem:
https://www.mapon.com/gaismas-cels/?fbclid=IwAR3vz42FYuFI84rwDu_MzA5b0wLBdlBpOct2koyeaKn1JV-LWPe2MZeNLRE

pirms gada, 2020.06.17 01:09

Vietējās ziņas