Godina Latvijas labākos aldarus

Mežotnes pilī piektdien, 6. februārī, labāko alus darītāju godināšanā balvu saņēma arī SIA «Bauskas alus». Žūrija uzteica mūsu uzņēmumā radīto iepakojumu «Meistara alus» lielpudelei.

«Bauskas Dzīvei» uzņēmuma vadītājs Vladimirs Barskovs pastāstīja, ka iepakojuma radīšana ir visa kolektīva kopdarbs. No kaimiņiem Lietuvā aizgūta ideja piedāvāt īpašu suvenīra pudeli litra tilpumā. Pēc tam nolemts izgatavot oriģinālu iepakojumu. Tā radusies papīra kārba, uz kuras skatāms Bauskas pils attēls un lasāma vietējā alus devīze «Tīrs kā zītars». Nominācijā «Gada alus iepakojums» baušķenieku konkurenti bija uzņēmumi «Aldaris», «Cēsu alus» un «Valmiermuižas alus».

Bauskas aldari pretendēja arī uz balvu nominācijā «Lielākais alus tirdzniecības kāpums veikalu grupā». Mūsējos un aldarus no Tērvetes pārspēja uzņēmums «Valmiermuižas alus».

Latvijas alus gada balvu pirms četriem gadiem iedibināja biedrība «Alus brālība». Konkursā izvērtē nozares sasniegumus, godina veiksminiekus, stiprina nozarē strādājošo pašapziņu. Konkursa žūrija informēja, ka aizvadītais gads nozarei bijis nozīmīgs ar rekordlielu jaunu alus darītavu skaitu. Patlaban valstī strādā 29 alus darītavas, septiņas no tām darbu sāka pērn.
Piedāvātās produkcijas daudzveidību kā nozares veiksmi savā apsveikuma rakstā uzsvēra arī Valsts prezidents Andris Bērziņš. Uzrunājot aldarus, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks pieminēja pozitīvo faktu, ka pērn mums kaimiņos, Staļģenē, darbu sākusi moderna iesalnīca. Tās produkciju daži aldari jau novērtējuši. R. Ābelnieks vēlēja, lai vietējo iesalu par izejvielu izmantotu arvien biežāk.

Aldaru godināšanas sarīkojumā savu atraktīvo «dzīvi» turpināja jau leģendārais Bauskas novada domes nopirktais sudraba kauss. R. Ābelniekam vakara rīkotāji uzticēja pasniegt balvu nominācijā «Oriģinālākais alus kauss vai glāze». Atraktīvi apspēlējot iepriekš jau aprakstīto pārpratumu, R. Ābelnieks balvu pasniedza uzņēmumam «Cēsu alus».

Kopumā vidējo un mazo alus darītavu grupā visvairāk balvu saņēma SIA «Valmiermuižas alus», bet lielo alus darītavu grupā – a/s «Cēsu alus». Balvu par mūža ieguldījumu ieguva ilggadējā «Cēsu alus» un «Aldaris» alus tehnoloģe un nozares eksperte Astrīda Ruško. Darbu nozarē viņa sāka 1956. gadā. A. Ruško sniegusi lielu ieguldījumu alus ražošanas tehnoloģiju izkopšanā un kvalitātes nodrošināšanā, kā arī bijusi iniciatore iesala ražošanas sākšanai Latvijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas