Gleznas darinātas ar adatu un diegiem 7

Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejā šodien, 1. jūlijā, atklāj izšuvumu izstādi «Krustami dejam, krustami šujam». Muzeja divās telpās apskatāmas Bauskas un Jelgavas autoru krustdūrienā darinātas gleznas. Tematiski izkārtotajos darbos atklājas liela krāsu bagātība. Vairums darbu ir baušķenieka Aivara Meldera izšūtas gleznas. Autors stāsta, ka izšūt sācis pirms gadiem četrpadsmit. Uz Ziemassvētkiem gribējis sagādāt pārsteigumu meitām. Bijušajā Bauskas universālveikalā atrasti izšuvumu paraugi, un pāris nedēļās pirmie darbi bijuši gatavi. Izšuvumus Aivars veido, izmantojot shēmas no speciāliem žurnāliem. Pirmie darbi tapuši pēc Krievijas, Polijas un Vācijas žurnālos atrastām shēmām. Pēdējā laikā motīvu pamatnes viņš pasūta internetā no ASV un Krievijas.Vispirms attēlus internetā izpēta, tad izvēlas sev tīkamākos zīmējumus, pēc tam tiek pasūtīta izšūšanas shēma. Kad sūtījums saņemts, jāgādā vajadzīgie diegi un atbilstīgs audums. Vienkāršāko glezniņu izšūšana aizņem mēnesi, varbūt divus. Ir tapuši arī sarežģītāki darbi, kuriem veltīts gads.Aivars atzīst, ka vieglāk veidot mazākus darbus, jo izšūšanas tehnika nu ir apgūta. Lielās glezniņas top ilgāk arī tāpēc, ka tās ir komplicētākas. Tajos izmanto daudz dažādu krāsu, uzmanīgi jāseko līdzi, lai kaut ko nesajauktu. Piemēram, tagad Aivars veido tulpes ziedu, kas būs vairākos toņos. Tā pamatā ir rozā krāsa 57 dažādos toņos. Shēmā visi diegu toņi ir numurēti, jāskatās un jāšuj. Vienā no iepriekšējiem darbiem bija pat 87 dažādu nokrāsu diegi. Blakus esošā muzeja zālē būs skatāma baušķenieces Evijas Melderes zīmējumu izstāde «Katrs cilvēks ir īpašs, tāpat kā visi pārējie». Ar pelēko zīmuli dažādos stilos zīmēti darbi atklāj autores dvēseles noskaņojumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Ar lielu apbrīnu vēroju darinātos darbus, tie ir vienkārši fantastiski....iesaku aiziet paskatīties...Ligitas Zeibotes darbi arī ir izstādīti...

pirms 13 gadiem, 2008.07.02 11:20

depresija

Darinātas gleznas AR ADATU UN DIEGU sauc par izšūšanu:P krustdūrienu taču nesauc- ar adatu krustoti diegi:D

pirms 13 gadiem, 2008.07.02 09:05

depresijai

tiesaam - aunapiere...
tev tak vienreiz teicu: sameklee normaalu veci un tad lasi bauskas dziivi... citaadi tev visa dziive viena vieniiga debiila depresija

pirms 13 gadiem, 2008.07.02 09:01

ilze

Man liels prieks, uzināt par skolātāju Aivaru Melderi ,ka viņam ir tāds vaļas prieks.Kad viņš vairākus gadus apakaļ mums pasniedza skolā fiskūltūru pat nojauta nebija tāda ka viņām ir tāds vaļas prieks.noteikti apmeklēšu izstādi lai aplūkotu darbus,kuros ir ielikts tik daudz darba.

pirms 13 gadiem, 2008.07.01 23:54

ivucis

Gleznas DARINĀTAS AR adatu un diegu!
Nevis - Gleznas darinātas NO adatām un diegiem!
AUNAPIERE!

pirms 13 gadiem, 2008.07.01 20:37

depresija

Gleznas darinātas ar adatu un diegu? nu gan Auzāna@co izteicienI:@ JA TĀDAS BŪTU TĀS GLEZNAS, TAD BŪTU SASPRAUSTAS ADATAS UN SASIETI DIEGI, BET RAKSTA TAČU PAR IZŠUVUMIEM, KO GRIBĒJA PANĀKT?

pirms 13 gadiem, 2008.07.01 20:10

Iveta

Prieks par pacietīgajiem malačiem. Pēc pieredzes zinu, ka šī nodarbe prasa daudz pacietības. Tomēr interesantāk ir šūt pēc paša darinātas shēmas!

pirms 13 gadiem, 2008.07.01 19:55

Vietējās ziņas