Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gandarīti par jaunām zināšanām 4

Jauno debatētāju seminārā Ozolnieku vidusskolā 15. februārī piedalījās Bauskas un Iecavas skolu audzēkņi. Izglītojošās darbnīcas skolēniem organizēja programmas «Iespējamā misija» pedagogi Edvīns Elferts un Kristaps Auzāns.

Teorētiskajās nodarbībās skolēni iepazinās ar debašu teoriju, argumentu veidošanas pieredzi. Tad viņi gatavoja debašu lietu par pārvietojamo elektronisko ierīču izmantošanas aizliegšanu skolās. Pēc tam viņi divos riņķos izspēlēja šīs debates.

Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēknis Mārtiņš Bukšs seminārā pirmo reizi iepazina debašu spēles principus. Skolēns pēc spēles atzina, noderīgas bijušas teorētiskās lekcijas, kurās rosināta dziļāka izpratne par debašu būtību. Interesanti bijis arī pašam izmēģināt debatēt. Arī Dobeles Valsts ģimnāzijas audzēkne Silva Puriņa ir apmierināta ar saturīgi pavadīto sestdienu: «Vislielākais ieguvums bija jauni draugi, ko ieguvu, sadarbojoties ar svešiem cilvēkiem. Tāpat pāris stundu laikā ieguvu ļoti labu pieredzi un ievērojami uzlaboju debašu prasmes.»

Par lietderīgu debašu darbnīcās pavadīto laiku atzīst arī Iecavas vidusskolas pasniedzēja Vita Lauciņa-Veinere. Semināra organizētājs Bauskas 1. vidusskolas absolvents Kristaps Auzāns pauž gandarījumu par skolēnu un pedagogu atsaucību, iesaistoties debašu apguvē: «30 motivēti skolēni, kuri ir gatavi debatēm ziedot sestdienu, tas ir daudz. Debašu darbnīcu mērķi bija trenēt sadarbošanās un argumentācijas prasmes.»

Jaunieši seminārā iegūto varēs likt lietā, gatavojot debašu tēmas reģionālajiem un nacionālajam turnīriem, kas notiks martā. Skolēni tad debatēs par NATO un Latvijas attiecību attīstību.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

KrA

Jauka tradīcija, labi, ka tiek pamazām atjaunota!

pirms 6 gadiem, 2014.02.16 18:53

labi

ka jaunie skolotāji turpina debašu tradīcijas

pirms 6 gadiem, 2014.02.16 20:37

ieteikums

Būt nu labāk vispirms iemācījušies vismaz reizrēķinu un tad ķērušies klāt sarežģītākām lietām.

pirms 6 gadiem, 2014.02.16 23:20

Vietējās ziņas