Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ģimnāzisti izzina savdabīgo Zemgalē

Četru ģimnāziju audzēkņi piektdien, 29. novembrī, piedalījās Radošajā dienā, iepazīstot Zemgales kultūrvēsturi, portālu informēja Bauskas Valsts ģimnāzijas direktora vietniece Malda Ignatjeva.

Vidusskolēni no Ogres, Jelgavas un Dobeles Valsts ģimnāzijas Zemgales kultūrvēsturiskās īpatnības meklēja Bauskas pilī, Rātsnamā, Tautas lietišķās mākslas studijā, literatūrā ģimnāzijas bibliotēkā.

Jauniešiem bija jāveic dažādi uzdevumi, kuru laikā varēja iepazīt Zemgales tautas tērpus, atrast to savdabību, salīdzinot ar citu novadu tērpiem. Bija arī iespēja iepazīt Bauskas pils vēsturi, aplūkot tajā apskatei izvietotos tērpus. Bauskas Rātsnamā skolēni ne tikai izzināja šīs celtnes, kā arī pilsētas vēsturi, bet arī līdzdarbojās ekspozīcijā «Sver un mērī Bauskā». Uzdevumus par literatūru vajadzēja pildīt ģimnāzijas bibliotēkā.

Kristaps Ratnieks, Ogres Valsts ģimnāzijas 10. klases audzēknis, Bauskā bija pirmo reizi. «Bauskas Dzīvei» jaunietis atklāja, ka viņu visvairāk pārsteigusi Bauskas pils, interesanta esot Rātsnamā iekārtotā ekspozīcija. Kad tika izvērtēts skolēnu ieguldījums dažādu izziņas uzdevumu izpildē, K. Ratnieks saņēma specbalvu par radošumu un spēju saliedēt komandu.

Dobeles Valsts ģimnāzijas 11. klases skolnieks Uģis Jansons atzina, ka daudzi uzdevumi bijuši piņķerīgi, taču tas nemazinājis interesi tos izpildīt. Puisim paticis Bauskas Rātsnams. Viņa klasesbiedrei Karīnai Ņikitinai saistoša šķitusi iepazīšanās ar seno laiku tērpiem Bauskas pilī. Vērtētāji īpaši uzteica jelgavniekus par Zemgales tautas tērpu pārzināšanu.
 
Konkursa kopvērtējumā labākie bija ģimnāzisti no Bauskas un Dobeles. Vietējo skolēnu panākums gan nenozīmē, ka viņiem visu uzdevumu izpilde bijusi ļoti viegla. Bauskas Valsts ģimnāzijas 10.c klases audzēknis Anrijs Janševskis «Bauskas Dzīvei» atzinās, ka Rātsnamā līdz šim nav gadījies būt. Lai atbildētu uz konkursa jautājumiem, nācies rūpīgi iepazīties ar ekspozīciju. «Šāds pasākums ir interesants ne tikai tāpēc, ka labāk iepazīstam savu pilsētu, bet tiekamies arī ar citu skolu jauniešiem,» tā A. Janševskis.

Līdzīgu viedokli pauda Dobeles Valsts ģimnāzijas skolotāja Silvija Smiltniece. Uz Bausku atbraukuši matemātikas novirziena klases audzēkņi. Pedagoģe pārliecināta, ka jauniešiem jābūt vispusīgi izglītotiem, labi jāpārzina arī kulturoloģija. Šādā konkursā var ne tikai labi iepazīt Zemgales vēsturi, bet iemācīties strādāt komandā. Pērn dobelnieki ieguva trešo vietu, šogad rezultāts ir labāks.

Valsts ģimnāzijas regulāri tiekas dažādos izziņas, arī izklaides pasākumos. Baušķenieki jauniešus no citām skolām aicina uz koru festivālu, kā arī uz radošo dienu kultūrvēsturē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas