Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Godina Budbergas baznīcu jubilejā

Bauskas novada Brunavas pagasta Budbergas Vissvētās Trīsvienības katoļu baznīca svētdien, 15. jūnijā, svinēja 75 gadu jubileju. Godināt dievnamu bija ieradušies ap pusotra simta cilvēku.

Baznīca lielās jubilejas gaidās bija īpaši saposta. Draudzes vecākā Valentīna Žemaite «Bauskas Dzīvei» skaidroja, ka palīdzēt darbos atsaukušies daudzi vietējie iedzīvotāji. Dažādus materiālus gādāja un baznīcā strādāja priesteris Romualds Baļčūns ar brāļiem. Palīdzību neatteica Rudīte Čakāne ar māsu ģimenēm, Aņūnu ģimene, arī Brunavas pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Marčenkova.

Budbergas iedzīvotāja Biruta Rudzīte cenšas apmeklēt katru dievnamā rīkoto dievkalpojumu. Tagad gan tie notiek reizi mēnesī. «Ikdienas dievkalpojumā katra mēneša pirmajā sestdienā te esam maz – trīs četri. Pa svētkiem – Lieldienās, Ziemassvētkos – atbrauc drusku vairāk. Es dzīvoju netālu no baznīcas, mana mamma vienmēr te nāca, tā arī es turpinu. Lai arī draudze nav liela, uzskatu, ka Budbergā ir vajadzīga katoļu baznīca,» skaidro B. Rudzīte.

Bauskas uzņēmējs Jāzeps Lapinskis bērnību pavadījis Budbergā. Te viņš laulājies, te kristītas viņa meitas. «Kad skolā aizliedza apmeklēt baznīcu, mēs no mājām šurp nācām pa krūmiem, nevis ceļu. To darījām ne tikai tādēļ, ka vecāki tā lika, tāda bija tolaik kārtība. Arī mūsdienās vecāku loma bērnu pievēršanā baznīcai ir ļoti liela,» spriež J. Lapinskis. Pirms vairākiem gadiem viņš atvēlēja līdzekļus ēkas remontam.

Budbergas iedzīvotājs Andrejs Žemaitis pārliecināts, ka tagad iedzīvotāji, īpaši jaunieši, pārāk daudz laika velta internetam. Tādēļ viņus nevar sastapt baznīcā. Viņš pats te ierodas dievkalpojumos un daudz dara baznīcas uzturēšanā.

Jubilejas dievkalpojumu Budbergā vadīja Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis, piedalījās Bauskas katoļu draudzes priesteris monsinjors Jānis Zviedrāns, Brunavas un Iecavas draudzes mācītājs Arnis Vizbelis un Skaistkalnes paulīniešu ordeņa tēvs Jānis Vīlaks. Īpašo svētku noskaņu radīja Bauskas katoļu draudzes koris un ērģelniece Ingrīda Zemļinska.

Sprediķī E. Pavlovskis uzteica vietējo ļaužu uzņēmību par spīti baznīcēnu skaita sarukumam uzturēt dievnamu un jo īpaši skaistu to sapost lielajiem svētkiem. Šeit vienmēr cilvēki dzīvojuši ar pārliecību, ka viņiem vajadzīga sava baznīca. Ir jābūt vietai, kur pulcēties, vietai, kur apliecināt ticību Kristum. «Esmu ļoti gandarīts, redzot tik daudz ļaužu šeit šodien. Tas ir ļoti labi. Apmeklēt baznīcu ir cilvēka atbildība Dieva priekšā,» sacīja bīskaps E. Pavlovskis.

Budbergas katoļu draudze izveidota 1927. gadā, atdalot to no Brunavas draudzes. Dievnamu būvuzņēmēji no Krāslavas sāka celt 30. gados. Ēkas būvei izmantoti ķieģeļi no netālajām Rākanu raktuvēm. Tie paši materiāli lietoti arī Mežgaļu skolas būvei. Baznīca Budbergā celta pēc Kauņas katedrāles parauga samazinātā veidā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas