Geitsu fonds atkal ziedo naudu bibliotēkām 2

Bibliotēku attīstībai Latvija ir saņēmusi papildu finansējumu divu miljonu ASV dolāru apmērā no Bila un Melindas Geitsu fonda, informē Kaspars Rūklis, valsts aģentūras «Kultūras informācijas sistēmas» speciālists. Nauda tiks izmantota jaunu tehnoloģiju iegādei bibliotēkās un darbinieku mācībām. Projekta aktivitātes turpināsies no 2009. gada janvāra līdz 2010. gada jūnijam. Bauskas Centrālās bibliotēkas direktore Baiba Tormane ir gandarīta par jaunajām iespējām. Viņa uzskata, ka, publiskās bibliotēkas, kurā ikvienam ir pieejama vismodernākā tehnoloģija, iedzīvotājiem rada plašas iespējas zināšanu apguvē.  Savukārt bibliotekāriem mūsdienās ir jāmācās nepārtraukti, jo viņi ir kļuvuši par lietotāju palīgiem un konsultantiem. Latvijas bibliotēku modernizācijas pirmajā posmā, kas ilga no 2006. līdz 2008. gadam, Geitsu fonds bija piešķīris 7, 8 miljonus ASV dolāru, bet korporācija « Microsoft» , nodrošinot jaunu programmatūru 874 publiskajās bibliotēkās, ziedoja 8, 9 miljonus ASV dolāru.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Papa

Nu, un kur tad nauda nokļūst? Ja zini pasaki, ja kārtējās slimo kaķu vaimanas: izmanto izdevību paklusēt. Vai labāk: aizej uz bibleni: tur daudz kas mainījies. Kaut vai pie WiFi vari tikt bez maksas.

pirms 12 gadiem, 2008.12.07 22:02

Fonda Mērķis jau labs .. Tikai,ja pasekotu naudas plūsmai te Latvijā, - kā tā sadalās un kurp nokļūst, atklātos pārsteidzoši nepatīkamas lietas

pirms 12 gadiem, 2008.12.06 22:14

Vietējās ziņas