Glābēji palīdz cilvēkam izkļūt no meža Vecumniekos

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) 8. septembrī plkst. 10.30 saņēma izsaukumu uz Vecumnieku novada Vecumnieku pagastu, kur cilvēks bija apmaldījies mežā. Izmantojot automašīnas skaņas signālu un uzturot telefona sarunu ar cilvēku, tika norādīts pareizais virziens izejai no meža, portālu informēja Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā.

 Ik gadu ugunsdzēsēji-glābēji palīdz cilvēkiem, kuri apmaldījušies mežos vai purvos. Iemesli, kādēļ cilvēki apmaldās, ir dažādi, – kāds aizraujas ar sēņošanu un ogošanu un nepamana, kur aizgājis, bet cits uzticas ierīcēm, kuras izlādējas, vai sēņo un pastaigājas  nepazīstamās vietās. VUGD aicina iedzīvotājus, dodoties mežā vai purvā, neaizmirst par drošību, bet, ja gadās apmaldīties, tad nekavējoties zvanīt pa telefonu 112.

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 6. septembra plkst. 6.30 līdz 9. septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma desmit izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem, un vēl pieci izsaukumi bija maldinājums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas