Ģimnāzijas audzēkņi Bauskā vērtē Eiropas Savienības plusus un mīnusus 11

Bauskas Valsts ģimnāzijā 9. maijā visas dienas garumā plaši tika atzīmēta Eiropas diena.

Svinības bija organizētas īpaši pārdomāti, jo mācību iestāde jau otro gadu ir viena no skolām, kas ieguvusi Eiropas Parlamenta (EP) vēstnieku skolas statusu. To piešķir EP informācijas birojs Latvijā, kad apgūta īpaša programma,– tās mērķis ir veicināt jauniešos apziņu par sevi kā nozīmīgu Eiropas Savienības (ES) daļu, rosināt izpratni par sabiedrībā notiekošo un motivēt līdzdarboties. Programma paredzēta 9. – 12. klašu audzēkņiem un sniedz tik ļoti nepieciešamo metodisko atbalstu arī skolotājiem integrētas ES tematikas iekļaušanai formālajā un neformālajā mācību procesā, atspoguļojot mūsu mijiedarbību ar Eiropu – kultūrā, vēsturē, literatūrā, mākslā, mūzikā, fizikā, ķīmijā, svešvalodās u. c. Kopā ar audzēkņiem Eiropas vēstnieku kustībā strādā vēstures skolotāja Sarmīte Ābelniece un direktora vietniece mācību darbā Maruta Lagzdiņa.

No rīta skolas pagalmā svinīgi tika uzvilkts mastā Eiropas Savienības karogs. Tas bija uzticēts politikas pulciņa vadītājam Reinim Stiķim. Pēc tam ģimnāzijas direktors Raimonds Žabovs vietējā radio sveica ģimnāzijas saimi svētkos. Vēlāk dažādās aktivitātēs audzēkņi pārrunāja un diskutēja par Eiropas vērtībām un to praktiskajām izpausmēm Latvijā. Starpbrīžos aktīvākie jaunieši intervēja savus līdzaudžus par dalību Eiroparlamenta vēlēšanās un noskaidroja, cik viņi ir zinoši par kopīgajām vērtībām. Atbildes atklāti izvietotas skolas telpās, un ikviens var ar tām iepazīties.

Pēc 11.a klases jauniešu izvēles un iniciatīvas apsprieda sešus jaunākos Eiropas Savienībā pieņemtos likumus. Piecas komandas sacentās prasmē argumentēt un loģiski novērtēt reālās iespējas to īstenošanai Latvijā. Audzēkņi norādīja arī uz šķēršļiem, kas kavē, piemēram, uzlabot vides aizsardzību no plastmasas u. c. ķīmiskā piesārņojuma. Jaunieši iedziļinājās arī pasaules tirgus attīstības tendencēs un analizēja ES un Japānas attiecības.

Savukārt skolas zālē politikas pulciņa jauniešu vadībā tikās 7.a un 8.a klašu komandas – eiroskeptiķi un eirooptimisti. Jaunieši akcentēja negatīvās izpausmes, t. sk. brīvās, bezvīzu pārvietošanās plusus un mīnusus, ar imigrāciju saistītos jautājumus utt. Jaunieši augstu novērtēja apmaiņas programmu nozīmi izglītībā u. c. priekšrocības, ko skolai sniedz iesaistīšanās Eiropas vēstnieku kustībā. Skolniece Krista Baranova saskata daudz pozitīva «Erasmus» programmas piedāvājumā un iespējās tajā realizēt sevi, veidojas arī savstarpēja neformāla komunikācija un domu apmaiņa. Bet viņas skolasbiedre Elīza Stella Štraumane atzīst, ka zināšanas Eiropas un Latvijas politikā palīdz labāk izprast notiekošo un mudina aktīvi iesaistīties sabiedriskajos procesos. Pēc jauniešu domām, līdzdalība šodienas politikā ir ļoti nozīmīga un piedalīšanās Eiroparlamenta vēlēšanās ir ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas Savienības pilsoņa pienākums.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Gitis

Pēc tam ģimnāzijas direktors Raimonds Žabovs vietējā radio sveica ģimnāzijas saimi svētkos.... un pie reizes varēja paziņot,ka iesniedzis atlūgumu no darba un iespējams maijs ir pēdējais cēliens Raimonda ,,karjērā,, kā Ģimnāzijas direktoram. Iespējams Ielika viņu par direktoru,ja atmiņa neviļ iepriekšējā direktore Rudzīte-es aizeju tikai tadā gadījumā,ja manā vietā būs Žabovs,kurš bija sporta skolotājs,tātad konkursa nebija...

pirms gada, 2019.05.10 14:51

?

Kas tad nāks Žābja vietā? Vai biedrene Nagņibeda?

pirms gada, 2019.05.10 15:32

ieteikums

Tukuma novadu Veģos būs izlaidums un tad jau piemērotu kandidatūru būs atliku likām.

pirms gada, 2019.05.10 20:13

***

Noteikti būs konkurss. Vai arī abas skolas apvienos. Nagņibedu gan nevajag. Būtu labi direktors vīrietis. Mazāk intrigu. Nez tas jaunais fizikas skolotājs nevarētu kandidēt? Izskatās tāds sakarīgs. Protams, var jau būt kāds pilnīgi svešs nez no kāda Latgales stūra. Kolektīvam droši vien neprasīs. Vēl ļoti noteicošs faktors, lai Mārai patiktu.

pirms gada, 2019.05.12 06:19

puskoklēcējs

Ja atmiņa neviļ,tad iepriekšējais direktors biju es ...

pirms gada, 2019.05.10 15:49

Savējais

Kā tad tā,tagad man būs jāsāk strādāt.

pirms gada, 2019.05.10 22:25

...

Kas par grūtībām, cilvēkam? Lūdzu precīzāk!

pirms gada, 2019.05.13 15:32

Raimonds

Sen vajadzēja beigt māžošanos un apvienot abas skolas. Ja nevar ģjmnāzijas līmeni pavilkt, lai tak ir Bauskas 1. vidusskola. Tik nesaprotu, pats aizgāja vai palūdza aiziet?

pirms gada, 2019.05.12 20:36

hi hi

Gan jau pats aizgāja... tā gadās....(ha, ha)

pirms gada, 2019.05.13 15:34

Vietējās ziņas