Ģimnāzisti absolvē Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu

Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēkņi – Kristers Tomass, Varis Jātnieks, Nikolass Jansons un Kristers Kalējs – kopā ar skolotāju Sarmīti Ābelnieci un direktora vietnieci Marutu Lagzdiņu 24. maijā devās uz Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas izlaidumu.

Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola ir Eiropas Savienības (ES) mēroga programma, ko sadarbībā ar pedagogiem īsteno Eiropas Parlamenta birojs (EPB) Latvijā. Iesaistoties Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu programmā, skolotāji un audzēkņi gūst jaunas prasmes, zināšanas un iedvesmu būt aktīviem pilsoņiem, kā arī izzina ES piedāvātās iespējas.
Bauskas Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja, interešu grupas «Jaunie eiropieši» vadītāja Sarmīte Ābelniece, «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka Bauskas Valsts ģimnāzija šajā programmā piedalās trešo gadu kopš tās sākuma Latvijā. «Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolu izveidoja, lai iesaistītu jauniešus politikā un mainītu viņu domāšanu,» sacīja S. Ābelniece. «Mans mērķis ir, izmantojot politikas mācību, iemācīt skolēniem demokrātiju, pilsonisko atbildību.» Lai tiktu līdz izlaidumam, skolēni kopā ar skolotājiem sūtīja atskaites, veidoja tikšanos ar politiķiem, svinēja Eiropas dzimšanas dienu, piedalījās konkursos Grobiņā un Jelgavā. Skolotāja teic: «Noteikti darītu vairāk, ja vien diennakts būtu garāka par 24 stundām!»
Vēstnieku skolas izlaidumā skolēni «ātrajos randiņos» tikās ar sabiedrībā pazīstamām personībām: Kasparu Zlidni, Kasparu Ozoliņu, Lauru Grēviņu, Danuti Grīnfeldi u. c. Skolotāji un nozares vadošie eksperti un amatpersonas tikās ar Guntaru Catlaku, Ansi Nudienu, Dmitriju Zverevu, Kristīni Zonbergu un diskutēja par demokrātijas prasmju un pilsoniskās līdzdalības veicināšanu izglītībā.
Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēknis Kristers Tomass ir pārliecināts, ka Eiropas Vēstnieku skolā iemāca to, ka pilsoniskā līdzdalība ir nozīmīga. «Svarīga ir viedokļa izteikšana politiskos jautājumos, piedalīšanās vēlēšanās, jo tas ir veids, kā mēs, pilsoņi, varam ietekmēt valsts pārvaldi un celt savu un valsts labklājību, veicot pareizo izvēli,» atklāj K. Tomass. Absolvents apmeklē Vēstnieku skolas nodarbības un seminārus, piedalījies Eiropas Parlamenta simulācijas spēlēs un rīkojis dažādus pasākumus skolā Eiropas dienā. Šajā programmā, viņaprāt, tiek izplatīta ideja par to, ka cilvēkiem jābūt pilsoniski aktīviem, jāinteresējas par to, kas notiek valstī, jo pilsoņu rokās ir tās nākotne. Jaunietis arī nākamgad plāno darboties Eiropas Vēstnieku skolā.

Projektā iesaistītajām skolām ir pieejams atbalsts, tiek rīkoti skolotāju semināri Latvijā un Briselē, saņemot metodisku atbalstu darbā par ES tematiku, tiek izsniegts mācību materiāls par ES sešos moduļos (vēstures, ekonomikas, politikas u. c. aspektos) ar uzdevumiem un aktivitātēm. EPB Latvijā rīko izglītojošus pasākumus skolēniem, arī Eiropas jaunatnes dienas un EUROSCOLA (skolēnu diskusijas un parlamentārā darba simulācijas) Eiropas Parlamentā Strasbūrā Francijā, kā arī aktivitātes skolās, piemēram, atbalsta praktisku iesaistes mehānismu īstenošanu skolās ES tēmu apguvei (Eiropas dienas organizēšana u. c.).

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas