Ģimenes bauda ziemas priekus Bauskas pilskalnā 1

Ilgi gaidītais sniegs šajās dienās izvilinājis no mājām ziemas prieku cienītājus. Nenoliedzami viena no iecienītākajām pilsētnieku atpūtas vietām ir Bauskas pilskalns.

Tur sniegs sakritis biezā kārtā, taču ragavu braucēji to ir «noslaucījuši», un vēlos ziemas vakaros ledus kārtiņa gan pa pilskalna pastaigu takām, gan pa vietām, kur bērni traucas ar ragavām var apdraudēt ziemas prieku baudītājus.

Kristīne Ozoliņa uz kalnu bija atnākusi kopā ar Imantu, Agati un Polīnu. «Esam no vienas mājsaimniecības, ievērojam visus noteikumus,» pastāstīja K. Ozoliņa, «nākam uz šejieni vairākas reizes nedēļā.» Uz «Bauskas Dzīves» jautājumu K. Ozoliņai, vai bērniem patīk braukt pa kalnu ar ragavām, atskan Agates balss: «Jā!» Bērni izmēģinājuši vairākus kalniņus, bet «laimīgā loze» drošības apsvērumu dēļ kritusi nogāzei starp Bauskas pili un Mūsas upi. «Bērni apmainās ar ragavām un «ābolīšiem», skatās pēc noskaņojuma, kas labāk patīk,» pastāstīja K. Ozoliņa. Viņa arī nobrauca ar ragavām, bet pārsvarā fotografēja braucējus, lai atmiņai bildes tiktu saglabātas. «Kamēr ir sasnidzis sniegs, tikmēr ļaujamies ziemas priekiem,» teic Kristīne Ozoliņa.

Laila Saulīte kopā ar bērniem šogad pirmo reizi apmeklēja Bauskas pilskalnu. «Mums ir divas braucējas, bet es un trīs mēnešus vecā māsa Odrija pastaigājamies, skatāmies, kas šeit notiek,» atklāja L. Saulīte, «liekas bailīgi, jo mājās kalniņš ir maziņš, tālab te bija sajūtas kā uz Gaiziņa.» Viņa sacīja, ka ar ragavām traukties bērniem patīk, tikai bailes brīžiem ņem virsroku. Vecākajai meitai Martai otrdien apritēs 15 gadu, bet Rometai tagad ir četri gadi. Viņas abas arī devās nobraucienā pa kalniņu.

Vakarpusē, kad bērniem uz kalna pievienojas arī jaunieši, «Bauskas Dzīve» satiek Krišjāni Kugrēnu. «Man ļoti patīk, ka Latvijā beidzot ir iestājusies kārtīga ziema ar sniegu. Brīvo laiku pēc mācībām izmantoju, lai dotos uz pilskalnu braukt ar ragavām, nošļūkt ar «ābolīšiem», izbaudu laiku ar draugiem,» stāsta Krišjānis. Viņam patīk ziemā arī slēpot, taču šogad vēl nav paspējis uz lielāku kalnu aizbraukt, bet plānos noteikti ir kalnu slēpošana. «Šis ir mans mīļākais sporta veids ziemā, jo var izjust ātrumu, adrenalīnu, līdzīgas sajūtas var gūt, braucot no vairākiem kalniņiem Bauskā,» «Bauskas Dzīvei» pastāstīja Krišjānis.

Bauskas novada Pašvaldības policijas priekšnieks Broņislavs Ostrovskis portālam uzsvēra, ka likumsargi veic visus preventīvos pasākumus epidemioloģiskās drošības noteikumu ievērošanai. Situācijās, kad novērojama iedzīvotāju pulcēšanās, tiek veikts izskaidrojošais darbs un aizrādījumi. Tas attiecas arī uz Pilskalnu – kā vietu, kur ģimenes ar bērniem izbauda ziemu, braucot ar ragavām no kalniņa. Lielākoties novērojumi liecina, ka saimes noteikumus nepārkāpj un izbauda ziemas priekus savas mājsaimniecības ietvaros.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Pati

Biju ar bērniem pilskalnā, drošība tiek ievērota, ģimenes sadalijušās pa pulciņiem drošā attālumā viens no otra, tik viena tantiņa pukojās par bērnu priekiem, akurāt pulcējoties, piestāju un skaidroju, ka nekas nav pārkāpts. Atsevišķi pilsoņi neizprot jaunos ierobežojumus, kad kaut kas ir pārkāpts un kad nav.

pirms mēneša, 2021.01.15 17:17

Vietējās ziņas