«Ģimenei draudzīgākā pašvaldība-2019» balvas naudu atvēlējusi rotaļlaukumu izveidei Iecavas novadā 1

Iecavā no pagājušajā gadā iegūtās naudas balvas valsts mēroga konkursā, kurā Iecavas novads ieguva titulu «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība-2019» Zemgales plānošanas reģiona pašvaldību grupā, finansēta triju rotaļu laukumu izveide novadā.

Netālu no Mūzikas un mākslas skolas ir izveidots laukums bērniem, kur uzstādītas trīs rotaļu iekārtas, kas tiks papildinātas ar vēl divām. Šādi rotaļu laukuma kompleksi uzstādīti arī Dimzukalna un Zālītes ciemā. Tie tika finansēti no pagājušajā gadā iegūtās naudas balvas valsts mēroga konkursā, kurā Iecavas novads ieguva titulu «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019» Zemgales plānošanas reģiona pašvaldību grupā. Šim nolūkam no balvas kopējā apmēra 15 000 eiro tika izmantoti 14 000. Atlikušo summu plānots izlietot Ģimenes dienas pasākumā, kas notiks 22. augustā, par finansējumu skaidro Iecavas novada pašvaldībā.

Laine Baha, ne tikai Iecavas novada domes deputāte un attīstības komitejas locekle, bet arī Iecavas iedzīvotāja un divu meitu māmiņa, «Bauskas Dzīvei» uzsvēra, cik, viņasprāt, šādi jauni rotaļu laukumi bērniem, to paplašināšana un izveide ir Iecavas novada iedzīvotājiem būtiska, it sevišķi jaunajām ģimenēm: «Līdz šim ar pašvaldības finansējumu Iecavas novadā bija aprīkots tikai viens publiskais bērnu rotaļu laukums pie Iecavas novada pašvaldības ēkas, uzstādīti āra trenažieri, trīs tīkla piramīdas un pa kādai rotaļu iekārtai novada ciemos. Publiskā rotaļu laukuma iekārtu straujā nolietošanās un bērnu pārpilnība apliecināja vien to, ka pašvaldībai ir jārod risinājums jaunu rotaļu laukumu izveidē.»

Deputāte akcentē, ka arī par novada ciemiem netiek aizmirsts, jo pašvaldības vēlme ir izveidot publisku brīvā laika pavadīšanas un veselīgu dzīvesveidu veicinošu infrastruktūru visā novada teritorijā, pakāpeniski papildinot aktivitāšu zonas. «Mani un citi bērni ir galvenais katalizators, kas parāda, vai jaunu bērnu laukumu izbūve sevi ir attaisnojusi. Bērnu emocijas pasaka visu. Ja bērni ir priecīgi un laukumiņos virmo čalas, tad skaidrs ir tas, ka pašvaldības finansiālais ieguldījums bērnu rotaļu laukumu izveidē sevi ir attaisnojis. Man ir svarīgi veidot un attīstīt ģimenēm pievilcīgu un drošu vidi Iecavas novadā. No mazām lietām kopā veidojas «lielā bilde», priekšstats par Iecavu. Te ir manas mājas, tāpēc priecājos un saku paldies katram, kas ik dienu dara to tīrāku, skaistāku, sakoptāku!» teic Laine Baha.

Gundars Dzenis, Reģionālās pašvaldības policijas Iecavas novada nodaļas priekšnieks, «Bauskas Dzīvei» telefonsarunā apliecināja, ka visi bērnu un aktivitāšu laukumi ir īpašajā policijas redzeslokā – regulāri tiek sekots, vai tiek ievēroti aktuālie epidemioloģiskās drošības noteikumi, vai tur neatrodas un nepulcējas nepiederīgi cilvēki. Ja tiek novērotas jebkādas nekārtības, iedzīvotājiem tiek lūgts ziņot, diennakts tālrunis 67937102 vai 112. G. Dzenis atgādina – pašvaldības policijas Iecavas novada nodaļa strādā diennakts režīmā, un viena operatīvā ekipāža vienmēr ir uz vietas Iecavā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jana

Iecavas pašvaldība ir arī zolīda,nevis kā Bauskā,.

pirms 9 mēnešiem, 2020.08.10 08:53

Vietējās ziņas