Ģimnāzisti iekļauj Latvijas izlasē

Bauskas Valsts ģimnāzijas 12. klases audzēkne Annija Varkale guvusi līdz šim nebijušus panākumus. Viņa iekļauta Latvijas izlases sastāvā dalībai  Eiropas meiteņu matemātikas olimpiādē.

Neslēpjot prieku par skolnieces panākumiem, matemātikas skolotāja Vaira Karpiča apgalvo, ka īpašs pārsteigums tas viņai neesot: «Annija ir ļoti talantīga un čakla meitene. Es varu tikai apbrīnot viņas darbaspējas, neatlaidību. Tādēļ ziņa par iekļaušanu Latvijas izlasē man šķita likumsakarīga, Annijas patiesi nopelnīta.»

Raksturojot šādās olimpiādēs iekļautos uzdevumus, V. Karpiča skaidro, ka tie nelīdzinās skolā risinātajiem piemēriem. Tā ir pilnīgi cita matemātika, kas no skolēna prasa citādu domāšanu, skolas programmā neiekļautas formulas. Ir zināms, ka sacensības notiks divas dienas, katrā no tām dalībniecēm būs jātiek galā ar četriem uzdevumiem. «Viena no Annijas panākumu atslēgām ir ģimenē ieaudzinātā pozitīvā attieksme pret darbu. Viņa nebaidās grūtību, vienmēr ir gatava izdarīt vairāk, nekā no viņas prasa. Liela nozīme ir labiem zināšanu pamatiem, tādēļ ir jāuzteic Mežgaļu pamatskolas matemātikas skolotāja Ausma Rīna. Dažādās olimpiādēs Annija sevi jau teicami parādīja, vēl mācoties Mežgaļos.

Vēl es apbrīnoju meitenes talantu daudzpusību. Viņa ir ne tikai izcila matemātiķe, bet arī sekmīgi piedalās novada bioloģijas, valodu olimpiādēs, iesaistās mākslinieciskajā pašdarbībā. Uzzinot par Annijas panākumiem, es brīžiem nevaru sarēķināt, vai viņai sanāk laiks atpūtai un miegam,» tā matemātikas pasniedzēja.

Ģimnāziste steidz skaidrot, ka tik traki neesot. Viņai ļoti patīk gulēt, un arī tam laiks vienmēr atrodoties. Savukārt par iekļūšanu Latvijas meiteņu izlasē Annija stāsta, ka sākumā pretendentu loks bijis plašāks, tad tas pakāpeniski sarucis. Savos panākumos lielu nozīmi skolniece piešķir profesoram Andrejam Cibulim. Viņa nodarbības regulāri apmeklētas Bauskā, arī Rīgā.

«Nekādu satraukumu par gaidāmo olimpiādi neizjūtu. Man baudu sagādā pats rēķināšanas process, domāšana, vajadzīgo risināšanas ceļu meklēšana,» stāsta skolniece. Skolotāja V. Karpiča piebilst, lai varētu Annijai paskaidrot, kā risināt vienu otru uzdevumu, nācies vairākas stundas internetā meklēt piemērotas formulas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas