Ģimnāzijas skolotāja saņēmusi meistares diplomu 4

Bauskas Valsts ģimnāzijas mājturības skolotāja Iveta Slavīte 6. februārī Mazajā ģildē saņēmusi meistares diplomu, informē skolas bibliotekāre Dace Šķirpo.

Pedagoģe ir specializējusies mašīnizšūšanā, īpaši viņai patīkot darināt kaklasaites kungiem. Skolas bibliotēkas lasītavā 9. februārī atklāta pedagoģes darbu izstāde.

Daudziem kolēģiem meistares veikums bijis pārsteigums. Iveta stāsta, ka mācījusies daudzos kursos. Tos pabeidzot, uzaicināta iestāties Amatniecības kameras Mašīnizšuvēju biedrībā, tagad – Tekstilnieku ģildē. Nu viņas prasme novērtēta ar meistares statusu.
Galvenā tēma skolotājas izšuvumos ir ziedi. «Ziedu spēks ir lielākais un varenākais brīnums, kas ļaujas atklāties un kuru mūsu zemapziņa atceras. Ziedos ir netverama maģija, kura apbur, vilina, pakļauj, iedvesmo, rada, ļauj paskatīties uz visu caur ziedu krāsaino prizmu,» saka Iveta Slavīte.

Meistare ir gandarīta, ka viņas radītie darbi nepaliek tikai Latvijā, bet aizceļojuši arī uz Ameriku, Krieviju, Norvēģiju, Angliju, Vāciju, Austrāliju un Jaunzēlandi.

Iveta rokdarbu prasmi mantojusi no vecmāmiņas, savukārt zīmētprasmi – no tēva. Meistarei ir kāds īpašs stāsts: «Reiz man bija jāizšuj spilventiņš ar mežrozītēm. Es ilgi nevarēju salikt tam rakstu. Tad kādā svētdienas rītā es ķēros pie darba un itin viegli izšuvu spilvenu. Pēc nedēļas nolēmu aizbraukt uz Rundāles pili apskatīt rožu izstādi. 16. – 17. gadsimta stendā ieraudzīju sava spilventiņa kopiju – sakrita pat pamatkrāsa un zīmējuma kompozīcija.»

Pievieno komentāru

Komentāri 4

biju audzēkne

Ļoti liels prieks, ka arī pedagoģe apliecina un parāda savas prasmes! Kaut būtu vairāk tādu skolotāju!

pirms 5 gadiem, 2015.02.16 11:26

W

Lūk to es saprotu,gan bērniem sekmes labas,gan pašai prieks acīs.Lai veicas.

pirms 5 gadiem, 2015.02.19 20:02

Vietējās ziņas