Graudu un rapša ražas rekords nav pārspēts

Rundāles novada Viesturu pagasta saimniecībā «Mūrnieki» novākti gan graudi, gan rapši un pupas, bet 2008. gada ražas rekords nav pārspēts, «Bauskas Dzīvei» pavēstīja saimnieks Raimonds Kazbuķis.

«Lielākā daļa ievākuma nodota un daļa nolikta glabāšanai. Gaidām naudu, taču biržā cena ir zema,» skaidro zemnieks, «šogad rapši ievākti mazāk par piecām tonnām no hektāra, 2008. gadā bija virs šī daudzuma. Graudi ir tuvu rekordam, kaut 2008. gadā bija lielāks kopievākums un augstāka cena. Vai šogad rezultāts būs finansiāli labāks, to pateiksim, kad pārdosim graudus.»

Šogad bijušas īpatnības ar graudu kvalitāti – «Mūrniekiem» 25% graudu bija A grupa, pārējais – B, bet lopbarība nebija neviena krava, pateicoties precīzajai mēslošanas sistēmai, vērtē laukkopis. «Tomēr tas bija par galvastiesu zemāk nekā pērn, kad graudus nodevām A un A+ grupā. Citviet bija lauki, kur pārsvarā izaugusi lopbarība, tam varētu būt trīs iemesli – vēsais laiks un saules trūkums, kā arī nepietiekams mikroelementu un slāpekļa mēslojums,» uzskata saimnieks.

Pavisam neveiksmīga Zemgales auglīgajai zemei ir vietējā ziemas kviešu šķirne ‘Edvīns’, saka R. Kazbuķis: «Pērn izsala, šogad sagāzās veldrē pie pirmā lietus, kvalitāte – labi, ja B grupa. Vācu šķirnes ir labākas gan ziemcietības, gan noturības ziņā.»

Pupas «Mūrniekos» sējuši pirmo gadu, ievāktas ap četrām tonnām no hektāra. «Sausuma dēļ augšējie ziedi nobira, nobrieda puse stiebra, un iznākums ir apmierinošs. Zemi esam jau aparuši, nākamnedēļ sēsim ziemājus,» teic zemkopis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas