Gina Viegliņa-Valliete izdevusi pirmo romānu

Vecumnieku novada Valles pagastā dzīvojošās literātes un vēsturnieces Ginas Viegliņas-Vallietes jaunāko grāmatu atvēršanas sarīkojums Vecumnieku tautas namā notika 17. septembra pēcpusdienā.

Svētkus atklāja jaunās autores – Vecumnieku vidusskolas audzēknes Gerda Gustsone, Katrīna Lavrinoviča, Laura Libere un Annija Kuzma. Meitenes runāja pašu sacerētas vārsmas, kas tapušas šovasar, iesaistoties dzejas meistarklasēs radošajā nometnē «Zelta sietiņš» Stelpes pamatskolā.

G. Viegliņa-Valliete klātesošos iepazīstināja ar apgādā «Jumava» jūlijā klajā laisto grāmatu bērniem «Rūķa Pipariņa vasara» un augusta nogalē izdoto romānu «Ar zobenu un mīlestību».

Bērniem paredzētajā izdevumā ir gan autores teksti un pa zilbēm lasāmi dzejolīši, gan zīmējumi, ko var izkrāsot. Rūķa Pipariņa un viņa drauga Mikatiņa piedzīvojumi turpināsies šīs grāmatu sērijas nākamajā darbā, kur galvenais varonis kopā ar ciemiņiem no Eiropas Savienības – Karlsonu, Pinokio un Runci Zābakos – apceļos Zemgali.

Izdevums «Ar zobenu un mīlestību» ir G. Viegliņas-Vallietes pirmais romāns, ar ko viņa strādājusi vairākus gadus. Tas «aizved» ceļojumā cauri laikmetiem vairāk nekā sešu gadsimtu garumā. Grāmatas autore «uzklausījusi» kritušo karavīru dvēseļu stāstus par kaujām un mīlestību, aprakstījusi dažādas vēsturiskas epizodes no mūsu tautas bagātās pagātnes, kas nav atspoguļotas vēstures grāmatās.

Grāmatu atvēršanas svētkos ražīgajai rakstītā vārda meistarei radošu veiksmi vēlēja Valles pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Radziņa, Vecumnieku pagasta vēstures muzeja vadītāja Aloida Baķe, tautas nama darbinieces Agrita Laudurga un Vita Vēvere, kā arī citi sveicēji.

G. Viegliņa-Valliete ir apgāda «Jumava» daudzveidīgākā autore. Pāris gadu laikā, kopš izveidojusies sadarbība, izdotas divas viņas bērnu grāmatas – «Gaidot Ziemassvētkus» un «Rūķa Pipariņa vasara», dzejoļu krājums «Ziedu pļavā», kultūrvēsturisks pētījums «Pa votu un sēļu pēdām Zemgalē no 15. līdz 20. gadsimtam» un romāns «Ar zobenu un mīlestību». Iespiešanai tiek sagatavots autobiogrāfisks romāns «Atradene un eņģelis», kā arī grāmata bērniem «Pipariņa draugi no Eiropas Savienības».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas