Gatavojas lauzt līgumu ar ģenerāluzņēmēju 20

Lai arī konkursu par darbu veikšanu Bauskas Valsts ģimnāzijā un Bauskas sākumskolā pagājušajā gadā uzvarēja SIA «Starbag», tomēr būvsapulcē notiekošais liecina, ka projekta vadību reāli pārņēmusi Bauskas novada dome.

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieka Alvja Feldmaņa vadībā 2. martā Bauskas Valsts ģimnāzijas telpās notika būvsapulce, lai noskaidrotu, kāda ir situācija marta sākumā. Par konkrētiem remontdarbiem informēja apakšuzņēmēju SIA «Garlics» un SIA «Kvintets M» pārstāvji, solot darbus skolas aktu zālē pabeigt līdz 23. martam. Tur problēmu nebija – par katru veicamo darbu speciālisti informēja par plānoto pabeigšanas laiku un rezultātu.

No ģenerāluzņēmēja SIA «Starbag» valdes locekļa Uģa Strupuļa konkrētas atbildes sagaidīt neizdevās. Dažbrīd radās pilnīga haosa izjūta. U. Strupulis sūdzējās, ka netiek apmierināts pieprasījums pēc papildu finansējuma par darbiem, kas nav paredzēti projektā. Projektētāju SIA «Wonderfull» pārstāvis nespēja atbildēt, kas no minētā ir izmaiņas projektā un kas nav. Bauskas Valsts ģimnāzijas direktors Raimonds Žabovs un skolas saimnieks Aivars Zubovs informēja, ka uz ģenerāluzņēmēja pieteikumu atbildējuši ar vēstuli. U. Strupulis pauda sašutumu – vēstulē neesot nekādas konkrētības. Būvuzraugs Jānis Rikters ziņoja, ka būvnieks nav sagatavojis nepieciešamos dokumentus papildfinansējuma saņemšanai. «Tad mums darbi būs jāaptur?» vaicāja U. Strupulis. Sanākušie sacīja, ka būvnieks arī tāpat darbus neveic.

Skaidrība neradās arī par piekaramo griestu atjaunošanu. Alvis Feldmanis uzsvēra: «Šonedēļ tas jāizdara!» U. Strupulis vien nogrozīja galvu. Bauskas sākumskolas direktore Linuta Ģerģe interesējās, kas atbildēs par sasistu logu un kad pabeigs fasādes apmetuma darbus. U. Strupulis atbildēja, ka apmēram 500 kvadrātmetri fasādes apmetuma darbu nav paredzēti projektā, tāpēc bez papildfinansējuma neko vairāk paveikt neizdosies. «Esam izpildījuši visu, kas līgumā paredzēts!» sašutis bija SIA «Starbag» valdes loceklis. Pārējie par šo paziņojumu tikai pasmaidīja.

Darbu sistēma izglītības iestādēs pašlaik ir tāda, ka ar jebkuru darbu veicēju vai preču piegādātāju tiek slēgts trīspusējs līgums, kurš Bauskas novada domei ļauj nodrošināt samaksu par pakalpojumiem un precēm. Bauskas novada domes pārstāvji sapulcē veica tiešas pārrunas un precizēja darbus ar apakšuzņēmējiem.

Tos preču piegādātājus, kas iesaistījušies objekta būvē pirmajos mēnešos, trīspusējais līgums nav glābis. Sapulces vidū ieradās santehnikas preču pārdevējas SIA «SB» pārstāvji, informējot, ka SIA «Starbag» ir parādā vairāk nekā 20 tūkstošus eiro.

Noskaidrojot situāciju būvē, uzņēmuma pārstāvji pauda, ka ir gatavi paši iesaistīties remonta darbos, kur izmantotu firmas piegādāto produkciju. Tiesa, uzzinot, ka apkures sistēmas sakārtošanas jomā palikuši darbi par sešiem tūkstošiem eiro, kas ietver gan maksājumu par precēm, kas vēl jāpērk, gan par darbu, SIA «SB» pārstāvji atzina, ka laikam jādomā par tiesāšanos.

A. Feldmanis informēja, ka 28. martā līgums ar SIA «Starbag» beigsies un pagarināt to nav paredzēts. Nav ticamības, ka paspēs pabeigt fasādi, cokolstāva siltināšanu un drenāžas sistēmas ierīkošanu. Skolas telpās palicis daudz nelielu nepabeigtu darbu. Lai arī ventilācijas sistēmas ierīkošanā darbi turpinās, nav zināms, kad sistēmu varēs iedarbināt.

Pēc līguma laušanas būs jārīko jauns iepirkums un tikai pēc tam varēs pilnībā noskaidrot, cik daudz Bauskas novada iedzīvotājiem šoreiz ir izmaksājusi līguma slēgšana pēc zemākās cenas principa. Arī izglītības iestāžu vadītāji un skolas darbinieki un Bauskas novada domes amatpersonas ir veltījušas ļoti daudz laika problēmu risināšanai, ko noteikti varētu patērēt darbam par labu Bauskas novada iedzīvotājiem. «Ja būtu uzreiz noslēguši līgumu ar «Kvintets M», tad tādu problēmu nebūtu,» sarūgtināts bija A. Feldmanis.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

Max

Strupulis ir uzmetis jau 1 000 000 uzņēmēju kas ar viņu sadarbojās. SIA LCP, LCP.LV un citas firmas viņam piederēja. Visas palika daudziem parādā. Kāpēc pasaules slavenās firmas STRABAG (ne starbag) plakāts ir iebraucot Bauskā? Tas nav gadījumā acu aizmālēšani tiem kas nesaprot ka saistības NAV starp šiem uzņēmumiem? Ar šo fruktu nevar strādāt!!! Neko labu skolai neizdarīs, tas ir skaidrs jau sen... Viņam jau sen olas atšaut vajadzēja, vēl buma laikā!

pirms 5 gadiem, 2015.03.03 13:10

Max - im

Nu vispār jau plakāts ir tāpēc, ka STRABAG veica (un turpinās veikt pavasarī) ielu rekonstrukciju un to prasa normatīvi, lai šāds plakāts būtu. Neviens te nevienam acis neaizmālē.

pirms 5 gadiem, 2015.03.03 16:41

Sliktais prorabs

Ja domniekiem pasaka, ka nevar pats sev elkonī iekost, tad viņi noteikti to pamēģinās. Tāpat ar Strupuli. Protams, ir likums, ka jāizvēlas pēc zemākās cenas principa, bet ja šis likums nestrādā sabiedrības labā, tad tas ir nepareizs likums.

pirms 5 gadiem, 2015.03.03 13:19

Ra

Pirms slēdz līgumu vajag painteresēties par firmas finansialo stavokli, firma gandrīz uz bankrota robežas bet vinnē konkursa. To var atļauties tikai pašvaldības kur nav jāiegulda sava nauda..

pirms 5 gadiem, 2015.03.03 14:24

vot

Pēc likuma jāizvēlas saimnieciski izdevīgākais. Kādu tehnisko specifikāciju sataisa, tādus fruktus arī dabū! Iepirkuma speciālistiem vajag strādāt...

pirms 5 gadiem, 2015.03.04 12:34

Bauskas novada iedzīvotājs

Tad kuram Bauskas domniekam/ie par šo naudas izšķērdēšanu ir jāuzņemās atbildība un kuru būtu jāsauc pie atbildības ?

pirms 5 gadiem, 2015.03.03 13:33

neķer krenķi

visas nebūšanas, ieskaitot brāķi nosegs nākamais iepirkums,kuram novada špeciālisti jau ir sagatavojušies. Tāpat,kā Laternas nepadarītos darbus ielu sakārtošanā pēc ūdensvada un kanalizācijas ievilkšanas, nekavējoties veica citas firmas, citā iepirkumā, kaut arī Bauskā uz rekonstrukciju gaidīja daudzas ielas, bet tās jau nebija sabojājusi Laterna.

pirms 5 gadiem, 2015.03.03 15:07

Tauta

Es domāju,ka skolas direktoram RAIMONDAM ŽĀBOVAM ir jāuzņemas 100 procenti atbildības un jāatkāpjas no amata,jo varēja iepirkumu vispirms veikt iekšdarbiem un pēc gada ārdarbiem,bet Raimondiņš sagribēja visu un uzreiz.....

pirms 5 gadiem, 2015.03.03 22:42

=> Tauta

Tu lasīt nemāki?
būvsapulcē notiekošais liecina, ka projekta vadību reāli pārņēmusi Bauskas novada dome.

pirms 5 gadiem, 2015.03.04 07:59

to Tauta

Iepirkumu organizēja pašvaldība, lēmumu par būvnieku pieņēma pašvaldība, "neaizvietojamo būvnieku brigāge un uzraugi" bija no pašvaldības, bet kad jāuzņemas atbildība, tad 100% Žabovs, ļoti interesanta politika???

pirms 5 gadiem, 2015.03.05 09:57

garāmgājēja

Vai skolas fasāde no uzvaras ielas puses jau pabeigta? Tāda bāli pelēkbalta???

pirms 5 gadiem, 2015.03.03 14:28

Celtnieks

Ja dome pasūta un apmaksā Darbus cities uzńèmumiem (nosaucot tos par apkśuzńēmējiem) tā pārkāpj Iepirkumu likumu

pirms 5 gadiem, 2015.03.03 15:42

...

Nu ja šādos gadījumos ietiepīgi turēsies pie likumiem, tad nekādas naudas nepietiks! Tagad deputātiem ir jāparāda sevi - ir vai nav spējīgi ar mazāk sāpīgiem zaudējumiem tikt pie rezultāta.

pirms 5 gadiem, 2015.03.03 15:50

sķidronis

ko gan var gribēt no firmas ar stulbu nosaukumu starp latviskiem STABURAGS un SKABARGA !
Un vēl tas strumpulis mīkstais ....

pirms 5 gadiem, 2015.03.03 16:35

Ko var ņemties!

Dome! Nu tad dariet kaut ko! Labi ātri! Cik ilgi izglītojamie un pedagogi būs remonta ķīlnieki? Apriebies!

pirms 5 gadiem, 2015.03.05 08:33

skolniece

Tur tak tagad nav iespeejams normaali pamaaciities. Visur smird peec kraasas vai metināšanas. Urbjaas. Aarpraac.

pirms 5 gadiem, 2015.03.05 16:17

skolnieks

Lauvu tēvs nevar tikt galā ar sevi un savu ģimeni, kur nu vēl ar būvdarbiem ģimnāzijā...

pirms 5 gadiem, 2015.03.06 22:57

Vot tā

Izsaku līdzjūtību A.Feldmanim.Kvintets M ir tiešām normāla firma.Kas tad traucēja slēgt līgumu.Tās jau vēl nav pēdējas stulbības,priekšā vēl baseins un sporta būve.Baušķeniekiem pārsteigumu būs daudz un citiem ko smieties.

pirms 5 gadiem, 2015.03.08 14:29

:)

Ko an citu gaidīt no firmām, kuras saucas Wonderfull Star bag

pirms 5 gadiem, 2015.03.08 21:43

Vietējās ziņas