Ģimnāzisti iepazīstas ar drošības dienestiem 1

Iepazīties ar ugunsdzēsēju, policistu, pašvaldības kārtības sargu un gāzes dienesta speciālistu darbu – tā ir Bauskas Valsts ģimnāzijas (BVĢ) 7.b klases audzēkņu galvenā nodarbošanās brīvlaikā. Drošības dienestus pusaudži iepazīst, lai labāk sagatavotos konkursa «Esi drošs – neesi pārdrošs» finālam.

Iekšlietu ministrija sadarbībā ar «Līvu akvaparku», akciju sabiedrību «Latvijas Gāze», Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts policiju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu 7. un 8. klašu skolēniem rīkoja konkursu informatīvi izglītojošā projektā «Esi drošs – neesi pārdrošs». Tā mērķis ir nostiprināt skolēnu pamatzināšanas un veicināt izpratni par drošību ikdienā un rīcību kritiskās situācijās. Tam pieteicās 126 klašu komandas, no kurām līdz finālam nokļuva desmit. To vidū BVĢ 7.b klases komanda «Drošie soļi».

Audzinātāja Solvita Lauzēja stāsta, ka līdz finālam tikuši, jo klase bija sagatavojusi radošu prezentāciju. Tāpat skolēni cītīgi apguva dažādus teorētiskos jautājumus, kas saistīti ar drošību, mācījās sniegt neatliekamo palīdzību cietušajam. Finālā būs daudz teorētisko jautājumu, kuriem gatavojoties skolēni apmeklē drošības un palīdzības dienestus. «Bērnu aktivitātes atbalsta vecāki. Viņi atzinīgi izsakās par to, ka jau 7. klasē bērni ir zinoši par tādām dzīvē svarīgām jomām kā palīdzība cietušajam un rīkošanās ārkārtas situācijās,» skaidro audzinātāja.

Konkursa «Esi drošs – neesi pārdrošs» fināls norisināsies 5. novembrī Rīgā. Komandas cīnīsies par titulu «Visdrošākā klase – 2015» un «Līvu akvaparka» apmeklējumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

security service

Tad jau mūsu kātībnieki izlika visu lidz beidzamam elpas vilcienam.Drīz varēs maidanu sargāt laukumā.

pirms 5 gadiem, 2015.10.30 18:33

Vietējās ziņas