Gāzes cena maz mainīsies 3

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija informē, ka saņemts akciju sabiedrības «Latvijas Gāze» iesniegums ar lūgumu noteikt jaunu kapitāla atdeves likmi. Kā tas iespaidos gāzes tarifus, pagaidām nav prognozējams.

«Latvijas Gāzes» kapitāla atdeves likme pēdējo reizi tika noteikta 2008. gadā astoņu procentu apmērā. «Kad ir noteikta kapitāla atdeves likme, komersants var sākt gatavot jaunu tarifu aprēķinu. Tas nozīmē, ka «Latvijas Gāze» var vērsties Regulatorā ar jaunu dabasgāzes apgādes pakalpojumu tarifu projektu, kas varētu būt saistīts ar dabasgāzes tirdzniecības apjomu kritumu. Vērtēsim, vai iesniegumā norādīta visa informācija, kas nepieciešama lēmuma pieņemšanai,» skaidro Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes loceklis Rolands Irklis, piebilstot, ka šis process var aizņemt dažus mēnešus.

Ziņu aģentūra LETA ziņo, ka 2014. gada deviņus mēnešus AS «Latvijas Gāze» pabeidza ar 12,9 miljonu eiro peļņu, kas ir par 7,2 procentiem mazāka nekā attiecīgajā 2013. gada periodā, kad uzņēmuma peļņa bija 13,9 miljoni eiro. 2014. gada deviņos mēnešos patērētājiem pārdota dabasgāze un sniegti pakalpojumi par 333,6 miljoniem eiro, kas ir par 20,2 procentiem mazāk nekā attiecīgajā 2013. gada periodā.

Mūsu novados ir trīs iestādes, kurās maksa par siltumu atkarīga no AS «Latvijas Gāze» gāzes cenas maiņas. Mainīgs tarifs ir SIA «Bauskas siltums», SIA «Īslīces ūdens» un SIA «Iecavas siltums». SIA «Bauskas siltums» valdes loceklis Ilmārs Rūsis informē, ka februāris pagaidām ir pēdējais mēnesis, kad tiek prognozēts gāzes cenas kritums.

«Savulaik paredzēja, ka cena kritīs līdz martam, bet prognoze mainījās. Gāzes cena ir pastarpināti saistīta ar naftas cenu, rēķinot pēdējo deviņu mēnešu vidējo, tāpēc tā nemainās ar straujiem lēcieniem. Tagad naftas cena ir nedaudz augstāka, tāpēc prognozē nemainīgu gāzes cenu. Vēl viena problēma ir tā, ka naftas produktus pārdod par dolāriem un valūtas maiņas attiecība starp dolāriem un eiro arī regulē cenu,» skaidro I. Rūsis. Viņš atzīst, ka baušķeniekiem par cenu pārmaiņām nav jāuztraucas, jo koģenerācijas stacijas siltuma izmaksas nodrošina to, ka pat ar ievērojami augstāku cenu maksa par siltumu maz mainīsies.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Nu ja, nu ja ...

Naftas cenas pasaulē nokritušās kapitāli, bet bizness latviešu stilā rullē. Latvenergo jau izpaudās, tagad arī Latvijas Gāze negrib atpalikt. Cik ilgi turpināsies atklāta cilvēku apzagšana šajā valstī ? Vai tādām iestādēm kā SPRK un PTAC nekas nav sakāms ? Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola taču atzina, ka patiesībā visam vajadzētu būt tieši pretēji - tarifiem vajadzētu kristies. Bet te taču valda kaut kādi latvānijas - banānu valsts likumi, kas ir pretēji visiem ekonomikas pamatprincipiem ... CIK ILGI VĒL ?????

pirms 5 gadiem, 2015.02.07 14:54

w

Variet iedomāties kā tā gāzes cena paceltos jau nākošajā dienā, ja būtu pacēlušās naftas cenas nevis nokritušas.

pirms 5 gadiem, 2015.02.09 09:01

Par to

Par to jau bazārs! Grib celt cenas.

pirms 5 gadiem, 2015.02.10 09:05

Vietējās ziņas