Graudkopības kooperatīva «Saimnieks-V» apgrozījums pērn saruka par 1,9%

Bauskas novada Codes pagasta lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības "Saimnieks-V" apgrozījums pagājušajā gadā bija 4,214 miljoni eiro, kas ir par 1,9% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva zaudējumi bija 143 059 eiro, pretēji peļņai gadu iepriekš, liecina informācija "Firmas.lv".
"Saimnieks-V" vadības ziņojumā atzīmēts, ka tā apgrozījums pērn samazinājās saistībā ar mazāku pirmapstrādē pieņemtās un realizētās produkcijas apmēru.

Kooperatīva vadība atzīst, ka pērn realizēts mazāk biedru saražotās produkcijas - graudu, rapša un pupu - nekā 2017.gadā. 2018.gadā "Saimnieks-V" kaltē pieņēma par 22,3% mazāk graudu, rapša un pupu nekā 2017.gadā. Rezultātā pērn par 43,8% samazinājušies kalts pakalpojumu ieņēmumi . Tādējādi kopumā "Saimnieks-V" darbība aizvadītajā gadā nebija tik veiksmīga kā citus gadus.

Kooperatīva vadība atzīmē, ka 2018.gadā "Simnieks-V" realizēja Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai (ELFLA) projektu par kopumā 857 892 eiro, uzbūvējot piecus graudu torņus, kā arī asfaltētu laukumu 565 kvadrātmetru platībā. 

"Simnieks-V" valde uzskata, ka kooperatīvs ir nodrošinājies, lai arī nākotnē varētu sekmīgi iepirkt un realizēt savu biedru produkciju un nodrošināt biedrus ar nepieciešamajām izejvielām. 

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka 2017.gadā kooperatīvs strādāja ar 4,295 miljonu eiro apgrozījumu un 81 010 eiro peļņu.

"Saimnieks-V" ir reģistrēts 1993.gadā. Kooperatīva pamatdarbības veids ir graudu, sēklu, neapstrādātas tabakas un lopbarības vairumtirdzniecība.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas