Galvenais arguments naudas piešķiršanai – «mīļā miera labad» 8

Nepilnu stundu ilgās debates Bauskas novada domes sociālo lietu komitejas sēdē 13. jūlijā beidzās ar atbalstu principiāli citādākam lēmumam, nekā bija sagatavots iepriekš. Komitejas locekļi vienprātīgi nolēma atvēlēt finansējumu Bauskas invalīdu biedrībai (BIB) divu ekskursiju rīkošanai.Sociālā dienesta vadītāja Iveta Kubliņa bija sagatavojusi lēmuma projektu, kurā paredzēts noraidīt BIB lūgumu. Deputātiem vadītāja skaidroja, ka no biedrības vadības laikus netika saņemts priekšlikums iekļaut dienesta budžeta projektā naudu šīm divām ekskursijām. Šāda biedrības valdes priekšsēdētājas Annas Šumskas rīcība ir pretrunā ar pērn novada domē apstiprināto nolikumu par atbalstu nevalstiskajām organizācijām. I. Kubliņa minēja virkni gadījumu, kas viņā radījis negatīvu iespaidu par biedrības vadītājas darba stilu. Kaismīgi un daiļrunīgi BIB aizstāvēja deputāts Gintauts Tarvids. Viņš neskopojās ar pārmetumiem I. Kubliņai, tostarp uzsverot viņas nekonsekvenci, lemjot par nevalstisko organizāciju atbalstu. Deputāts izteicās daudzkārt, piecas reizes uzsverot savu nepatiku pret biedrībai «Kalna svētību kopiena» atvēlēto finansējumu. Asa vārdu pārmaiņa viņam izvērtās ar deputātu Raiti Ābelnieku, kurš uzskatīja, ka pret visām nevalstiskajām organizācijām jāizturas vienādi. A. Šumskai ik gadu tiek lūgts laikus sastādīt BIB nepieciešamo finanšu līdzekļu pieprasījumu, lai naudu varētu ieplānot budžetā. Taču viņa nekad to nedarot, bet ierodoties pēdējā brīdī ar kategorisku nostādni. «Nevar būt arguments – kurš skaļāk kliedz, tam iedodam naudu,» tā R. Ābelnieks. Beigās deputāti tomēr nolēma BIB atbalstīt, norādot vadītājai A. Šumskai, lai viņa sagatavo ekskursantu sarakstu. «Bauskas Dzīve» novēroja, ka sēdē deputāti strādā neorganizēti. Debatēs par vienu un to pašu tika runāts vairākkārt, darbs neritēja konstruktīvi. Kā atzina kāds no zālē sēdošajiem, naudas, ko deputāti saņems, komitejas sēdē nepilnu stundu debatējot par šo jautājumu, būtu pietiekami, lai apmaksātu biedrībai vienas ekskursijas izdevumus.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Natalja Puckovskaja

Наша социальная помощь Гайлиши пагасте полгода не помогает малоимущим полгода платит 8 лат в месяц Я считаю что с бухгалтерией своей они не справляются и неправильно понимают предписания о помощи малоимущим семьям

pirms 9 gadiem, 2012.01.06 11:32

Vilis

Šumska , tas ir bieds visai biedri'bai. Ap viņu grozās tikai daži izredzētie. Kubliņai taisnība, jo viņa iztaujā cilvēkus ..... Tarvid , Tu esi tuvredzīgs.

pirms 9 gadiem, 2011.07.16 13:43

monta Dinai

precīzi mērķī - gan par garā vājo sievieti, gan miesā spēcīgo deputātu.

pirms 9 gadiem, 2011.07.14 12:51

Izrādās demokrātiskā valstī konkrētā pašvaldībā konkrēts deputāts komitejas sēdē atklāti var demonstrēt neiecietību un diskriminējošus izteikumus, kas adresēti konkrētai kristīgai nevalstiskai organizācijai, paust naidu pret šīs organizācijas mērķgrupu -ar atkarībām slimiem cilvēkiem-narkomāniem un alkoholiķiem un viņu ģimenēm....Un nekas? Juristi, vai tā nav naida kurināšana un vajāšana reliģisko uzskatu dēļ, par to nekāda atbildība nepienākas?

pirms 9 gadiem, 2011.07.14 12:25

Vai tad pie mums atbrauca Žirirnovskis ? A vai, laikam sajaucu ar vietējo iedzīvotāju...

pirms 9 gadiem, 2011.07.14 11:49

muca

Auzāns malacis, forši uzrakstīts. Tā nodokļu maksātāju naudas ķēzīšana, velkot laiku neauglīgās debatēs, deputāta kungam ir ļoti raksturīga. Vai nu slikti iet biznesā un leišu cūkas nedod gaidīto peļņu, vai mājās nav neviena, kas viņā klausītos...

pirms 9 gadiem, 2011.07.14 09:33

Dina

Kāda pretīga liekulība! Man žēl, ka viena sieviete, kurai ir nopietnas psihes problēmas, degradē organizāciju, kura cita cilvēka vadībā tiešam varētu darīt lielas lietas invalīdu tiesību aizstāvībā un atbalstā. Tarvida kungam par to vajadzētu padomāt, nevis nodarboties ar nožēlojamu populismu pirms vēlēšanām.

pirms 9 gadiem, 2011.07.14 08:23

Vietējās ziņas