Gājēju tiltiņš kļuvis bīstams 30

Gada sākumā «Bauskas Dzīve» rakstīja par izpostītajām Mūsas gājēju tiltiņa margām. Cilvēku drošības labad SIA «Vides serviss» šo problēmu risināja, bet ar to viss nebija beidzies, jo kopumā tiltiņa stāvokli speciālisti no Rīgas nosauca par bēdīgu. Bauskas un Īslīces pašvaldība informētas par notiekošo, pretī saņemtas atbildes, ka tuvākajā laikā tilts tiks remontēts. «Bauskas Dzīves» portāla forumā tēmu par gājēju tiltiņa drošību lietotāji sāka apspriest kopš 5. oktobra. Izteikti minējumi, ka remontdarbi notiks tikai tad, kad kāds būs ielūzis vai notiks kas līdzīgs. Otrdien, 21. oktobrī, kāds lietotājs foruma tēmu papildināja ar jaunu vēsti. Viņš rakstīja, ka, ejot pāri Mūsas gājēju tiltiņam, bijis liecinieks tam, kā viņa paša acu priekšā sievietei zem kājām ielūzis dēlis.  Par notikušo «Bauskas Dzīve» informēja Bauskas pilsētas Domi, preses sekretāre Andra Matuļenko atbildēja, ka gājējiem bīstamākais faktors - sasvere - ir novērsta, bet atlikušie remontdarbi skar metāla daļu un koka dēļu nomaiņu. Dēļu klājums pilnībā tikšot nomainīts divu nedēļu laikā.  Toties SIA «Vides serviss» Būvniecības un labiekārtošanas nodaļas vadītājs Vladimirs Karpičs «Bauskas Dzīvei» skaidroja, ka ir labi informēts par notikušo un tilta remontdarbi tiks veikti nākamajā nedēļā. Sadarbojoties ar Īslīces pagasta pašvaldību, kopumā ieplānots nomainīt aptuveni 30 procentu no visa dēļu klājuma, kā arī salabot margas.  Aizdodoties uz minēto tiltu, «Bauskas Dzīve» pamanīja, ka tiltam pašā vidū trūkst divu dēļu. Kāda Bērzkalnu iedzīvotāja, kura vēlējas palikt anonīma, pavēstīja, ka pa šo tiltiņu pārvietojas ļoti bieži, dēļi, pēc viņas domām, tikuši izlauzti ar varu un speciāli jau mēneša vidū. Nevienu jaunu «caurumu» sieviete nav ievērojusi, izņemot vienīgi kādu ielūzušu dēli tilta sākumā, kas atrodas pilsētas pusē un ir vēl uz zemes. Bērzkalnu iedzīvotāja uzskata, ka pārvietoties pāri tiltiņam vairs nav tik nedroši, kā tas bijis dažus mēnešus iepriekš, kad to iztaisnoja.  Kaut gan pašvaldības savus solījumus pilda ar kavēšanos, cilvēkiem, kas ikdienā līdz šim pārvietojušies pa šo tiltiņu, «Bauskas Dzīve» pašu gājēju drošības labad neiesaka to izmantot, kamēr remontdarbi netiks pilnībā pabeigti. Šī iemesla dēļ cilvēki pagaidām varētu pārvietoties pa lielo akmens tiltu, kas iet pāri Mūsai.

Pievieno komentāru

Komentāri 30

piekrītu

Vispareizākais risinājums būtu izbūvēt gājēju celiņu ar barjerām,apgaismotu!Tad nevajadzētu izjust pazemojumu un apdraudējumu no garāmbraucošiem auto un Bērzkalnu iedzīvotāji būtu ,ļoti,ļoti pateicīgi !

pirms 12 gadiem, 2008.10.27 19:38

piekrītu

Vispareizākais risinājums būtu izbūvēt gājēju celiņu ar barjerām,apgaismotu!Tad
nevajadzētu izjust pazemojumu un apdraudējumu no garāmbrļaudīm ,kas pa šo ceļu pārvietojās,un Bērzkalnu iedzīvotāli būtu ,ļoti,ļoti pateicīgi !

pirms 12 gadiem, 2008.10.27 19:34

Anna

Jūs iesakāt pārvietoties pār akmens tiltu, bet kā lai līdz viņam nokļūst? Vai pa dubļaino ceļmalu, kur Tevi apšļaksta automašīnas? Vai tas ir drošāk? Reti kurš pa šo ceļu pārvietojas ar 50km/h ... un katru reizi, kad kāds brauc garām jāceru, ka neuzbrauks virsū.
Ja jau pagastam tiltiņa remonts sagādā tik lielas problēmas, varbūt vieglāk un lētāk ir izbūvēt gājēju celiņu ar barjerām, aprīkotu ar laternām???

pirms 12 gadiem, 2008.10.27 11:20

laine

Prieks, kur, tu, rodies!!! Tiltiņš ir "salabots", caurumi ir ar dēļiem aizsisti... :))) Nebrīnīšos, ja pie tā arī paliks... Cilvēki pieklusīs un problēma atrisināta!

pirms 12 gadiem, 2008.10.27 11:11

nesaprotu....kādā ziņā Dome???vainīga???Berni, kas lauž, kas tīšuprāt švenderē,,itkā nau vainīgi... tad es saprotu, ka domes darbinieki? vai tā???iet pāri un izlauž dēlīšus, sapūdē tos, izloka un noloka margas......tā man to saprast?
cik es saprotu..tād trošu tiltiņš ir tikai viena no alternatīvām....kā tik pāri upei...un domāju tiem..stiprākiem un veselīgākiem cilvēkiem......tīšuprāt jau nevajag izaicināt likteni., bet es atceros, ka vispār nebija labu laiku tiltiņš..ledus to aiznesa,,,,,.gājām pāri upei ,,,tiešām ... uz darbu .,,,,,superīgākais laiks,,,saskarsme ar dabu...bija pat rīti, ka bikses vajadzēja vilkt nost, jo ūdenslīmes gandrīz katru dienu bija citāds,,,, tas tā, bet tad uztaisīja pilnīgi no jauna,,,,,, nezkāpēc komentos saka, ka nekad nau bijis labs, bet mēs jau ar :)))novecojam!!!!!

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 18:47

To X.

Dzīvoju Bērzkalnos jau vairākus gadus, katru dienu nākas šķērsot tiltu..vāirāk reizes dienā...un vienmēr atceros, kad ziemas laikā notika bēdīgs gadījums..vai mēs esam pasargāti no tā, ka tas neatkārtosies???...ņemot vērā, ka nāk ziemas un tilts ir ļoti tuvs ūdenim..Pie tam ar šo tiltu ir bijušās vienmēr problēmas, jo tehniskais stāvoklis ir bēdīgs...un jaunās māmiņas ar ratiem vispaŗ nevar pārvietoties, jo ir bails par savu un bērna drošība..un , ja tiek apdraudēta vairāku iedzīvotāju drošiba, vai šis jautājumu nevajadžetu risināt Bauskas pašvaldībai??

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 15:52

jaunā māmiņa

Tas būtu kaut kas ja pār šo tiltiņu varētu pārbraukt ar bērnu ratiņiem, jo līdz šim tas nav bijis iespējams...

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 10:53

...

nu vispar jau berni ar tur sava zina lauza kadreiz ,bet tas butu tas mazakais,vai pie ta ka vins vienu bridi bija galigi slips un nevareja pariet normali ar berni vainigai, un vienkarsi vins ir briesmiga stavokli,vai tiesam nevar tos paris tukstosus noziedot jaunam tiltam,kur var ar ratiem pariet normali un lai garam ejot kadam nav pari margam bezx maz jaliecas...

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 10:50

x

Nevainojiet Domi, bet māciet savus bērniņus nelauzt, nebojāt.

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 10:14

:)

Kād prožektors, viņš to str''adā, to nestrādā

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 22:18

upe

Izbeidziet dusmoties, vienkārši tiltiņš nav slikts,tas atrodas tādā krasta reljefā,mēs pie viņa esam pieraduši.

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 21:34

kia

Vai tad bauskas domei kādreiz ir sāpējusi galva par pilsētniekiem, lauciniekiem un pārējiem cilvēkiem. Viņi jau tik zin , kā pa ārzemēm dauzīties it kā pieredzes braucienos. Jājautā- ko par nodokļu maksātāju iztērēto naudu viņi tur iemācījušies? NEKO!! Pa šo naudu ne tikai varētu saremontēt šo tiltu, bet arī savest kārtībā tiltu pār Mūsu un Mēmeli. Starp citu paceļas jautājums, kurā desmitgadē nofrēzēs nenormālās pumpas un uzklās jaunu asfaltu. Vai tiešām lai savestu kārtībā šīs nekārtības vajadzīgi 100miljoni un vēl kādi desmit pieredzes apmaiņas braucieni uz austrāliju jaunzēlandi vai asv? Domnieki galīgi degradējušies no savas dīkdienības, nav pat spējīgi risināt aktuālas pilsētas problēmas.

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 21:27

tiltiņš

Liecieties mierā tik labi kā tagad nav bijis!Tagad ir prožektors,var redzēt kur ej,1 dēlis bijis vai nebijis!

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 20:47

AMG

Kamer kads nositiisies driiz ziema garaas tumshaas slidenas naktis prieksha likis garanteets !

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 20:26

Papa

Nu stulbi, ka tā. Un vēl "Rīgas experti" bija jāsauc :( Djerevņa...

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 19:59

bk

kads ieradums,tas ir vajadziba iet pa so tiltu jo cilveki dzivo berzkalnos bet strada upes ta puse.smiekli nak ieradums.ksutkad stulbums.

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 19:31

bk

kads ieradums,tas ir vajadziba iet pa so tiltu jo cilveki dzivo berzkalnos bet strada upes ta puse.smiekli nak ieradums.ksutkad stulbums.

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 19:31

Vietējās ziņas