Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Gardēžu klases» finālā piedalīsies Zālītes skolēni

Konkursa «Gardēžu klase» pusfinālā par labākajām nosauktas četras klases no Zemgales, un viena no tām ir Iecavas novada Zālītes pamatskolas 6./7. klase.

Dalību konkursa fināla meistarklasēs no Zemgales turpinās arī Salas vidusskolas 7. klase, Tukuma 2. pamatskolas 8.a klase, un Aizupes pamatskolas 7. klase, informē «Gardēžu klases» koordinatore Līva Blaževica.

Kopā ar bērniem konkursā piedalās Zālītes skolas mājturības pedagoģe Tatjana Šlikaite, kura «Bauskas Dzīvei» atklāja – piedalīties konkursā iedrošinājusi kolēģe Anita Lesauska. Viņas klase pērn konkursa pirmajā sezonā ieguva uzvarētāju titulu.

«Pagājušajā gadā konkursā piedalījās pavāru palīgu programmas audzēkņi,» stāsta T. Šlikaite, «šogad startēja ar jaunākiem bērniem. Pusfinālā ēst gatavoja visi deviņi 6./7. klases skolēni. Tā kā mājturības programmā ir veselīga uztura gatavošana, nolēmām, ka jāpiedalās.»

Ziņa par iekļūšanu finālā skolotāju ļoti iepriecina, taču viņa teic – kā uzvarētāji jutušies jau vairākas reizes: «Ēdienu izvēle pēc konkursā nosauktajiem produktiem bija sarežģīta, tāpēc skolēni bija gandarīti, kad viss izdevās un pašiem garšoja. Gatavojot sapratām, ka receptes var variēt, papildinot un uzlabojot. Konkursa rīkotāji ceļ godā nenovērtētus produktus – grūbas un ķirbjus, ko var labi izmantot ikdienā.»

Komandu konkursā atbalstīja arī klases audzinātāja Gunita Jefremova, stāsta T. Šlikaite. Zālītes skolēni gatavoja virtuļus no burkānu un ķirbju kēksa mīklas, kam audzinātāja atvēlējusi cepamās formas. Ķirbju sula pašiem ļoti garšojusi. Labi izdevušies ēdieni arī no vistas un grūbām. Citas kolēģes ieteikušas savas receptes no ģimenes krājumiem.

Tagad jaunieši ar nepacietību gaidīs fināla meistarklases norisi skolā, teic pedagoģe. To vadīs programmas «Rimi Gardēži» šefpavārs Normunds Baranovskis. Viņš uzsver: « Otrajā konkursa sezonā vēlējāmies pusfināla uzdevumu padarīt mazliet sarežģītāku, lai mudinātu jauniešus būt radošiem virtuvē.»

Konkursā ieteiktie produkti bija ķirbis, grūbas, vista, grieķu jogurts un ziedkāposts, informē L. Blaževica. Lielākā daļa klašu bija pagatavojušas vairākus ēdienus no visiem produktiem.
Rīgas reģionu finālā pārstāvēs četras klases no galvaspilsētas, Latgali – pieci dažādu skolu kolektīvi, Kurzemi – Pelču speciālās internātpamatskolas attīstības centra 7. klase, Vidzemi – sešas klases no dažādiem novadiem.

Meistarklasēs, cīnoties par dalību «Gardēžu klases» superfinālā, skolēni no 20 Latvijas skolām iegūs plašākas zināšanas par veselīgu uzturu, gatavos veselīgu un gardu maltīti. Divas meistarīgākās klases 13. decembrī tiksies superfinālā, viena iegūs «Gardēžu klases» titulu un galveno balvu – «Rimi» dāvanu karti 300 eiro vērtībā.

Pusfināla dalībnieki līdz 8. novembrim cīnīsies par līdzjutēju simpātiju balvu – «Rimi» dāvanu karti 100 eiro vērtībā. To iegūs klase, kuras foto vai video ««Rimi» bērniem» «Facebook» lapā būs saņēmis visvairāk lietotāju klikšķu «patīk» un «dalīties».

«Gardēžu klase» ir skolu konkurss 5. – 9. klasēm, ko organizē veikalu tīkls «Rimi». Tā mērķis ir izglītot Latvijas skolu jauniešus par veselīgu uzturu, kā arī motivēt ikdienā gatavot veselīgas maltītes. Konkursa pirmajā sezonā 2017. gada pavasarī dalību pieteica 269 klases no visas Latvijas. «Gardēžu klases» titulu ieguva Penkules pamatskolas 5.c klase, Zālītes speciālās internātpamatskolas 9.p klase un Pūņu pamatskolas 9. klase.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas