Garantē noguldījumu aizsardzību 5

Pēdējās dienās «Bauskas Dzīvei» nācies uzklausīt lasītāju satrauktos zvanus par iespējamo banku krīzi Latvijā.Izskanējušas atziņas, ka jāsteidz ņemt naudu no bankām, jo noguldījumi neesot drošībā. Situāciju komentē Finanšu un kapitāla tirgus komisijas Priekšsēdētājas biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Joela. Jebkuram Latvijas banku klientam - fiziskām, juridiskām personām - saskaņā ar Noguldījumu garantiju likumu tiek nodrošināta atlīdzības izmaksa par visu veidu noguldījumiem visās valūtās līdz 20 000 eiro (aptuveni 14 000 latu) vienā bankā. Komisija nodrošina līdzekļu uzkrāšanu Noguldījumu garantiju fondā, Noguldījumu garantiju fonda pārvaldīšanu un garantētās atlīdzības izmaksu. Latvijas Noguldījumu garantiju fonds ir izveidots, lai nodrošinātu noguldītājiem atlīdzības izmaksu gadījumos, ja bankai anulēta licence vai tiesa pasludinājusi par bankrota procedūras sākšanu. Šī fonda dalībnieki ir noguldījumu piesaistītāji, kas ir Latvijas Republikā reģistrētas bankas, arī ārvalstu banku filiāles un krājaizdevu sabiedrības. Šī gada 31. jūlijā Noguldījumu garantiju fondā bija uzkrāti 77,7 miljoni latu. Likumā noteikts - ja fondā nepietiek līdzekļu visu atlīdzību izmaksām, naudu izmaksā no valsts budžeta.A. Joela skaidro, ka pašlaik visu Latvijas banku kapitāla pietiekamības un likviditātes rādītāji ir stabili un pārsniedz likumā noteikto minimumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Es

Tieši tādi apši teksti bija pirms Bnaks Baltija kraha - esiet mierīgi , ne\nemiet naudu ārā , viss būs okei. Vēl tagad neesam saņēmuši savu naudu .Neticu bankām - melo no sirds.

pirms 12 gadiem, 2008.10.06 08:56

Lasītāja

Holms, neviens nevar pateikt, cik ilgā laikā atmaksās, tas taču jāsaprot. Un valūta jebkurā gadījumā Latvijā var būt tikai lati (vismaz pašlaik). Elementāras lietas.

pirms 12 gadiem, 2008.10.05 12:40

duraks

holms ir duraks kurs saprot tikai tad ja ar karotiiti ielej muteee

pirms 12 gadiem, 2008.10.03 15:21

Š.Holmss

Auzān, varbūt, ja raksti, tad uzraksti tā lai cilvēki saprot, kādā valūtā atmaksās līdzekļus, cik ilgā laikā atmaksās, etc, jo savādāk uzrakstītais ir pilnīgi kaķim zem astes. Kārtējā info, kas absolūti neko neizsaka:)

pirms 12 gadiem, 2008.10.03 15:00

Vietējās ziņas