Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Graudkopības uzņēmuma «PS Līdums» apgrozījums pērn pieauga par 33,6% 1

Graudkopības uzņēmums "PS Līdums" pērn strādāja ar 3,707 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 33,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 16% un bija 490 839 eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

Uzņēmuma vadība norāda, ka apgrozījums aizvadītajā gadā pieauga vairāku iemeslu dēļ. 2016.gadā kompānija realizēja ne tikai 2015.gada ražu, bet arī 2016.gada ražu. Graudi tika realizēti rudenī par bāzes cenām, bet to gala cena tika fiksēta līdz gada beigām. Tas labvēlīgi ietekmēja uzņēmuma apgrozījumu, jo graudu cenas pieauga salīdzinājumā ar ražas novākšanas periodu. Fiksējot izdevīgāko realizācijas gala cenu, tika saņemta piemaksa par produkcijas kvalitāti un 2015.gadā realizētajiem graudiem.

"PS Līdums" vadība norāda, ka peļņas pieaugumu aizvadītajā gadā galvenokārt veicināja pārdotās produkcijas ražošanas pašizmaksas samazinājums, kas nodrošināja 68,47% pieaugumu peļņai pirms nodokļu nomaksas.

Tāpat kompānijas vadība atzīmēja, ka pērn "PS Līdums" turpināja iepriekšējā gadā saktās jaunās kultūras - pupu - audzēšanu 78,69 hektāru platībā. Pupas ir vērtīga kultūra, ko izvēlēties kultūraugu maiņai noteiktā teritorijā, jo spēj piesaistīt atmosfēras slāpekli un uzkrāt to sakņu gumiņos. Tādējādi tiek samazināta slāpekļa mēslojuma deva uz vienu hektāru pupām un augam, ko audzē laukā pēc pupu novākšanas.

Kompānijas galvenais mērķis ir turpināt segt bankas saistības, kā arī uzlabot ražošanas efektivitāti un kvalitāti, izmantojot jaunākās augkopības produkcijas audzēšanas un novākšanas tehnoloģijas.

Jau ziņots, ka "PS Līdums" 2015.gadā strādāja ar 2,774 miljonu eiro apgrozījumu un 422 932 eiro peļņu.

"PS Līdums" ir reģistrēts 1999.gadā, un tā pamatkapitāls ir 355 712 eiro. Kompānijas darbības veids ir lauksaimnieciskā ražošana - graudu, salmu, rapšu, pupu un zālāju - audzēšana, kā arī lauksaimniecības tehnikas un graudu pirmapstrādes pakalpojumu sniegšana. Uzņēmuma vienīgā īpašniece ir Inese Karlova.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas